Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.04.2017 > 12:05 Versiunea pentru printare
Miercuri, 19 aprilie 2017, ora 12:05

Subiect vot: Vot final - Raportul Comisiei de validare privind validarea unui mandat de deputat (PH CD 30/2017).
Adoptare PHC 30/2017 privind validarea unui mandat de deputat
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:222 122 38 21 16 11 5 9
- voturi pentru (DA):217 119 37 21 16 10 5 9
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:5 3 1 - - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
2. Andronache Gabriel PNL DA
3. Antal István-János UDMR DA
4. Anton Anton ALDE DA
5. Apjok Norbert UDMR DA
6. Avram Constantin ALDE DA
7. Axinte Vasile PSD DA
8. Babuș Radu PSD DA
9. Balint Liviu-Ioan PMP DA
10. Banias Mircea Marius ALDE DA
11. Bălănescu Alexandru PSD DA
12. Bănicioiu Nicolae PSD DA
13. Bejinariu Eugen PSD DA
14. Benedek Zacharie UDMR DA
15. Benga Tudor - Vlad USR DA
16. Benkő Erika UDMR DA
17. Bica Dănuț PNL DA
18. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
19. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
20. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
21. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
22. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
23. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
24. Botez Mihai-Cătălin USR DA
25. Bran Ioana PSD DA
26. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
27. Budăi Marius-Constantin PSD DA
28. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
29. Bulai Iulian USR DA
30. Burciu Cristina PSD DA
31. Calista Mara-Daniela PNL DA
32. Calotă Florică Ică ALDE DA
33. Căciulă Aurel PSD DA
34. Călin Ion PSD DA
35. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
36. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
37. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
38. Cherecheș Viorica PNL DA
39. Chichirău Cosette-Paula USR DA
40. Chiriac Viorel PSD DA
41. Chiriță Dumitru PSD DA
42. Ciocan Dan PSD DA
43. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
44. Ciuhodaru Tudor PSD DA
45. Cîtea Vasile PSD DA
46. Codreanu Constantin PMP DA
47. Constantin Daniel ALDE DA
48. Cosma Andreea PSD DA
49. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
50. Csép Éva-Andrea UDMR DA
51. Csoma Botond UDMR DA
52. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
53. Culeafă Mihai PNL DA
54. Cupă Ion ALDE DA
55. Cupșa Ioan PNL DA
56. Dan Nicușor Daniel USR DA
57. Dehelean Silviu USR DA
58. Dinu Cristina-Elena PSD DA
59. Dîrzu Ioan PSD DA
60. Dobre Victor Paul PNL DA
61. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
62. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
63. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
64. Dunava Costel Neculai PSD DA
65. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
66. Erdei Dolóczki István UDMR DA
67. Farago Petru UDMR DA
68. Fădor Angelica PNL DA
69. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
70. Florea Oana-Consuela PSD DA
71. Floroiu Ionel PSD DA
72. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
73. Furtună Mirela PSD DA
74. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
75. Gavrilă Camelia PSD DA
76. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
77. Găină Mihăiță PSD DA
78. Georgescu Nicolae PSD DA
79. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
80. Gheorghe Tinel PNL DA
81. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
82. Halici Nicușor PSD DA
83. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
84. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
85. Huncă Mihaela PSD DA
86. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
87. Iacomi Iulian PSD DA
88. Iancu Iulian PSD DA
89. Ibram Iusein Minoritati DA
90. Iftimie Neculai PSD DA
91. Ignat Miron Minoritati DA
92. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
93. Intotero Natalia-Elena PSD DA
94. Ion Stelian-Cristian USR DA
95. Ioniță Antoneta PNL DA
96. Iordache Florin PSD DA
97. Itu Cornel PSD DA
98. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
99. Jivan Luminița-Maria PSD DA
100. Kelemen Hunor UDMR DA
101. Korodi Attila UDMR DA
102. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
103. Lazăr Sorin PSD DA
104. Longher Victoria Minoritati DA
105. Lovin Dumitru ALDE DA
106. Lupașcu Costel PSD DA
107. Lupescu Dumitru USR DA
108. Macovei Silviu Nicu PSD DA
109. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
110. Manole Petre-Florin PSD DA
111. Mareș Mara PNL DA
112. Marica Petru-Sorin PSD DA
113. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
114. Meiroșu Marilena-Emilia PSD -
115. Mihalescul Dumitru PNL DA
116. Mînzatu Roxana PSD DA
117. Mocioalcă Ion PSD -
118. Mohaci Mihai PSD DA
119. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
120. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
121. Munteanu Ioan PSD DA
122. Mușoiu Ștefan PSD DA
123. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
124. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
125. Neagu Nicolae PNL DA
126. Neață Eugen PSD DA
127. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
128. Nicolae Andrei PSD DA
129. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
130. Nicolicea Eugen PSD DA
131. Nistor Laurențiu PSD DA
132. Niță Mihai ALDE -
133. Niță Nicu PSD DA
134. Nosa Iuliu PSD DA
135. Olar Corneliu PNL DA
136. Olteanu Daniel PNL DA
137. Oprea Dumitru PNL DA
138. Oros Nechita-Adrian PNL -
139. Oteșanu Daniela PSD DA
140. Pană Adriana-Doina PSD DA
141. Paraschiv Rodica PSD DA
142. Pau Radu - Adrian PSD DA
143. Păle Dănuț PSD DA
144. Petrea Gabriel PSD DA
145. Petric Octavian PSD DA
146. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
147. Pop Andrei PSD DA
148. Pop Georgian PSD DA
149. Popa Florin PSD DA
150. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
151. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
152. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
153. Preda Cezar-Florin PNL DA
154. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
155. Presură Alexandra PSD DA
156. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
157. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
158. Prună Cristina-Mădălina USR DA
159. Radu Anișoara PSD DA
160. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
161. Rădulescu Alexandru PSD DA
162. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
163. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
164. Răduț Violeta PSD DA
165. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
166. Roman Florin-Claudiu PNL DA
167. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
168. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
169. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
170. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
171. Seres Dénes UDMR DA
172. Simion Lucian-Eduard PSD DA
173. Simionca Ionuț PMP DA
174. Simonis Alfred - Robert PSD DA
175. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
176. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
177. Solomon Adrian PSD DA
178. Spânu Ion PSD DA
179. Stancu Florinel PSD DA
180. Stativă Irinel Ioan PSD DA
181. Stănescu Alexandru PSD DA
182. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
183. Suciu Matei PSD DA
184. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
185. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
186. Șarapatin Elvira PSD DA
187. Șimon Gheorghe PSD DA
188. Șișcu George PNL DA
189. Șotcan Theodora PSD DA
190. Șova Lucian PSD DA
191. Șovăială Constantin PNL DA
192. Ștefan Corneliu PSD DA
193. Ștefan Ion PNL DA
194. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
195. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
196. Terea Ioan PSD DA
197. Tîlvăr Angel PSD DA
198. Todor Adrian PSD DA
199. Toma Ilie PSD DA
200. Tripa Florin-Dan PSD DA
201. Trușcă Constantin PSD DA
202. Tudor Beatrice PSD DA
203. Turcan Raluca PNL DA
204. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
205. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
206. Varga Glad-Aurel PNL DA
207. Varga Vasile PNL DA
208. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
209. Vasilică Radu Costin PSD DA
210. Văcaru Alin Vasile PSD DA
211. Velcea Nicolae PSD DA
212. Vexler Silviu Minoritati DA
213. Vișan George-Gabriel PSD DA
214. Vîlceanu Dan PNL DA
215. Vîrză Mihăiță PSD DA
216. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
217. Vlase Petru Gabriel PSD DA
218. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
219. Weber Mihai PSD -
220. Zainea Cornel USR DA
221. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
222. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 23 februarie 2020, 4:21
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro