Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 28.02.2017 > 14:22 Versiunea pentru printare
Marți, 28 februarie 2017, ora 14:22

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 235/2016 pentru modificarea și completarea Legii nr.95/2006 privind reforma în domeniul sănătății
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:300 146 62 29 19 14 14 16
- voturi pentru (DA):283 144 60 28 19 14 3 15
- voturi împotrivă (NU):11 1 - - - - 10 -
- abțineri:5 - 2 1 - - 1 1
- nu au votat:1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Andrușcă Dănuț PSD DA
9. Antal István-János UDMR DA
10. Anton Anton ALDE DA
11. Apjok Norbert UDMR DA
12. Ardelean Ben-Oni PNL DA
13. Axinte Vasile PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Badea Leonardo PSD DA
16. Balan Ioan PNL DA
17. Balint Liviu-Ioan PMP DA
18. Banias Mircea Marius ALDE DA
19. Barna Ilie Dan USR DA
20. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
21. Bălănescu Alexandru PSD DA
22. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Bende Sándor UDMR DA
25. Benedek Zacharie UDMR DA
26. Benga Tudor - Vlad USR DA
27. Bica Dănuț PNL DA
28. Bichineț Corneliu PMP NU
29. Birchall Ana PSD DA
30. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
31. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
32. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
33. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
34. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
35. Bode Lucian Nicolae PNL DA
36. Bodea Marius PNL DA
37. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
38. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
39. Bontea Vlad PSD DA
40. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
41. Borza Remus-Adrian ALDE DA
42. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
43. Botez Mihai-Cătălin USR DA
44. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
45. Bran Ioana PSD DA
46. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
47. Budăi Marius-Constantin PSD DA
48. Buican Cristian PNL DA
49. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
50. Bulai Iulian USR DA
51. Burciu Cristina PSD DA
52. Calista Mara-Daniela PNL DA
53. Calotă Florică Ică ALDE DA
54. Căciulă Aurel PSD DA
55. Călin Ion PSD DA
56. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
57. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
58. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
59. Cherecheș Florica PNL DA
60. Cherecheș Viorica PNL DA
61. Chichirău Cosette-Paula USR DA
62. Chiriac Viorel PSD DA
63. Chiriță Dumitru PSD DA
64. Ciocan Dan PSD DA
65. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
66. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
67. Ciuhodaru Tudor PSD DA
68. Cîmpeanu Sorin Mihai ALDE DA
69. Cîtea Vasile PSD DA
70. Cobuz Maricela PSD DA
71. Cocoș Vasile PSD DA
72. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
73. Cosma Andreea PSD DA
74. Cosma Lavinia-Corina USR DA
75. Costescu Manuel USR DA
76. Cristache Cătălin PMP NU
77. Csép Éva-Andrea UDMR DA
78. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
79. Csoma Botond UDMR DA
80. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
81. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
82. Cupă Ion ALDE DA
83. Cupșa Ioan PNL DA
84. Dan Nicușor Daniel USR DA
85. Dehelean Silviu USR DA
86. Dinu Cristina-Elena PSD DA
87. Dîrzu Ioan PSD DA
88. Dobre Victor Paul PNL DA
89. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
90. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
91. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
92. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
93. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
94. Drulă Cătălin USR DA
95. Dumitrache Ileana Cristina PSD -
96. Dunava Costel Neculai PSD DA
97. Durbacă Eugen ALDE DA
98. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
99. Erdei Dolóczki István UDMR DA
100. Farago Petru UDMR DA
101. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
102. Florea Oana-Consuela PSD DA
103. Floroiu Ionel PSD DA
104. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
105. Furic Iarco Minoritati DA
106. Furtună Mirela PSD DA
107. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
108. Gavrilă Camelia PSD DA
109. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
110. Găină Mihăiță PSD DA
111. Georgescu Nicolae PSD DA
112. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
113. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
114. Gheorghe Tinel PNL Abținere
115. Gheorghiu Bogdan PNL DA
116. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
117. Ghilea Găvrilă PNL DA
118. Ghinea Cristian USR Abținere
119. Giugea Nicolae PNL DA
120. Goga Octavian PMP NU
121. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
122. Gudu Vasile PNL DA
123. Halici Nicușor PSD DA
124. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
125. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
126. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
127. Huncă Mihaela PSD DA
128. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
129. Iacomi Iulian PSD DA
130. Iancu Iulian PSD DA
131. Iancu Marius-Ionel PSD DA
132. Ibram Iusein Minoritati DA
133. Iftimie Neculai PSD DA
134. Ignat Miron Minoritati DA
135. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
136. Intotero Natalia-Elena PSD DA
137. Ion Stelian-Cristian USR DA
138. Ionescu George PNL DA
139. Ioniță Antoneta PNL DA
140. Iordache Florin PSD DA
141. Itu Cornel PSD DA
142. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
143. Korodi Attila UDMR DA
144. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
145. Lazăr Sorin PSD DA
146. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
147. Longher Victoria Minoritati DA
148. Lovin Dumitru ALDE DA
149. Lungu Tudorița PNL DA
150. Lupașcu Costel PSD DA
151. Lupescu Dumitru USR DA
152. Macovei Silviu Nicu PSD DA
153. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
154. Manole Petre-Florin PSD DA
155. Mareș Mara PNL DA
156. Marica Petru-Sorin PSD DA
157. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
158. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
159. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
160. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
161. Mihalescul Dumitru PNL DA
162. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
163. Mînzatu Roxana PSD DA
164. Mocioalcă Ion PSD DA
165. Mohaci Mihai PSD DA
166. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
167. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
168. Movilă Petru PMP DA
169. Munteanu Ioan PSD DA
170. Mușoiu Ștefan PSD DA
171. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
172. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
173. Neagu Nicolae PNL DA
174. Neață Eugen PSD DA
175. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
176. Nicoară Romeo Florin PNL DA
177. Nicolae Andrei PSD DA
178. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
179. Nicolicea Eugen PSD DA
180. Nistor Laurențiu PSD DA
181. Niță Mihai ALDE DA
182. Niță Nicu PSD DA
183. Nosa Iuliu PSD DA
184. Olar Corneliu PNL DA
185. Olteanu Daniel PNL DA
186. Oprea Dumitru PNL DA
187. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
188. Oros Nechita-Adrian PNL DA
189. Oteșanu Daniela PSD DA
190. Palăr Ionel PNL DA
191. Pană Adriana-Doina PSD DA
192. Paraschiv Rodica PSD DA
193. Pașcan Emil-Marius PMP DA
194. Pau Radu - Adrian PSD DA
195. Păle Dănuț PSD DA
196. Petrea Gabriel PSD DA
197. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
198. Petric Octavian PSD DA
199. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
200. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
201. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
202. Pop Andrei PSD DA
203. Pop Georgian PSD DA
204. Pop Tudor Rareș USR DA
205. Popa Florin PSD DA
206. Popa Mihai Valentin PSD DA
207. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
208. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
209. Popescu Pavel PNL DA
210. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
211. Preda Cezar-Florin PNL DA
212. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
213. Presură Alexandra PSD DA
214. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
215. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
216. Prună Cristina-Mădălina USR DA
217. Radu Anișoara PSD DA
218. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
219. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
220. Rădulescu Alexandru PSD DA
221. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
222. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
223. Răduț Violeta PSD DA
224. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
225. Roman Florin-Claudiu PNL DA
226. Roman Ioan Sorin PSD DA
227. Romanescu Cristinel PNL DA
228. Roșca Lucreția PSD DA
229. Rotaru Alexandru PSD DA
230. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
231. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
232. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
233. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
234. Sefer Cristian-George PMP NU
235. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
236. Seres Dénes UDMR DA
237. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
238. Simion Lucian-Eduard PSD DA
239. Simionca Ionuț PMP NU
240. Simonis Alfred - Robert PSD DA
241. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
242. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
243. Solomon Adrian PSD DA
244. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
245. Stancu Florinel PSD DA
246. Stativă Irinel Ioan PSD DA
247. Stănescu Alexandru PSD DA
248. Steriu Valeriu-Andrei PMP NU
249. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
250. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
251. Suciu Matei PSD DA
252. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
253. Szabó Ödön UDMR DA
254. Șarapatin Elvira PSD DA
255. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
256. Șimon Gheorghe PSD DA
257. Șișcu George PNL DA
258. Șotcan Theodora PSD DA
259. Șova Lucian PSD DA
260. Șovăială Constantin PNL DA
261. Ștefan Corneliu PSD DA
262. Ștefan Ion PNL DA
263. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
264. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
265. Terea Ioan PSD DA
266. Tîlvăr Angel PSD DA
267. Todor Adrian PSD DA
268. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
269. Toma Ilie PSD DA
270. Tomac Eugen PMP NU
271. Tripa Florin-Dan PSD DA
272. Trușcă Constantin PSD DA
273. Tudor Beatrice PSD DA
274. Tudose Mihai PSD DA
275. Turcan Raluca PNL DA
276. Turcescu Robert-Nicolae PMP Abținere
277. Tușa Adriana Diana PSD DA
278. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
279. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
280. Varga Glad-Aurel PNL Abținere
281. Varga Vasile PNL DA
282. Vasile Daniel Minoritati DA
283. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
284. Vasilică Radu Costin PSD DA
285. Vass Levente UDMR DA
286. Văcaru Alin Vasile PSD DA
287. Velcea Nicolae PSD DA
288. Vexler Silviu Minoritati DA
289. Vișan George-Gabriel PSD DA
290. Vîlceanu Dan PNL DA
291. Vîrză Mihăiță PSD DA
292. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
293. Vlase Petru Gabriel PSD DA
294. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
295. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
296. Vosganian Varujan ALDE DA
297. Weber Mihai PSD DA
298. Zainea Cornel USR DA
299. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
300. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 16 decembrie 2019, 13:16
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro