Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 21.02.2017 > 13:20 Versiunea pentru printare
Marți, 21 februarie 2017, ora 13:20

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 280/2016 pentru modificarea Legii nr.295/2004 privind regimul armelor și al munițiilor
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:292 133 65 27 20 17 16 14
- voturi pentru (DA):290 132 65 27 20 16 16 14
- voturi împotrivă (NU):1 1 - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:1 - - - - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Andrușcă Dănuț PSD DA
9. Antal István-János UDMR DA
10. Anton Anton ALDE DA
11. Apjok Norbert UDMR DA
12. Ardelean Ben-Oni PNL DA
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Axinte Vasile PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Badea Leonardo PSD DA
17. Balan Ioan PNL DA
18. Balint Liviu-Ioan PMP DA
19. Banias Mircea Marius ALDE DA
20. Barna Ilie Dan USR DA
21. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
22. Bălănescu Alexandru PSD DA
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Bende Sándor UDMR DA
25. Benedek Zacharie UDMR DA
26. Benga Tudor - Vlad USR DA
27. Benkő Erika UDMR DA
28. Bica Dănuț PNL DA
29. Bichineț Corneliu PMP DA
30. Birchall Ana PSD DA
31. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
32. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
33. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
34. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
35. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
36. Bode Lucian Nicolae PNL DA
37. Bodea Marius PNL DA
38. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
39. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
40. Bontea Vlad PSD DA
41. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
42. Borza Remus-Adrian ALDE DA
43. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
44. Botez Mihai-Cătălin USR DA
45. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
46. Bran Ioana PSD DA
47. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
48. Budăi Marius-Constantin PSD DA
49. Buican Cristian PNL DA
50. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
51. Bulai Iulian USR DA
52. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
53. Burciu Cristina PSD DA
54. Calista Mara-Daniela PNL DA
55. Calotă Florică Ică ALDE DA
56. Căciulă Aurel PSD DA
57. Călin Ion PSD DA
58. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
59. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
60. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
61. Cherecheș Florica PNL DA
62. Cherecheș Viorica PNL DA
63. Chichirău Cosette-Paula USR DA
64. Chiriac Viorel PSD DA
65. Chiriță Dumitru PSD DA
66. Ciocan Dan PSD DA
67. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
68. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
69. Ciuhodaru Tudor PSD DA
70. Cîmpeanu Sorin Mihai ALDE DA
71. Cîtea Vasile PSD DA
72. Cobuz Maricela PSD NU
73. Cocoș Vasile PSD DA
74. Codreanu Constantin PMP DA
75. Constantin Daniel ALDE DA
76. Cosma Lavinia-Corina USR DA
77. Costescu Manuel USR DA
78. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
79. Cristache Cătălin PMP DA
80. Csép Éva-Andrea UDMR DA
81. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
82. Csoma Botond UDMR DA
83. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
84. Culeafă Mihai PNL DA
85. Cupă Ion ALDE DA
86. Cupșa Ioan PNL DA
87. Dehelean Silviu USR DA
88. Dîrzu Ioan PSD DA
89. Dobre Victor Paul PNL DA
90. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
91. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
92. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
93. Drulă Cătălin USR DA
94. Dunava Costel Neculai PSD DA
95. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
96. Erdei Dolóczki István UDMR DA
97. Farago Petru UDMR DA
98. Fădor Angelica PNL DA
99. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
100. Florea Damian ALDE DA
101. Florea Oana-Consuela PSD DA
102. Floroiu Ionel PSD DA
103. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
104. Furtună Mirela PSD DA
105. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
106. Gavrilă Camelia PSD DA
107. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
108. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
109. Găină Mihăiță PSD DA
110. Georgescu Nicolae PSD DA
111. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
112. Gheorghe Tinel PNL DA
113. Gheorghiu Bogdan PNL DA
114. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
115. Giugea Nicolae PNL DA
116. Goga Octavian PMP DA
117. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
118. Gudu Vasile PNL DA
119. Halici Nicușor PSD DA
120. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
121. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
122. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
123. Huncă Mihaela PSD DA
124. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
125. Iacomi Iulian PSD DA
126. Iancu Iulian PSD DA
127. Iancu Marius-Ionel PSD DA
128. Ibram Iusein Minoritati DA
129. Iftimie Neculai PSD DA
130. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
131. Intotero Natalia-Elena PSD DA
132. Ion Stelian-Cristian USR DA
133. Ionescu George PNL DA
134. Ioniță Antoneta PNL DA
135. Iordache Florin PSD DA
136. Itu Cornel PSD DA
137. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
138. Korodi Attila UDMR DA
139. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
140. Lazăr Sorin PSD DA
141. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
142. Longher Victoria Minoritati DA
143. Lovin Dumitru ALDE DA
144. Lungu Tudorița PNL DA
145. Lupașcu Costel PSD DA
146. Lupescu Dumitru USR DA
147. Macovei Silviu Nicu PSD DA
148. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
149. Manole Petre-Florin PSD DA
150. Mareș Mara PNL DA
151. Marica Petru-Sorin PSD DA
152. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
153. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
154. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
155. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
156. Mihalescul Dumitru PNL DA
157. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
158. Mînzatu Roxana PSD DA
159. Mocanu Adrian PMP DA
160. Mocioalcă Ion PSD DA
161. Mohaci Mihai PSD DA
162. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
163. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
164. Movilă Petru PMP DA
165. Munteanu Ioan PSD DA
166. Mușoiu Ștefan PSD DA
167. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
168. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
169. Neagu Nicolae PNL DA
170. Neață Eugen PSD DA
171. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
172. Nicoară Romeo Florin PNL DA
173. Nicolae Andrei PSD DA
174. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
175. Nistor Laurențiu PSD DA
176. Niță Mihai ALDE DA
177. Niță Nicu PSD DA
178. Nosa Iuliu PSD DA
179. Olar Corneliu PNL DA
180. Olteanu Daniel PNL DA
181. Oprea Dumitru PNL DA
182. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
183. Oros Nechita-Adrian PNL DA
184. Oteșanu Daniela PSD DA
185. Palăr Ionel PNL DA
186. Pambuccian Varujan Minoritati DA
187. Paraschiv Rodica PSD DA
188. Pașcan Emil-Marius PMP DA
189. Pau Radu - Adrian PSD DA
190. Păle Dănuț PSD DA
191. Petrea Gabriel PSD DA
192. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
193. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
194. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
195. Plumb Rovana PSD DA
196. Ponta Victor-Viorel PSD DA
197. Pop Andrei PSD DA
198. Pop Tudor Rareș USR DA
199. Popa Florin PSD DA
200. Popa Mihai Valentin PSD DA
201. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
202. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
203. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
204. Preda Cezar-Florin PNL DA
205. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
206. Presură Alexandra PSD DA
207. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
208. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
209. Prună Cristina-Mădălina USR DA
210. Radu Anișoara PSD DA
211. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
212. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
213. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
214. Rădulescu Alexandru PSD DA
215. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
216. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
217. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
218. Roman Florin-Claudiu PNL DA
219. Roman Ioan Sorin PSD DA
220. Romanescu Cristinel PNL DA
221. Roșca Lucreția PSD DA
222. Rotaru Alexandru PSD DA
223. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
224. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
225. Sefer Cristian-George PMP DA
226. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
227. Seres Dénes UDMR DA
228. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
229. Simion Lucian-Eduard PSD DA
230. Simionca Ionuț PMP DA
231. Simonis Alfred - Robert PSD DA
232. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
233. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
234. Solomon Adrian PSD DA
235. Spânu Ion PSD DA
236. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
237. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
238. Stancu Florinel PSD DA
239. Stănescu Alexandru PSD DA
240. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
241. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
242. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
243. Suciu Matei PSD DA
244. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
245. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
246. Szabó Ödön UDMR DA
247. Șarapatin Elvira PSD DA
248. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
249. Șimon Gheorghe PSD DA
250. Șișcu George PNL DA
251. Șotcan Theodora PSD DA
252. Șovăială Constantin PNL DA
253. Ștefan Corneliu PSD DA
254. Ștefan Ion PNL DA
255. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
256. Tabugan Ion PMP DA
257. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
258. Terea Ioan PSD DA
259. Tîlvăr Angel PSD DA
260. Todor Adrian PSD DA
261. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
262. Toma Ilie PSD DA
263. Tomac Eugen PMP DA
264. Tripa Florin-Dan PSD DA
265. Trușcă Constantin PSD DA
266. Tudor Beatrice PSD DA
267. Tudose Mihai PSD DA
268. Turcan Raluca PNL DA
269. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
270. Tușa Adriana Diana PSD DA
271. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
272. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
273. Varga Glad-Aurel PNL DA
274. Varga Vasile PNL DA
275. Vasile Daniel Minoritati DA
276. Vasilică Radu Costin PSD DA
277. Vass Levente UDMR DA
278. Văcaru Alin Vasile PSD DA
279. Velcea Nicolae PSD DA
280. Vexler Silviu Minoritati DA
281. Vișan George-Gabriel PSD DA
282. Vîlceanu Dan PNL DA
283. Vîrză Mihăiță PSD DA
284. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
285. Vlase Petru Gabriel PSD DA
286. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
287. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
288. Vosganian Varujan ALDE -
289. Weber Mihai PSD DA
290. Zainea Cornel USR DA
291. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
292. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 8 decembrie 2019, 20:05
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro