Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.04.2017 > 12:11 Versiunea pentru printare
Miercuri, 19 aprilie 2017, ora 12:11

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 349/2016 pentru modificarea art.456 alin.(1) lit.d) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:239 124 41 23 16 12 11 12
- voturi pentru (DA):239 124 41 23 16 12 11 12
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
2. Andronache Gabriel PNL DA
3. Antal István-János UDMR DA
4. Anton Anton ALDE DA
5. Apjok Norbert UDMR DA
6. Ardelean Ben-Oni PNL DA
7. Avram Constantin ALDE DA
8. Axinte Vasile PSD DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Balint Liviu-Ioan PMP DA
11. Banias Mircea Marius ALDE DA
12. Barna Ilie Dan USR DA
13. Bălănescu Alexandru PSD DA
14. Bejinariu Eugen PSD DA
15. Benedek Zacharie UDMR DA
16. Benga Tudor - Vlad USR DA
17. Benkő Erika UDMR DA
18. Bica Dănuț PNL DA
19. Bichineț Corneliu PMP DA
20. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
21. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
22. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
23. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
24. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
25. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
26. Botez Mihai-Cătălin USR DA
27. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
28. Bran Ioana PSD DA
29. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
30. Budăi Marius-Constantin PSD DA
31. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
32. Bulai Iulian USR DA
33. Burciu Cristina PSD DA
34. Calista Mara-Daniela PNL DA
35. Calotă Florică Ică ALDE DA
36. Căciulă Aurel PSD DA
37. Călin Ion PSD DA
38. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
39. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
40. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
41. Cherecheș Viorica PNL DA
42. Chichirău Cosette-Paula USR DA
43. Chiriac Viorel PSD DA
44. Chiriță Dumitru PSD DA
45. Ciocan Dan PSD DA
46. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
47. Ciuhodaru Tudor PSD DA
48. Cîtea Vasile PSD DA
49. Cocoș Vasile PSD DA
50. Codreanu Constantin PMP DA
51. Constantin Daniel ALDE DA
52. Cosma Andreea PSD DA
53. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
54. Csép Éva-Andrea UDMR DA
55. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
56. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
57. Culeafă Mihai PNL DA
58. Cupă Ion ALDE DA
59. Cupșa Ioan PNL DA
60. Dan Nicușor Daniel USR DA
61. Dehelean Silviu USR DA
62. Dinu Cristina-Elena PSD DA
63. Dîrzu Ioan PSD DA
64. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
65. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
66. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
67. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
68. Dunava Costel Neculai PSD DA
69. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
70. Erdei Dolóczki István UDMR DA
71. Farago Petru UDMR DA
72. Fădor Angelica PNL DA
73. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
74. Florea Damian ALDE DA
75. Florea Oana-Consuela PSD DA
76. Floroiu Ionel PSD DA
77. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
78. Furic Iarco Minoritati DA
79. Furtună Mirela PSD DA
80. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
81. Gavrilă Camelia PSD DA
82. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
83. Găină Mihăiță PSD DA
84. Georgescu Nicolae PSD DA
85. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
86. Gheorghe Tinel PNL DA
87. Goga Octavian PMP DA
88. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
89. Halici Nicușor PSD DA
90. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
91. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
92. Huncă Mihaela PSD DA
93. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
94. Iacomi Iulian PSD DA
95. Iancu Iulian PSD DA
96. Ibram Iusein Minoritati DA
97. Iftimie Neculai PSD DA
98. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
99. Intotero Natalia-Elena PSD DA
100. Ion Stelian-Cristian USR DA
101. Ioniță Antoneta PNL DA
102. Iordache Florin PSD DA
103. Itu Cornel PSD DA
104. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
105. Jivan Luminița-Maria PSD DA
106. Kelemen Hunor UDMR DA
107. Korodi Attila UDMR DA
108. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
109. Lazăr Sorin PSD DA
110. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
111. Longher Victoria Minoritati DA
112. Lovin Dumitru ALDE DA
113. Lupașcu Costel PSD DA
114. Lupescu Dumitru USR DA
115. Macovei Silviu Nicu PSD DA
116. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
117. Manole Petre-Florin PSD DA
118. Mareș Mara PNL DA
119. Marica Petru-Sorin PSD DA
120. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
121. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
122. Mihalescul Dumitru PNL DA
123. Mînzatu Roxana PSD DA
124. Mocioalcă Ion PSD DA
125. Mohaci Mihai PSD DA
126. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
127. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
128. Movilă Petru PMP DA
129. Munteanu Ioan PSD DA
130. Mușoiu Ștefan PSD DA
131. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
132. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
133. Neagu Nicolae PNL DA
134. Neață Eugen PSD DA
135. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
136. Nicolae Andrei PSD DA
137. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
138. Nicolicea Eugen PSD DA
139. Nistor Laurențiu PSD DA
140. Niță Mihai ALDE DA
141. Niță Nicu PSD DA
142. Nosa Iuliu PSD DA
143. Olar Corneliu PNL DA
144. Olteanu Daniel PNL DA
145. Oprea Dumitru PNL DA
146. Oros Nechita-Adrian PNL DA
147. Oteșanu Daniela PSD DA
148. Pană Adriana-Doina PSD DA
149. Paraschiv Rodica PSD DA
150. Pau Radu - Adrian PSD DA
151. Păle Dănuț PSD DA
152. Petric Octavian PSD DA
153. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
154. Pop Andrei PSD DA
155. Pop Georgian PSD DA
156. Popa Florin PSD DA
157. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
158. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
159. Popescu Pavel PNL DA
160. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
161. Preda Cezar-Florin PNL DA
162. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
163. Presură Alexandra PSD DA
164. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
165. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
166. Prună Cristina-Mădălina USR DA
167. Radu Anișoara PSD DA
168. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
169. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
170. Rădulescu Alexandru PSD DA
171. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
172. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
173. Răduț Violeta PSD DA
174. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
175. Roman Florin-Claudiu PNL DA
176. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
177. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
178. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
179. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
180. Sefer Cristian-George PMP DA
181. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
182. Seres Dénes UDMR DA
183. Simion Lucian-Eduard PSD DA
184. Simionca Ionuț PMP DA
185. Simonis Alfred - Robert PSD DA
186. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
187. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
188. Solomon Adrian PSD DA
189. Spânu Ion PSD DA
190. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
191. Stancu Florinel PSD DA
192. Stativă Irinel Ioan PSD DA
193. Stănescu Alexandru PSD DA
194. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
195. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
196. Suciu Matei PSD DA
197. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
198. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
199. Șarapatin Elvira PSD DA
200. Șimon Gheorghe PSD DA
201. Șișcu George PNL DA
202. Șotcan Theodora PSD DA
203. Șova Lucian PSD DA
204. Șovăială Constantin PNL DA
205. Ștefan Corneliu PSD DA
206. Ștefan Ion PNL DA
207. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
208. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
209. Terea Ioan PSD DA
210. Tîlvăr Angel PSD DA
211. Todor Adrian PSD DA
212. Toma Ilie PSD DA
213. Tomac Eugen PMP DA
214. Tripa Florin-Dan PSD DA
215. Trușcă Constantin PSD DA
216. Tudor Beatrice PSD DA
217. Tudose Mihai PSD DA
218. Turcan Raluca PNL DA
219. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
220. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
221. Varga Glad-Aurel PNL DA
222. Varga Vasile PNL DA
223. Vasile Daniel Minoritati DA
224. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
225. Vasilică Radu Costin PSD DA
226. Vass Levente UDMR DA
227. Văcaru Alin Vasile PSD DA
228. Velcea Nicolae PSD DA
229. Vexler Silviu Minoritati DA
230. Vișan George-Gabriel PSD DA
231. Vîlceanu Dan PNL DA
232. Vîrză Mihăiță PSD DA
233. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
234. Vlase Petru Gabriel PSD DA
235. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
236. Weber Mihai PSD DA
237. Zainea Cornel USR DA
238. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
239. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 27 februarie 2020, 10:54
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro