Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.04.2017 > 12:13 Versiunea pentru printare
Miercuri, 19 aprilie 2017, ora 12:13

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 228/2015 pentru modificarea articolului 58 din Legea nr. 24/2000 privind normele de tehnică legislativă pentru elaborarea actelor normative
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:237 124 40 23 14 12 12 12
- voturi pentru (DA):205 124 40 - 14 12 3 12
- voturi împotrivă (NU):32 - - 23 - - 9 -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
2. Andronache Gabriel PNL DA
3. Antal István-János UDMR DA
4. Anton Anton ALDE DA
5. Ardelean Ben-Oni PNL DA
6. Avram Constantin ALDE DA
7. Axinte Vasile PSD DA
8. Babuș Radu PSD DA
9. Balint Liviu-Ioan PMP DA
10. Banias Mircea Marius ALDE DA
11. Barna Ilie Dan USR NU
12. Bălănescu Alexandru PSD DA
13. Bejinariu Eugen PSD DA
14. Benedek Zacharie UDMR DA
15. Benga Tudor - Vlad USR NU
16. Bica Dănuț PNL DA
17. Bichineț Corneliu PMP NU
18. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
19. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR NU
20. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
21. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
22. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
23. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
24. Botez Mihai-Cătălin USR NU
25. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
26. Bran Ioana PSD DA
27. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
28. Budăi Marius-Constantin PSD DA
29. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
30. Bulai Iulian USR NU
31. Burciu Cristina PSD DA
32. Calista Mara-Daniela PNL DA
33. Calotă Florică Ică ALDE DA
34. Căciulă Aurel PSD DA
35. Călin Ion PSD DA
36. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
37. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
38. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
39. Cherecheș Viorica PNL DA
40. Chichirău Cosette-Paula USR NU
41. Chiriac Viorel PSD DA
42. Chiriță Dumitru PSD DA
43. Ciocan Dan PSD DA
44. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
45. Ciuhodaru Tudor PSD DA
46. Cîtea Vasile PSD DA
47. Cocoș Vasile PSD DA
48. Codreanu Constantin PMP NU
49. Constantin Daniel ALDE DA
50. Cosma Andreea PSD DA
51. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
52. Csép Éva-Andrea UDMR DA
53. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
54. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
55. Culeafă Mihai PNL DA
56. Cupă Ion ALDE DA
57. Cupșa Ioan PNL DA
58. Dan Nicușor Daniel USR NU
59. Dehelean Silviu USR NU
60. Dinu Cristina-Elena PSD DA
61. Dîrzu Ioan PSD DA
62. Dobre Victor Paul PNL DA
63. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
64. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
65. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
66. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
67. Dunava Costel Neculai PSD DA
68. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
69. Erdei Dolóczki István UDMR DA
70. Farago Petru UDMR DA
71. Fădor Angelica PNL DA
72. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
73. Florea Damian ALDE DA
74. Florea Oana-Consuela PSD DA
75. Floroiu Ionel PSD DA
76. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
77. Furic Iarco Minoritati DA
78. Furtună Mirela PSD DA
79. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
80. Gavrilă Camelia PSD DA
81. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
82. Găină Mihăiță PSD DA
83. Georgescu Nicolae PSD DA
84. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
85. Gheorghe Tinel PNL DA
86. Goga Octavian PMP DA
87. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
88. Halici Nicușor PSD DA
89. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
90. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
91. Huncă Mihaela PSD DA
92. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
93. Iacomi Iulian PSD DA
94. Iancu Iulian PSD DA
95. Iftimie Neculai PSD DA
96. Ignat Miron Minoritati DA
97. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
98. Intotero Natalia-Elena PSD DA
99. Ion Stelian-Cristian USR NU
100. Ioniță Antoneta PNL DA
101. Iordache Florin PSD DA
102. Itu Cornel PSD DA
103. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
104. Jivan Luminița-Maria PSD DA
105. Kelemen Hunor UDMR DA
106. Korodi Attila UDMR DA
107. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
108. Lazăr Sorin PSD DA
109. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
110. Longher Victoria Minoritati DA
111. Lovin Dumitru ALDE DA
112. Lupașcu Costel PSD DA
113. Lupescu Dumitru USR NU
114. Macovei Silviu Nicu PSD DA
115. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
116. Manole Petre-Florin PSD DA
117. Mareș Mara PNL DA
118. Marica Petru-Sorin PSD DA
119. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
120. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
121. Mihalescul Dumitru PNL DA
122. Mînzatu Roxana PSD DA
123. Mocioalcă Ion PSD DA
124. Mohaci Mihai PSD DA
125. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
126. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
127. Movilă Petru PMP NU
128. Munteanu Ioan PSD DA
129. Mușoiu Ștefan PSD DA
130. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
131. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
132. Neagu Nicolae PNL DA
133. Neață Eugen PSD DA
134. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
135. Nicolae Andrei PSD DA
136. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
137. Nicolicea Eugen PSD DA
138. Nistor Laurențiu PSD DA
139. Niță Mihai ALDE DA
140. Niță Nicu PSD DA
141. Nosa Iuliu PSD DA
142. Olar Corneliu PNL DA
143. Olteanu Daniel PNL DA
144. Oprea Dumitru PNL DA
145. Oros Nechita-Adrian PNL DA
146. Oteșanu Daniela PSD DA
147. Pană Adriana-Doina PSD DA
148. Paraschiv Rodica PSD DA
149. Pașcan Emil-Marius PMP DA
150. Pau Radu - Adrian PSD DA
151. Păle Dănuț PSD DA
152. Petrea Gabriel PSD DA
153. Petric Octavian PSD DA
154. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
155. Pop Andrei PSD DA
156. Pop Georgian PSD DA
157. Popa Florin PSD DA
158. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
159. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
160. Popescu Pavel PNL DA
161. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
162. Preda Cezar-Florin PNL DA
163. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
164. Presură Alexandra PSD DA
165. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
166. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
167. Prună Cristina-Mădălina USR NU
168. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
169. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
170. Rădulescu Alexandru PSD DA
171. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
172. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
173. Răduț Violeta PSD DA
174. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
175. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
176. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
177. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
178. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
179. Sefer Cristian-George PMP NU
180. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
181. Seres Dénes UDMR DA
182. Simion Lucian-Eduard PSD DA
183. Simionca Ionuț PMP NU
184. Simonis Alfred - Robert PSD DA
185. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
186. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
187. Solomon Adrian PSD DA
188. Spânu Ion PSD DA
189. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
190. Stancu Florinel PSD DA
191. Stativă Irinel Ioan PSD DA
192. Stănescu Alexandru PSD DA
193. Steriu Valeriu-Andrei PMP NU
194. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
195. Suciu Matei PSD DA
196. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
197. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
198. Șarapatin Elvira PSD DA
199. Șimon Gheorghe PSD DA
200. Șișcu George PNL DA
201. Șotcan Theodora PSD DA
202. Șova Lucian PSD DA
203. Șovăială Constantin PNL DA
204. Ștefan Corneliu PSD DA
205. Ștefan Ion PNL DA
206. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
207. Terea Ioan PSD DA
208. Tîlvăr Angel PSD DA
209. Todor Adrian PSD DA
210. Toma Ilie PSD DA
211. Tomac Eugen PMP NU
212. Tripa Florin-Dan PSD DA
213. Trușcă Constantin PSD DA
214. Tudor Beatrice PSD DA
215. Tudose Mihai PSD DA
216. Turcan Raluca PNL DA
217. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
218. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
219. Varga Glad-Aurel PNL DA
220. Varga Vasile PNL DA
221. Vasile Daniel Minoritati DA
222. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
223. Vasilică Radu Costin PSD DA
224. Vass Levente UDMR DA
225. Văcaru Alin Vasile PSD DA
226. Velcea Nicolae PSD DA
227. Vexler Silviu Minoritati DA
228. Vișan George-Gabriel PSD DA
229. Vîlceanu Dan PNL DA
230. Vîrză Mihăiță PSD DA
231. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
232. Vlase Petru Gabriel PSD DA
233. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
234. Weber Mihai PSD DA
235. Zainea Cornel USR NU
236. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
237. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 21 noiembrie 2019, 16:56
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro