Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 21.02.2017 > 13:31 Versiunea pentru printare
Marți, 21 februarie 2017, ora 13:31

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 622/2011 privind măsuri temporare de combatere a creșterii prețurilor la combustibili
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:291 131 65 28 20 15 17 15
- voturi pentru (DA):288 130 64 27 20 15 17 15
- voturi împotrivă (NU):1 1 - - - - - -
- abțineri:1 - 1 - - - - -
- nu au votat:1 - - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Andrușcă Dănuț PSD DA
9. Antal István-János UDMR DA
10. Anton Anton ALDE DA
11. Apjok Norbert UDMR DA
12. Ardelean Ben-Oni PNL DA
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Axinte Vasile PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Badea Leonardo PSD DA
17. Balan Ioan PNL DA
18. Balint Liviu-Ioan PMP DA
19. Banias Mircea Marius ALDE DA
20. Barna Ilie Dan USR DA
21. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
22. Bălănescu Alexandru PSD DA
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Bende Sándor UDMR DA
25. Benedek Zacharie UDMR DA
26. Benga Tudor - Vlad USR DA
27. Benkő Erika UDMR DA
28. Bica Dănuț PNL DA
29. Bichineț Corneliu PMP DA
30. Birchall Ana PSD DA
31. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
32. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
33. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
34. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
35. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
36. Bode Lucian Nicolae PNL DA
37. Bodea Marius PNL DA
38. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
39. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
40. Bontea Vlad PSD DA
41. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
42. Borza Remus-Adrian ALDE DA
43. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
44. Botez Mihai-Cătălin USR DA
45. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
46. Bran Ioana PSD DA
47. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
48. Budăi Marius-Constantin PSD DA
49. Buican Cristian PNL DA
50. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
51. Bulai Iulian USR DA
52. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
53. Burciu Cristina PSD DA
54. Calista Mara-Daniela PNL DA
55. Calotă Florică Ică ALDE DA
56. Căciulă Aurel PSD DA
57. Călin Ion PSD DA
58. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
59. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
60. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
61. Cherecheș Florica PNL DA
62. Cherecheș Viorica PNL DA
63. Chichirău Cosette-Paula USR DA
64. Chiriac Viorel PSD DA
65. Chiriță Dumitru PSD DA
66. Ciocan Dan PSD DA
67. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
68. Cîmpeanu Sorin Mihai ALDE DA
69. Cîtea Vasile PSD DA
70. Cobuz Maricela PSD DA
71. Cocoș Vasile PSD DA
72. Codreanu Constantin PMP DA
73. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
74. Cosma Lavinia-Corina USR DA
75. Costescu Manuel USR DA
76. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
77. Cristache Cătălin PMP DA
78. Csép Éva-Andrea UDMR DA
79. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
80. Csoma Botond UDMR DA
81. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
82. Culeafă Mihai PNL DA
83. Cupă Ion ALDE DA
84. Cupșa Ioan PNL DA
85. Dehelean Silviu USR DA
86. Dîrzu Ioan PSD DA
87. Dobre Victor Paul PNL DA
88. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
89. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
90. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
91. Drulă Cătălin USR DA
92. Dunava Costel Neculai PSD DA
93. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
94. Erdei Dolóczki István UDMR DA
95. Farago Petru UDMR DA
96. Fădor Angelica PNL DA
97. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
98. Florea Damian ALDE DA
99. Florea Oana-Consuela PSD DA
100. Floroiu Ionel PSD DA
101. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
102. Furtună Mirela PSD DA
103. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
104. Gavrilă Camelia PSD DA
105. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
106. Găină Mihăiță PSD DA
107. Georgescu Nicolae PSD DA
108. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
109. Gheorghe Tinel PNL DA
110. Gheorghiu Bogdan PNL DA
111. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
112. Ghinea Cristian USR -
113. Giugea Nicolae PNL DA
114. Goga Octavian PMP DA
115. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
116. Gudu Vasile PNL DA
117. Halici Nicușor PSD DA
118. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
119. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
120. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
121. Huncă Mihaela PSD DA
122. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
123. Iacomi Iulian PSD DA
124. Iancu Iulian PSD DA
125. Iancu Marius-Ionel PSD DA
126. Ibram Iusein Minoritati DA
127. Iftimie Neculai PSD DA
128. Ignat Miron Minoritati DA
129. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
130. Intotero Natalia-Elena PSD DA
131. Ion Stelian-Cristian USR DA
132. Ionescu George PNL DA
133. Ioniță Antoneta PNL DA
134. Iordache Florin PSD DA
135. Itu Cornel PSD DA
136. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
137. Korodi Attila UDMR DA
138. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
139. Lazăr Sorin PSD DA
140. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
141. Longher Victoria Minoritati DA
142. Lovin Dumitru ALDE DA
143. Lungu Tudorița PNL DA
144. Lupașcu Costel PSD DA
145. Lupescu Dumitru USR DA
146. Macovei Silviu Nicu PSD DA
147. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
148. Manole Petre-Florin PSD DA
149. Mareș Mara PNL DA
150. Marica Petru-Sorin PSD DA
151. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
152. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
153. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
154. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
155. Mihalescul Dumitru PNL DA
156. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
157. Mînzatu Roxana PSD DA
158. Mocanu Adrian PMP DA
159. Mocioalcă Ion PSD DA
160. Mohaci Mihai PSD DA
161. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
162. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
163. Movilă Petru PMP DA
164. Munteanu Ioan PSD DA
165. Mușoiu Ștefan PSD DA
166. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
167. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
168. Neagu Nicolae PNL DA
169. Neață Eugen PSD DA
170. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
171. Nicoară Romeo Florin PNL DA
172. Nicolae Andrei PSD DA
173. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
174. Nicolicea Eugen PSD DA
175. Nistor Laurențiu PSD DA
176. Niță Mihai ALDE DA
177. Niță Nicu PSD DA
178. Nosa Iuliu PSD DA
179. Olar Corneliu PNL DA
180. Olteanu Daniel PNL DA
181. Oprea Dumitru PNL DA
182. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
183. Oros Nechita-Adrian PNL DA
184. Oteșanu Daniela PSD DA
185. Palăr Ionel PNL DA
186. Pambuccian Varujan Minoritati DA
187. Pană Adriana-Doina PSD DA
188. Paraschiv Rodica PSD DA
189. Pașcan Emil-Marius PMP DA
190. Pau Radu - Adrian PSD DA
191. Păle Dănuț PSD DA
192. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
193. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
194. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
195. Plumb Rovana PSD DA
196. Ponta Victor-Viorel PSD DA
197. Pop Andrei PSD DA
198. Pop Tudor Rareș USR DA
199. Popa Florin PSD DA
200. Popa Mihai Valentin PSD DA
201. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
202. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
203. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
204. Preda Cezar-Florin PNL DA
205. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
206. Presură Alexandra PSD DA
207. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
208. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
209. Prună Cristina-Mădălina USR DA
210. Radu Anișoara PSD DA
211. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
212. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
213. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
214. Rădulescu Alexandru PSD DA
215. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
216. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
217. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
218. Roman Florin-Claudiu PNL DA
219. Roman Ioan Sorin PSD DA
220. Romanescu Cristinel PNL DA
221. Roșca Lucreția PSD DA
222. Rotaru Alexandru PSD DA
223. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
224. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
225. Sefer Cristian-George PMP DA
226. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
227. Seres Dénes UDMR DA
228. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
229. Simion Lucian-Eduard PSD DA
230. Simionca Ionuț PMP DA
231. Simonis Alfred - Robert PSD DA
232. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
233. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
234. Solomon Adrian PSD DA
235. Spânu Ion PSD DA
236. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
237. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
238. Stancu Florinel PSD DA
239. Stănescu Alexandru PSD DA
240. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
241. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
242. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
243. Suciu Matei PSD DA
244. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
245. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
246. Szabó Ödön UDMR DA
247. Șarapatin Elvira PSD DA
248. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
249. Șimon Gheorghe PSD DA
250. Șișcu George PNL DA
251. Șotcan Theodora PSD DA
252. Șovăială Constantin PNL DA
253. Ștefan Corneliu PSD DA
254. Ștefan Ion PNL DA
255. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
256. Tabugan Ion PMP DA
257. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
258. Terea Ioan PSD DA
259. Todor Adrian PSD DA
260. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
261. Toma Ilie PSD DA
262. Tomac Eugen PMP DA
263. Tripa Florin-Dan PSD DA
264. Trușcă Constantin PSD DA
265. Tudor Beatrice PSD DA
266. Tudose Mihai PSD DA
267. Turcan Raluca PNL DA
268. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
269. Tușa Adriana Diana PSD DA
270. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
271. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
272. Varga Glad-Aurel PNL Abținere
273. Varga Vasile PNL DA
274. Vasile Daniel Minoritati DA
275. Vasilică Radu Costin PSD NU
276. Vass Levente UDMR DA
277. Văcaru Alin Vasile PSD DA
278. Velcea Nicolae PSD DA
279. Vexler Silviu Minoritati DA
280. Vișan George-Gabriel PSD DA
281. Vîlceanu Dan PNL DA
282. Vîrză Mihăiță PSD DA
283. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
284. Vlase Petru Gabriel PSD DA
285. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
286. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
287. Vosganian Varujan ALDE DA
288. Weber Mihai PSD DA
289. Zainea Cornel USR DA
290. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
291. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 9 decembrie 2019, 12:33
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro