Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.04.2017 > 12:12 Versiunea pentru printare
Miercuri, 19 aprilie 2017, ora 12:12

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 34/2017 pentru modificarea Legii 75/1994 privind arborarea drapelului României, intonarea imnului national și folosirea sigiliilor cu stema României de către autoritățile și instituțiile publice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:233 119 41 23 17 12 11 10
- voturi pentru (DA):148 94 - 23 17 12 1 1
- voturi împotrivă (NU):71 18 39 - - - 10 4
- abțineri:13 6 2 - - - - 5
- nu au votat:1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Andrei Alexandru-Ioan PSD NU
2. Andronache Gabriel PNL NU
3. Antal István-János UDMR DA
4. Anton Anton ALDE DA
5. Apjok Norbert UDMR DA
6. Ardelean Ben-Oni PNL NU
7. Avram Constantin ALDE DA
8. Axinte Vasile PSD NU
9. Balint Liviu-Ioan PMP NU
10. Banias Mircea Marius ALDE DA
11. Barna Ilie Dan USR DA
12. Bălănescu Alexandru PSD DA
13. Bejinariu Eugen PSD DA
14. Benedek Zacharie UDMR DA
15. Benga Tudor - Vlad USR DA
16. Benkő Erika UDMR DA
17. Bica Dănuț PNL NU
18. Bichineț Corneliu PMP NU
19. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
20. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
21. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
22. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
23. Boroianu Aurel-Robert PNL NU
24. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD -
25. Botez Mihai-Cătălin USR DA
26. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
27. Bran Ioana PSD DA
28. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
29. Budăi Marius-Constantin PSD DA
30. Bulai Iulian USR DA
31. Burciu Cristina PSD DA
32. Calista Mara-Daniela PNL NU
33. Calotă Florică Ică ALDE DA
34. Căciulă Aurel PSD DA
35. Călin Ion PSD DA
36. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
37. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
38. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
39. Cherecheș Viorica PNL NU
40. Chichirău Cosette-Paula USR DA
41. Chiriac Viorel PSD DA
42. Chiriță Dumitru PSD DA
43. Ciocan Dan PSD DA
44. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
45. Ciuhodaru Tudor PSD NU
46. Cîtea Vasile PSD NU
47. Cocoș Vasile PSD DA
48. Codreanu Constantin PMP NU
49. Constantin Daniel ALDE DA
50. Cosma Andreea PSD NU
51. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
52. Csép Éva-Andrea UDMR DA
53. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati NU
54. Csoma Botond UDMR DA
55. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
56. Culeafă Mihai PNL NU
57. Cupă Ion ALDE DA
58. Cupșa Ioan PNL NU
59. Dan Nicușor Daniel USR DA
60. Dehelean Silviu USR DA
61. Dinu Cristina-Elena PSD DA
62. Dîrzu Ioan PSD NU
63. Dobre Victor Paul PNL NU
64. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
65. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
66. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
67. Dunava Costel Neculai PSD DA
68. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
69. Erdei Dolóczki István UDMR DA
70. Farago Petru UDMR DA
71. Fădor Angelica PNL NU
72. Firczak Iulius Marian Minoritati NU
73. Florea Damian ALDE DA
74. Florea Oana-Consuela PSD DA
75. Floroiu Ionel PSD NU
76. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD Abținere
77. Furic Iarco Minoritati Abținere
78. Furtună Mirela PSD DA
79. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
80. Gavrilă Camelia PSD NU
81. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
82. Găină Mihăiță PSD DA
83. Georgescu Nicolae PSD DA
84. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
85. Gheorghe Tinel PNL NU
86. Goga Octavian PMP DA
87. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
88. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
89. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
90. Huncă Mihaela PSD DA
91. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
92. Iacomi Iulian PSD DA
93. Iancu Iulian PSD DA
94. Iftimie Neculai PSD DA
95. Ignat Miron Minoritati DA
96. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
97. Intotero Natalia-Elena PSD NU
98. Ion Stelian-Cristian USR DA
99. Ioniță Antoneta PNL NU
100. Iordache Florin PSD DA
101. Itu Cornel PSD Abținere
102. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
103. Jivan Luminița-Maria PSD DA
104. Kelemen Hunor UDMR DA
105. Korodi Attila UDMR DA
106. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
107. Lazăr Sorin PSD DA
108. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
109. Longher Victoria Minoritati NU
110. Lovin Dumitru ALDE DA
111. Lupașcu Costel PSD DA
112. Lupescu Dumitru USR DA
113. Macovei Silviu Nicu PSD NU
114. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
115. Manole Petre-Florin PSD DA
116. Mareș Mara PNL NU
117. Marica Petru-Sorin PSD DA
118. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
119. Meiroșu Marilena-Emilia PSD NU
120. Mihalescul Dumitru PNL NU
121. Mînzatu Roxana PSD NU
122. Mocioalcă Ion PSD DA
123. Mohaci Mihai PSD DA
124. Moldovan Sorin-Dan PNL Abținere
125. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
126. Movilă Petru PMP NU
127. Munteanu Ioan PSD DA
128. Mușoiu Ștefan PSD DA
129. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
130. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
131. Neagu Nicolae PNL NU
132. Neață Eugen PSD DA
133. Nicolae Andrei PSD Abținere
134. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL Abținere
135. Nicolicea Eugen PSD DA
136. Nistor Laurențiu PSD NU
137. Niță Mihai ALDE DA
138. Niță Nicu PSD DA
139. Nosa Iuliu PSD DA
140. Olar Corneliu PNL NU
141. Olteanu Daniel PNL NU
142. Oprea Dumitru PNL NU
143. Oros Nechita-Adrian PNL NU
144. Oteșanu Daniela PSD DA
145. Pană Adriana-Doina PSD DA
146. Paraschiv Rodica PSD DA
147. Păle Dănuț PSD DA
148. Petrea Gabriel PSD DA
149. Petric Octavian PSD NU
150. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
151. Pop Andrei PSD Abținere
152. Pop Georgian PSD DA
153. Popa Florin PSD DA
154. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
155. Popescu Mariana-Venera Minoritati Abținere
156. Popescu Pavel PNL NU
157. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
158. Preda Cezar-Florin PNL NU
159. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
160. Presură Alexandra PSD DA
161. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
162. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
163. Prună Cristina-Mădălina USR DA
164. Radu Anișoara PSD DA
165. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
166. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
167. Rădulescu Alexandru PSD DA
168. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
169. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
170. Răduț Violeta PSD DA
171. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
172. Roman Florin-Claudiu PNL NU
173. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
174. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
175. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
176. Sefer Cristian-George PMP NU
177. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
178. Seres Dénes UDMR DA
179. Simion Lucian-Eduard PSD Abținere
180. Simionca Ionuț PMP NU
181. Simonis Alfred - Robert PSD DA
182. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
183. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
184. Solomon Adrian PSD DA
185. Spânu Ion PSD DA
186. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
187. Stancu Florinel PSD DA
188. Stativă Irinel Ioan PSD DA
189. Stănescu Alexandru PSD DA
190. Steriu Valeriu-Andrei PMP NU
191. Suciu Matei PSD DA
192. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
193. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
194. Șarapatin Elvira PSD DA
195. Șimon Gheorghe PSD DA
196. Șișcu George PNL NU
197. Șotcan Theodora PSD DA
198. Șova Lucian PSD DA
199. Șovăială Constantin PNL NU
200. Ștefan Corneliu PSD DA
201. Ștefan Ion PNL NU
202. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
203. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
204. Terea Ioan PSD DA
205. Tîlvăr Angel PSD DA
206. Todor Adrian PSD Abținere
207. Toma Ilie PSD NU
208. Tomac Eugen PMP NU
209. Tripa Florin-Dan PSD DA
210. Trușcă Constantin PSD NU
211. Tudor Beatrice PSD DA
212. Tudose Mihai PSD DA
213. Turcan Raluca PNL NU
214. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
215. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
216. Varga Glad-Aurel PNL NU
217. Varga Vasile PNL NU
218. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
219. Vasilică Radu Costin PSD NU
220. Vass Levente UDMR DA
221. Văcaru Alin Vasile PSD DA
222. Velcea Nicolae PSD DA
223. Vexler Silviu Minoritati Abținere
224. Vișan George-Gabriel PSD DA
225. Vîlceanu Dan PNL NU
226. Vîrză Mihăiță PSD DA
227. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
228. Vlase Petru Gabriel PSD DA
229. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
230. Weber Mihai PSD DA
231. Zainea Cornel USR DA
232. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
233. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 24 ianuarie 2020, 4:06
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro