Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.04.2017 > 12:07 Versiunea pentru printare
Miercuri, 19 aprilie 2017, ora 12:07

Subiect vot: Vot final - Proiectul de Hotarare privind adoptarea opiniei referitoare la Comunicarea comuna a Comisiei Europene si Inaltului Reprezentant pentru afaceri externe si politica de securitate catre Parlamentul European, Consiliul European si Consiliu - Migratia pe ruta central-mediteraneana - Gestionarea fluxurilor de migratie, salvarea de vieti omenesti JOIN(2017)4 (PHCD 29/2017).
PHC 29/2017 privind adoptarea opiniei referitoare la Comunicarea comună a Comisiei Europene și Înaltului Reprezentant pentru afaceri externe și politica de securitate către Parlamentul European, Consiliul European și Consiliu - Migrația pe ruta central-mediteraneană - Gestionarea fluxurilor de migrație, salvarea de vieți omenești JOIN(2017)4
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:236 123 40 22 15 12 11 13
- voturi pentru (DA):234 123 39 22 15 12 11 12
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - - - 1
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:1 - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
2. Andronache Gabriel PNL DA
3. Antal István-János UDMR DA
4. Anton Anton ALDE DA
5. Apjok Norbert UDMR DA
6. Ardelean Ben-Oni PNL -
7. Avram Constantin ALDE DA
8. Axinte Vasile PSD DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Balint Liviu-Ioan PMP DA
11. Banias Mircea Marius ALDE DA
12. Barna Ilie Dan USR DA
13. Bălănescu Alexandru PSD DA
14. Bejinariu Eugen PSD DA
15. Benedek Zacharie UDMR DA
16. Benga Tudor - Vlad USR DA
17. Benkő Erika UDMR DA
18. Bica Dănuț PNL DA
19. Bichineț Corneliu PMP DA
20. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
21. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
22. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
23. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
24. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
25. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
26. Botez Mihai-Cătălin USR DA
27. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
28. Bran Ioana PSD DA
29. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
30. Budăi Marius-Constantin PSD DA
31. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
32. Bulai Iulian USR DA
33. Burciu Cristina PSD DA
34. Calista Mara-Daniela PNL DA
35. Calotă Florică Ică ALDE DA
36. Căciulă Aurel PSD DA
37. Călin Ion PSD DA
38. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
39. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
40. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
41. Cherecheș Viorica PNL DA
42. Chichirău Cosette-Paula USR DA
43. Chiriac Viorel PSD DA
44. Chiriță Dumitru PSD DA
45. Ciocan Dan PSD DA
46. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
47. Ciuhodaru Tudor PSD DA
48. Cîtea Vasile PSD DA
49. Cocoș Vasile PSD DA
50. Codreanu Constantin PMP DA
51. Constantin Daniel ALDE DA
52. Cosma Andreea PSD DA
53. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
54. Csép Éva-Andrea UDMR DA
55. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
56. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
57. Culeafă Mihai PNL DA
58. Cupă Ion ALDE DA
59. Cupșa Ioan PNL DA
60. Dan Nicușor Daniel USR DA
61. Dehelean Silviu USR DA
62. Dinu Cristina-Elena PSD DA
63. Dîrzu Ioan PSD DA
64. Dobre Victor Paul PNL DA
65. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
66. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
67. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
68. Dunava Costel Neculai PSD DA
69. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
70. Erdei Dolóczki István UDMR DA
71. Farago Petru UDMR DA
72. Fădor Angelica PNL DA
73. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
74. Florea Damian ALDE DA
75. Florea Oana-Consuela PSD DA
76. Floroiu Ionel PSD DA
77. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
78. Furic Iarco Minoritati DA
79. Furtună Mirela PSD DA
80. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
81. Gavrilă Camelia PSD DA
82. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
83. Găină Mihăiță PSD DA
84. Georgescu Nicolae PSD DA
85. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
86. Gheorghe Tinel PNL DA
87. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
88. Halici Nicușor PSD DA
89. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
90. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
91. Huncă Mihaela PSD DA
92. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
93. Iacomi Iulian PSD DA
94. Iancu Iulian PSD DA
95. Ibram Iusein Minoritati DA
96. Iftimie Neculai PSD DA
97. Ignat Miron Minoritati NU
98. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
99. Intotero Natalia-Elena PSD DA
100. Ion Stelian-Cristian USR DA
101. Ioniță Antoneta PNL DA
102. Iordache Florin PSD DA
103. Itu Cornel PSD DA
104. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
105. Jivan Luminița-Maria PSD DA
106. Kelemen Hunor UDMR DA
107. Korodi Attila UDMR DA
108. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
109. Lazăr Sorin PSD DA
110. Longher Victoria Minoritati DA
111. Lovin Dumitru ALDE DA
112. Lupașcu Costel PSD DA
113. Lupescu Dumitru USR DA
114. Macovei Silviu Nicu PSD DA
115. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
116. Manole Petre-Florin PSD DA
117. Mareș Mara PNL DA
118. Marica Petru-Sorin PSD DA
119. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
120. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
121. Mihalescul Dumitru PNL DA
122. Mînzatu Roxana PSD DA
123. Mocioalcă Ion PSD DA
124. Mohaci Mihai PSD DA
125. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
126. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
127. Movilă Petru PMP DA
128. Munteanu Ioan PSD DA
129. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
130. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
131. Neagu Nicolae PNL DA
132. Neață Eugen PSD DA
133. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
134. Nicolae Andrei PSD DA
135. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
136. Nicolicea Eugen PSD DA
137. Nistor Laurențiu PSD DA
138. Niță Mihai ALDE DA
139. Niță Nicu PSD DA
140. Nosa Iuliu PSD DA
141. Olar Corneliu PNL DA
142. Olteanu Daniel PNL DA
143. Oprea Dumitru PNL DA
144. Oteșanu Daniela PSD DA
145. Pană Adriana-Doina PSD DA
146. Paraschiv Rodica PSD DA
147. Pașcan Emil-Marius PMP DA
148. Pau Radu - Adrian PSD DA
149. Păle Dănuț PSD DA
150. Petrea Gabriel PSD DA
151. Petric Octavian PSD DA
152. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
153. Pop Andrei PSD DA
154. Pop Georgian PSD DA
155. Popa Florin PSD DA
156. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
157. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
158. Popescu Pavel PNL DA
159. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
160. Preda Cezar-Florin PNL DA
161. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
162. Presură Alexandra PSD DA
163. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
164. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
165. Prună Cristina-Mădălina USR DA
166. Radu Anișoara PSD DA
167. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
168. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
169. Rădulescu Alexandru PSD DA
170. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
171. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
172. Răduț Violeta PSD DA
173. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
174. Roman Florin-Claudiu PNL DA
175. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
176. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
177. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
178. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
179. Sefer Cristian-George PMP DA
180. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
181. Seres Dénes UDMR DA
182. Simion Lucian-Eduard PSD DA
183. Simionca Ionuț PMP DA
184. Simonis Alfred - Robert PSD DA
185. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
186. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
187. Solomon Adrian PSD DA
188. Spânu Ion PSD DA
189. Stancu Florinel PSD DA
190. Stativă Irinel Ioan PSD DA
191. Stănescu Alexandru PSD DA
192. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
193. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
194. Suciu Matei PSD DA
195. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
196. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
197. Șarapatin Elvira PSD DA
198. Șimon Gheorghe PSD DA
199. Șișcu George PNL DA
200. Șotcan Theodora PSD DA
201. Șova Lucian PSD DA
202. Șovăială Constantin PNL DA
203. Ștefan Corneliu PSD DA
204. Ștefan Ion PNL DA
205. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
206. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
207. Terea Ioan PSD DA
208. Tîlvăr Angel PSD DA
209. Todor Adrian PSD DA
210. Toma Ilie PSD DA
211. Tomac Eugen PMP DA
212. Tripa Florin-Dan PSD DA
213. Trușcă Constantin PSD DA
214. Tudor Beatrice PSD DA
215. Tudose Mihai PSD DA
216. Turcan Raluca PNL DA
217. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
218. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
219. Varga Glad-Aurel PNL DA
220. Varga Vasile PNL DA
221. Vasile Daniel Minoritati DA
222. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
223. Vasilică Radu Costin PSD DA
224. Văcaru Alin Vasile PSD DA
225. Velcea Nicolae PSD DA
226. Vexler Silviu Minoritati DA
227. Vișan George-Gabriel PSD DA
228. Vîlceanu Dan PNL DA
229. Vîrză Mihăiță PSD DA
230. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
231. Vlase Petru Gabriel PSD DA
232. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
233. Weber Mihai PSD DA
234. Zainea Cornel USR DA
235. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
236. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 23 februarie 2020, 4:38
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro