Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.04.2017 > 12:56 Versiunea pentru printare
Marți, 4 aprilie 2017, ora 12:56

Subiect vot: Comisia de numarare voturi pentru vot secret cu bile
PHC 25/2017 privind alegerea unui vicepreședinte al Camerei Deputaților
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:216 109 38 25 15 11 5 13
- voturi pentru (DA):214 109 38 25 15 11 3 13
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:1 - - - - - 1 -
- nu au votat:1 - - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Alexe Costel PNL DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Andrușcă Dănuț PSD DA
4. Antal István-János UDMR DA
5. Anton Anton ALDE DA
6. Avram Constantin ALDE DA
7. Axinte Vasile PSD DA
8. Badea Leonardo PSD DA
9. Banias Mircea Marius ALDE DA
10. Barna Ilie Dan USR DA
11. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
12. Bălănescu Alexandru PSD DA
13. Bănicioiu Nicolae PSD DA
14. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Bende Sándor UDMR DA
17. Benga Tudor - Vlad USR DA
18. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
19. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
20. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
21. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
22. Bode Lucian Nicolae PNL DA
23. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
24. Bontea Vlad PSD DA
25. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
26. Botez Mihai-Cătălin USR DA
27. Bran Ioana PSD DA
28. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
29. Budăi Marius-Constantin PSD DA
30. Bulai Iulian USR DA
31. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
32. Burciu Cristina PSD DA
33. Calista Mara-Daniela PNL DA
34. Calotă Florică Ică ALDE DA
35. Căciulă Aurel PSD DA
36. Călin Ion PSD DA
37. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
38. Cherecheș Viorica PNL DA
39. Chiriac Viorel PSD DA
40. Chiriță Dumitru PSD DA
41. Ciocan Dan PSD DA
42. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
43. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
44. Cîtea Vasile PSD DA
45. Cobuz Maricela PSD DA
46. Cocoș Vasile PSD DA
47. Constantin Daniel ALDE DA
48. Cosma Lavinia-Corina USR DA
49. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
50. Csép Éva-Andrea UDMR DA
51. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
52. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
53. Culeafă Mihai PNL DA
54. Cupă Ion ALDE DA
55. Dan Nicușor Daniel USR DA
56. Dehelean Silviu USR DA
57. Dinu Cristina-Elena PSD DA
58. Dîrzu Ioan PSD DA
59. Dobre Mircea-Titus PSD DA
60. Dobre Victor Paul PNL DA
61. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
62. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
63. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
64. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
65. Dunava Costel Neculai PSD DA
66. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
67. Erdei Dolóczki István UDMR DA
68. Farago Petru UDMR DA
69. Fădor Angelica PNL DA
70. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
71. Florea Damian ALDE DA
72. Florea Oana-Consuela PSD DA
73. Floroiu Ionel PSD DA
74. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
75. Furic Iarco Minoritati DA
76. Furtună Mirela PSD DA
77. Gavrilă Camelia PSD DA
78. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
79. Găină Mihăiță PSD DA
80. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
81. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
82. Gheorghe Tinel PNL DA
83. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
84. Ghilea Găvrilă PNL DA
85. Ghinea Cristian USR DA
86. Halici Nicușor PSD DA
87. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
88. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
89. Huncă Mihaela PSD DA
90. Iacomi Iulian PSD DA
91. Iancu Iulian PSD DA
92. Iancu Marius-Ionel PSD DA
93. Ibram Iusein Minoritati DA
94. Iftimie Neculai PSD DA
95. Ignat Miron Minoritati DA
96. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
97. Intotero Natalia-Elena PSD DA
98. Ion Stelian-Cristian USR DA
99. Ionescu George PNL DA
100. Iordache Florin PSD DA
101. Itu Cornel PSD DA
102. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
103. Jivan Luminița-Maria PSD DA
104. Korodi Attila UDMR DA
105. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
106. Lazăr Sorin PSD DA
107. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
108. Longher Victoria Minoritati DA
109. Lovin Dumitru ALDE DA
110. Lungu Tudorița PNL DA
111. Lupașcu Costel PSD DA
112. Lupescu Dumitru USR DA
113. Macovei Silviu Nicu PSD DA
114. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
115. Manole Petre-Florin PSD DA
116. Mareș Mara PNL DA
117. Marica Petru-Sorin PSD DA
118. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
119. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
120. Mihalescul Dumitru PNL DA
121. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
122. Mocanu Adrian PMP -
123. Mocioalcă Ion PSD DA
124. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
125. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
126. Munteanu Ioan PSD DA
127. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
128. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
129. Neață Eugen PSD DA
130. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
131. Nicoară Romeo Florin PNL DA
132. Nicolae Andrei PSD DA
133. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
134. Nistor Laurențiu PSD DA
135. Niță Mihai ALDE DA
136. Niță Nicu PSD DA
137. Nosa Iuliu PSD DA
138. Olar Corneliu PNL DA
139. Oros Nechita-Adrian PNL DA
140. Oteșanu Daniela PSD DA
141. Pambuccian Varujan Minoritati DA
142. Pană Adriana-Doina PSD DA
143. Paraschiv Rodica PSD DA
144. Pașcan Emil-Marius PMP DA
145. Pau Radu - Adrian PSD DA
146. Păle Dănuț PSD DA
147. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
148. Petric Octavian PSD DA
149. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
150. Pop Georgian PSD DA
151. Pop Tudor Rareș USR DA
152. Popa Florin PSD DA
153. Popa Mihai Valentin PSD DA
154. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
155. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
156. Popescu Pavel PNL DA
157. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
158. Presură Alexandra PSD DA
159. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
160. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
161. Prună Cristina-Mădălina USR DA
162. Radu Anișoara PSD DA
163. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
164. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
165. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
166. Rădulescu Alexandru PSD DA
167. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
168. Răduț Violeta PSD DA
169. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
170. Romanescu Cristinel PNL DA
171. Roșca Lucreția PSD DA
172. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
173. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
174. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
175. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
176. Seres Dénes UDMR DA
177. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
178. Simion Lucian-Eduard PSD DA
179. Simionca Ionuț PMP Abținere
180. Simonis Alfred - Robert PSD DA
181. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
182. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
183. Spânu Ion PSD DA
184. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
185. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
186. Stancu Florinel PSD DA
187. Stativă Irinel Ioan PSD DA
188. Stănescu Alexandru PSD DA
189. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
190. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
191. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
192. Suciu Matei PSD DA
193. Szabó Ödön UDMR DA
194. Șova Lucian PSD DA
195. Șovăială Constantin PNL DA
196. Ștefan Corneliu PSD DA
197. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
198. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
199. Toma Ilie PSD DA
200. Tripa Florin-Dan PSD DA
201. Trușcă Constantin PSD DA
202. Tudose Mihai PSD DA
203. Turcan Raluca PNL DA
204. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
205. Varga Glad-Aurel PNL DA
206. Vasile Daniel Minoritati DA
207. Vasilică Radu Costin PSD DA
208. Velcea Nicolae PSD DA
209. Vîlceanu Dan PNL DA
210. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
211. Vlase Petru Gabriel PSD DA
212. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
213. Weber Mihai PSD DA
214. Zainea Cornel USR DA
215. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
216. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 23 februarie 2020, 4:43
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro