Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 21.02.2017 > 13:43 Versiunea pentru printare
Marți, 21 februarie 2017, ora 13:43

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 242/2016 pentru modificarea Legii nr.208/2015 privind alegerea Senatului și a Camerei Deputaților, precum și pentru organizarea și funcționarea Autorității Electorale Permanente
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:283 131 64 26 18 13 17 14
- voturi pentru (DA):173 131 - - 18 13 - 11
- voturi împotrivă (NU):109 - 64 26 - - 17 2
- abțineri:1 - - - - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL NU
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Anastase Roberta Alma PNL NU
6. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL NU
8. Andrușcă Dănuț PSD DA
9. Antal István-János UDMR DA
10. Anton Anton ALDE DA
11. Apjok Norbert UDMR DA
12. Ardelean Ben-Oni PNL NU
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Axinte Vasile PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Badea Leonardo PSD DA
17. Balan Ioan PNL NU
18. Balint Liviu-Ioan PMP NU
19. Banias Mircea Marius ALDE DA
20. Barna Ilie Dan USR NU
21. Bălănescu Alexandru PSD DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Bende Sándor UDMR DA
24. Benedek Zacharie UDMR DA
25. Benga Tudor - Vlad USR NU
26. Benkő Erika UDMR DA
27. Bica Dănuț PNL NU
28. Bichineț Corneliu PMP NU
29. Birchall Ana PSD DA
30. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
31. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
32. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR NU
33. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
34. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
35. Bode Lucian Nicolae PNL NU
36. Bodea Marius PNL NU
37. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
38. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
39. Bontea Vlad PSD DA
40. Boroianu Aurel-Robert PNL NU
41. Borza Remus-Adrian ALDE DA
42. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
43. Botez Mihai-Cătălin USR NU
44. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
45. Bran Ioana PSD DA
46. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
47. Budăi Marius-Constantin PSD DA
48. Buican Cristian PNL NU
49. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
50. Bulai Iulian USR NU
51. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
52. Burciu Cristina PSD DA
53. Calista Mara-Daniela PNL NU
54. Calotă Florică Ică ALDE DA
55. Călin Ion PSD DA
56. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
57. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
58. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
59. Cherecheș Florica PNL NU
60. Cherecheș Viorica PNL NU
61. Chichirău Cosette-Paula USR NU
62. Chiriac Viorel PSD DA
63. Chiriță Dumitru PSD DA
64. Ciocan Dan PSD DA
65. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
66. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
67. Ciuhodaru Tudor PSD DA
68. Cîtea Vasile PSD DA
69. Cobuz Maricela PSD DA
70. Cocoș Vasile PSD DA
71. Codreanu Constantin PMP NU
72. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
73. Cosma Lavinia-Corina USR NU
74. Costescu Manuel USR NU
75. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
76. Cristache Cătălin PMP NU
77. Csép Éva-Andrea UDMR DA
78. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
79. Csoma Botond UDMR DA
80. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
81. Culeafă Mihai PNL NU
82. Cupă Ion ALDE DA
83. Cupșa Ioan PNL NU
84. Dehelean Silviu USR NU
85. Dîrzu Ioan PSD DA
86. Dobre Victor Paul PNL NU
87. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
88. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
89. Drulă Cătălin USR NU
90. Dunava Costel Neculai PSD DA
91. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
92. Erdei Dolóczki István UDMR DA
93. Farago Petru UDMR DA
94. Fădor Angelica PNL NU
95. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
96. Florea Damian ALDE DA
97. Florea Oana-Consuela PSD DA
98. Floroiu Ionel PSD DA
99. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
100. Furtună Mirela PSD DA
101. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
102. Gavrilă Camelia PSD DA
103. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
104. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
105. Găină Mihăiță PSD DA
106. Georgescu Nicolae PSD DA
107. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
108. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
109. Gheorghe Tinel PNL NU
110. Gheorghiu Bogdan PNL NU
111. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati Abținere
112. Ghinea Cristian USR NU
113. Giugea Nicolae PNL NU
114. Goga Octavian PMP NU
115. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
116. Gudu Vasile PNL NU
117. Halici Nicușor PSD DA
118. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
119. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
120. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
121. Huncă Mihaela PSD DA
122. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
123. Iacomi Iulian PSD DA
124. Iancu Iulian PSD DA
125. Ibram Iusein Minoritati DA
126. Iftimie Neculai PSD DA
127. Ignat Miron Minoritati DA
128. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
129. Intotero Natalia-Elena PSD DA
130. Ion Stelian-Cristian USR NU
131. Ionescu George PNL NU
132. Ioniță Antoneta PNL NU
133. Iordache Florin PSD DA
134. Itu Cornel PSD DA
135. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
136. Korodi Attila UDMR DA
137. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
138. Lazăr Sorin PSD DA
139. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
140. Longher Victoria Minoritati DA
141. Lungu Tudorița PNL NU
142. Lupașcu Costel PSD DA
143. Lupescu Dumitru USR NU
144. Macovei Silviu Nicu PSD DA
145. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
146. Manole Petre-Florin PSD DA
147. Mareș Mara PNL NU
148. Marica Petru-Sorin PSD DA
149. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
150. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
151. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
152. Mihalescul Dumitru PNL NU
153. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
154. Mînzatu Roxana PSD DA
155. Mocanu Adrian PMP NU
156. Mocioalcă Ion PSD DA
157. Mohaci Mihai PSD DA
158. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
159. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
160. Movilă Petru PMP NU
161. Munteanu Ioan PSD DA
162. Mușoiu Ștefan PSD DA
163. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
164. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
165. Neagu Nicolae PNL NU
166. Neață Eugen PSD DA
167. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
168. Nicoară Romeo Florin PNL NU
169. Nicolae Andrei PSD DA
170. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
171. Nistor Laurențiu PSD DA
172. Niță Mihai ALDE DA
173. Niță Nicu PSD DA
174. Nosa Iuliu PSD DA
175. Olar Corneliu PNL NU
176. Olteanu Daniel PNL NU
177. Oprea Dumitru PNL NU
178. Oprișcan Mihai Doru PNL NU
179. Oros Nechita-Adrian PNL NU
180. Oteșanu Daniela PSD DA
181. Palăr Ionel PNL NU
182. Pambuccian Varujan Minoritati DA
183. Pană Adriana-Doina PSD DA
184. Paraschiv Rodica PSD DA
185. Pașcan Emil-Marius PMP NU
186. Pau Radu - Adrian PSD DA
187. Păle Dănuț PSD DA
188. Petrea Gabriel PSD DA
189. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
190. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
191. Pistru Eusebiu-Manea PNL NU
192. Plumb Rovana PSD DA
193. Pop Andrei PSD DA
194. Pop Tudor Rareș USR NU
195. Popa Florin PSD DA
196. Popa Mihai Valentin PSD DA
197. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
198. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
199. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
200. Preda Cezar-Florin PNL NU
201. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
202. Presură Alexandra PSD DA
203. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
204. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
205. Prună Cristina-Mădălina USR NU
206. Radu Anișoara PSD DA
207. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
208. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
209. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
210. Rădulescu Alexandru PSD DA
211. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
212. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
213. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
214. Roman Florin-Claudiu PNL NU
215. Roman Ioan Sorin PSD DA
216. Romanescu Cristinel PNL NU
217. Roșca Lucreția PSD DA
218. Rotaru Alexandru PSD DA
219. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
220. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
221. Sefer Cristian-George PMP NU
222. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
223. Seres Dénes UDMR DA
224. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
225. Simion Lucian-Eduard PSD DA
226. Simionca Ionuț PMP NU
227. Simonis Alfred - Robert PSD DA
228. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
229. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
230. Solomon Adrian PSD DA
231. Spânu Ion PSD DA
232. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
233. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
234. Stancu Florinel PSD DA
235. Stănescu Alexandru PSD DA
236. Steriu Valeriu-Andrei PMP NU
237. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
238. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
239. Suciu Matei PSD DA
240. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
241. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
242. Szabó Ödön UDMR DA
243. Șarapatin Elvira PSD DA
244. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
245. Șimon Gheorghe PSD DA
246. Șotcan Theodora PSD DA
247. Șovăială Constantin PNL NU
248. Ștefan Corneliu PSD DA
249. Ștefan Ion PNL NU
250. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
251. Tabugan Ion PMP NU
252. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
253. Terea Ioan PSD DA
254. Tîlvăr Angel PSD DA
255. Todor Adrian PSD DA
256. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
257. Toma Ilie PSD DA
258. Tomac Eugen PMP NU
259. Tripa Florin-Dan PSD DA
260. Trușcă Constantin PSD DA
261. Tudor Beatrice PSD DA
262. Tudose Mihai PSD DA
263. Turcan Raluca PNL NU
264. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
265. Tușa Adriana Diana PSD DA
266. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
267. Varga Glad-Aurel PNL NU
268. Varga Vasile PNL NU
269. Vasile Daniel Minoritati DA
270. Vasilică Radu Costin PSD DA
271. Văcaru Alin Vasile PSD DA
272. Velcea Nicolae PSD DA
273. Vișan George-Gabriel PSD DA
274. Vîlceanu Dan PNL NU
275. Vîrză Mihăiță PSD DA
276. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
277. Vlase Petru Gabriel PSD DA
278. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
279. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
280. Weber Mihai PSD DA
281. Zainea Cornel USR NU
282. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
283. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 12 decembrie 2019, 8:56
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro