Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.04.2017 > 12:50 Versiunea pentru printare
Marți, 4 aprilie 2017, ora 12:50

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 547/2015 pentru modificarea Legii nr. 161/2003 privind unele măsuri pentru asigurarea transparenței în exercitarea demnităților publice, a funcțiilor publice și în mediul de afaceri, prevenirea și sancționarea corupției
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:280 134 60 26 18 16 11 15
- voturi pentru (DA):185 134 2 - 18 16 1 14
- voturi împotrivă (NU):95 - 58 26 - - 10 1
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL NU
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL NU
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Antal István-János UDMR DA
9. Anton Anton ALDE DA
10. Ardelean Ben-Oni PNL NU
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Axinte Vasile PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Badea Leonardo PSD DA
15. Balan Ioan PNL NU
16. Banias Mircea Marius ALDE DA
17. Barna Ilie Dan USR NU
18. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
19. Bălănescu Alexandru PSD DA
20. Bănicioiu Nicolae PSD DA
21. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Bende Sándor UDMR DA
24. Benedek Zacharie UDMR DA
25. Benga Tudor - Vlad USR NU
26. Bica Dănuț PNL NU
27. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
28. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
29. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR NU
30. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
31. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
32. Bode Lucian Nicolae PNL NU
33. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
34. Bontea Vlad PSD DA
35. Boroianu Aurel-Robert PNL NU
36. Borza Remus-Adrian ALDE DA
37. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
38. Botez Mihai-Cătălin USR NU
39. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
40. Bran Ioana PSD DA
41. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
42. Budăi Marius-Constantin PSD DA
43. Buican Cristian PNL NU
44. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
45. Bulai Iulian USR NU
46. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
47. Burciu Cristina PSD DA
48. Calista Mara-Daniela PNL NU
49. Calotă Florică Ică ALDE DA
50. Căciulă Aurel PSD DA
51. Călin Ion PSD DA
52. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
53. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
54. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
55. Cherecheș Florica PNL NU
56. Cherecheș Viorica PNL DA
57. Chichirău Cosette-Paula USR NU
58. Chiriac Viorel PSD DA
59. Chiriță Dumitru PSD DA
60. Ciocan Dan PSD DA
61. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
62. Ciuhodaru Tudor PSD DA
63. Cobuz Maricela PSD DA
64. Cocoș Vasile PSD DA
65. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
66. Constantin Daniel ALDE DA
67. Cosma Andreea PSD DA
68. Cosma Lavinia-Corina USR NU
69. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
70. Csép Éva-Andrea UDMR DA
71. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
72. Csoma Botond UDMR DA
73. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
74. Culeafă Mihai PNL NU
75. Cupă Ion ALDE DA
76. Cupșa Ioan PNL NU
77. Dan Nicușor Daniel USR NU
78. Dehelean Silviu USR NU
79. Dinu Cristina-Elena PSD DA
80. Dîrzu Ioan PSD DA
81. Dobre Victor Paul PNL NU
82. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
83. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
84. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
85. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
86. Drulă Cătălin USR NU
87. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
88. Dunava Costel Neculai PSD DA
89. Durbacă Eugen ALDE DA
90. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
91. Erdei Dolóczki István UDMR DA
92. Farago Petru UDMR DA
93. Fădor Angelica PNL NU
94. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
95. Florea Damian ALDE DA
96. Florea Oana-Consuela PSD DA
97. Floroiu Ionel PSD DA
98. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
99. Furic Iarco Minoritati DA
100. Furtună Mirela PSD DA
101. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
102. Gavrilă Camelia PSD DA
103. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
104. Găină Mihăiță PSD DA
105. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
106. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
107. Gheorghe Tinel PNL NU
108. Gheorghiu Bogdan PNL NU
109. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
110. Ghilea Găvrilă PNL NU
111. Ghinea Cristian USR NU
112. Giugea Nicolae PNL NU
113. Gudu Vasile PNL NU
114. Halici Nicușor PSD DA
115. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
116. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
117. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
118. Huncă Mihaela PSD DA
119. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
120. Iacomi Iulian PSD DA
121. Iancu Iulian PSD DA
122. Iancu Marius-Ionel PSD DA
123. Ibram Iusein Minoritati DA
124. Iftimie Neculai PSD DA
125. Ignat Miron Minoritati DA
126. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
127. Intotero Natalia-Elena PSD DA
128. Ionescu George PNL NU
129. Ioniță Antoneta PNL NU
130. Iordache Florin PSD DA
131. Itu Cornel PSD DA
132. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
133. Jivan Luminița-Maria PSD DA
134. Korodi Attila UDMR DA
135. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
136. Lazăr Sorin PSD DA
137. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
138. Longher Victoria Minoritati DA
139. Lovin Dumitru ALDE DA
140. Lungu Tudorița PNL NU
141. Lupașcu Costel PSD DA
142. Lupescu Dumitru USR NU
143. Macovei Silviu Nicu PSD DA
144. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
145. Manole Petre-Florin PSD DA
146. Mareș Mara PNL NU
147. Marica Petru-Sorin PSD DA
148. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
149. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
150. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
151. Mihalescul Dumitru PNL NU
152. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
153. Mocanu Adrian PMP NU
154. Mocioalcă Ion PSD DA
155. Mohaci Mihai PSD DA
156. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
157. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
158. Munteanu Ioan PSD DA
159. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
160. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
161. Neagu Nicolae PNL NU
162. Neață Eugen PSD DA
163. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
164. Nicoară Romeo Florin PNL NU
165. Nicolae Andrei PSD DA
166. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
167. Nicolicea Eugen PSD DA
168. Nistor Laurențiu PSD DA
169. Niță Mihai ALDE DA
170. Niță Nicu PSD DA
171. Nosa Iuliu PSD DA
172. Olar Corneliu PNL NU
173. Olteanu Daniel PNL NU
174. Oprișcan Mihai Doru PNL NU
175. Oros Nechita-Adrian PNL NU
176. Oteșanu Daniela PSD DA
177. Pambuccian Varujan Minoritati DA
178. Pană Adriana-Doina PSD DA
179. Paraschiv Rodica PSD DA
180. Pașcan Emil-Marius PMP NU
181. Pau Radu - Adrian PSD DA
182. Păle Dănuț PSD DA
183. Petrea Gabriel PSD DA
184. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
185. Petric Octavian PSD DA
186. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
187. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
188. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
189. Ponta Victor-Viorel PSD DA
190. Pop Georgian PSD DA
191. Pop Tudor Rareș USR NU
192. Popa Florin PSD DA
193. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
194. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
195. Popescu Pavel PNL NU
196. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
197. Preda Cezar-Florin PNL NU
198. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
199. Presură Alexandra PSD DA
200. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
201. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
202. Prună Cristina-Mădălina USR NU
203. Radu Anișoara PSD DA
204. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
205. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
206. Rădulescu Alexandru PSD DA
207. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
208. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
209. Răduț Violeta PSD DA
210. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
211. Roman Florin-Claudiu PNL NU
212. Roman Ioan Sorin PSD DA
213. Romanescu Cristinel PNL NU
214. Roșca Lucreția PSD DA
215. Rotaru Alexandru PSD DA
216. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
217. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
218. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
219. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
220. Sefer Cristian-George PMP NU
221. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
222. Seres Dénes UDMR DA
223. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
224. Simion Lucian-Eduard PSD DA
225. Simionca Ionuț PMP NU
226. Simonis Alfred - Robert PSD DA
227. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
228. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
229. Solomon Adrian PSD DA
230. Spânu Ion PSD DA
231. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
232. Stancu Florinel PSD DA
233. Stativă Irinel Ioan PSD DA
234. Stănescu Alexandru PSD DA
235. Steriu Valeriu-Andrei PMP NU
236. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
237. Suciu Matei PSD DA
238. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
239. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
240. Szabó Ödön UDMR DA
241. Șarapatin Elvira PSD DA
242. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
243. Șimon Gheorghe PSD DA
244. Șișcu George PNL NU
245. Șotcan Theodora PSD DA
246. Șova Lucian PSD DA
247. Șovăială Constantin PNL NU
248. Ștefan Corneliu PSD DA
249. Ștefan Ion PNL NU
250. Tabugan Ion PMP DA
251. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
252. Tîlvăr Angel PSD DA
253. Todor Adrian PSD DA
254. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
255. Toma Ilie PSD DA
256. Tomac Eugen PMP NU
257. Tripa Florin-Dan PSD DA
258. Trușcă Constantin PSD DA
259. Tudor Beatrice PSD DA
260. Turcan Raluca PNL NU
261. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
262. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
263. Varga Glad-Aurel PNL NU
264. Varga Vasile PNL NU
265. Vasilică Radu Costin PSD DA
266. Vass Levente UDMR DA
267. Văcaru Alin Vasile PSD DA
268. Velcea Nicolae PSD DA
269. Vexler Silviu Minoritati DA
270. Vîlceanu Dan PNL NU
271. Vîrză Mihăiță PSD DA
272. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
273. Vlase Petru Gabriel PSD DA
274. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
275. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
276. Vosganian Varujan ALDE DA
277. Weber Mihai PSD DA
278. Zainea Cornel USR NU
279. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
280. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 23 februarie 2020, 4:51
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro