Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.04.2017 > 12:14 Versiunea pentru printare
Miercuri, 19 aprilie 2017, ora 12:14

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 469/2016 privind etichetarea produselor alimentare procesate pentru reducerea riscului de boală cardiovasculară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:238 124 42 23 15 12 11 11
- voturi pentru (DA):180 121 - 23 15 11 1 9
- voturi împotrivă (NU):55 - 42 - - 1 10 2
- abțineri:2 2 - - - - - -
- nu au votat:1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
2. Andronache Gabriel PNL NU
3. Antal István-János UDMR DA
4. Anton Anton ALDE NU
5. Apjok Norbert UDMR DA
6. Ardelean Ben-Oni PNL NU
7. Avram Constantin ALDE DA
8. Axinte Vasile PSD DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Balint Liviu-Ioan PMP DA
11. Banias Mircea Marius ALDE DA
12. Barna Ilie Dan USR DA
13. Bălănescu Alexandru PSD DA
14. Bejinariu Eugen PSD DA
15. Benedek Zacharie UDMR DA
16. Benga Tudor - Vlad USR DA
17. Benkő Erika UDMR DA
18. Bica Dănuț PNL NU
19. Bichineț Corneliu PMP NU
20. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
21. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
22. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
23. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
24. Boroianu Aurel-Robert PNL NU
25. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD -
26. Botez Mihai-Cătălin USR DA
27. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
28. Bran Ioana PSD Abținere
29. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
30. Budăi Marius-Constantin PSD DA
31. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
32. Bulai Iulian USR DA
33. Burciu Cristina PSD DA
34. Calista Mara-Daniela PNL NU
35. Calotă Florică Ică ALDE DA
36. Căciulă Aurel PSD DA
37. Călin Ion PSD DA
38. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
39. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
40. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
41. Cherecheș Viorica PNL NU
42. Chichirău Cosette-Paula USR DA
43. Chiriac Viorel PSD DA
44. Chiriță Dumitru PSD DA
45. Ciocan Dan PSD DA
46. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
47. Ciuhodaru Tudor PSD DA
48. Cîtea Vasile PSD DA
49. Cocoș Vasile PSD DA
50. Codreanu Constantin PMP NU
51. Constantin Daniel ALDE DA
52. Cosma Andreea PSD DA
53. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
54. Csép Éva-Andrea UDMR DA
55. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
56. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
57. Culeafă Mihai PNL NU
58. Cupă Ion ALDE DA
59. Cupșa Ioan PNL NU
60. Dan Nicușor Daniel USR DA
61. Dehelean Silviu USR DA
62. Dinu Cristina-Elena PSD DA
63. Dîrzu Ioan PSD DA
64. Dobre Victor Paul PNL NU
65. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
66. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
67. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
68. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
69. Dunava Costel Neculai PSD DA
70. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
71. Erdei Dolóczki István UDMR DA
72. Farago Petru UDMR DA
73. Fădor Angelica PNL NU
74. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
75. Florea Damian ALDE DA
76. Florea Oana-Consuela PSD DA
77. Floroiu Ionel PSD DA
78. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
79. Furic Iarco Minoritati DA
80. Furtună Mirela PSD DA
81. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
82. Gavrilă Camelia PSD DA
83. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
84. Găină Mihăiță PSD DA
85. Georgescu Nicolae PSD DA
86. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
87. Gheorghe Tinel PNL NU
88. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
89. Halici Nicușor PSD DA
90. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
91. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
92. Huncă Mihaela PSD DA
93. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
94. Iacomi Iulian PSD DA
95. Iancu Iulian PSD DA
96. Iftimie Neculai PSD DA
97. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
98. Intotero Natalia-Elena PSD DA
99. Ion Stelian-Cristian USR DA
100. Ioniță Antoneta PNL NU
101. Iordache Florin PSD DA
102. Itu Cornel PSD DA
103. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
104. Jivan Luminița-Maria PSD DA
105. Kelemen Hunor UDMR DA
106. Korodi Attila UDMR DA
107. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
108. Lazăr Sorin PSD DA
109. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
110. Longher Victoria Minoritati DA
111. Lovin Dumitru ALDE DA
112. Lupașcu Costel PSD DA
113. Lupescu Dumitru USR DA
114. Macovei Silviu Nicu PSD DA
115. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
116. Manole Petre-Florin PSD DA
117. Mareș Mara PNL NU
118. Marica Petru-Sorin PSD DA
119. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
120. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
121. Mihalescul Dumitru PNL NU
122. Mînzatu Roxana PSD DA
123. Mocioalcă Ion PSD DA
124. Mohaci Mihai PSD DA
125. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
126. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
127. Movilă Petru PMP NU
128. Mușoiu Ștefan PSD DA
129. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
130. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
131. Neagu Nicolae PNL NU
132. Neață Eugen PSD DA
133. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
134. Nicolae Andrei PSD DA
135. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
136. Nicolicea Eugen PSD DA
137. Nistor Laurențiu PSD DA
138. Niță Mihai ALDE DA
139. Niță Nicu PSD DA
140. Nosa Iuliu PSD DA
141. Olar Corneliu PNL NU
142. Olteanu Daniel PNL NU
143. Oprea Dumitru PNL NU
144. Oros Nechita-Adrian PNL NU
145. Oteșanu Daniela PSD DA
146. Pană Adriana-Doina PSD DA
147. Paraschiv Rodica PSD DA
148. Pașcan Emil-Marius PMP NU
149. Pau Radu - Adrian PSD DA
150. Păle Dănuț PSD DA
151. Petrea Gabriel PSD DA
152. Petric Octavian PSD DA
153. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
154. Pop Andrei PSD DA
155. Pop Georgian PSD DA
156. Popa Florin PSD DA
157. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
158. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
159. Popescu Pavel PNL NU
160. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
161. Preda Cezar-Florin PNL NU
162. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
163. Presură Alexandra PSD DA
164. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
165. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
166. Prună Cristina-Mădălina USR DA
167. Radu Anișoara PSD DA
168. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
169. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
170. Rădulescu Alexandru PSD DA
171. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
172. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
173. Răduț Violeta PSD DA
174. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
175. Roman Florin-Claudiu PNL NU
176. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
177. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
178. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
179. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
180. Sefer Cristian-George PMP NU
181. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
182. Seres Dénes UDMR DA
183. Simion Lucian-Eduard PSD DA
184. Simionca Ionuț PMP NU
185. Simonis Alfred - Robert PSD DA
186. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
187. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
188. Solomon Adrian PSD DA
189. Spânu Ion PSD DA
190. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
191. Stancu Florinel PSD DA
192. Stativă Irinel Ioan PSD DA
193. Stănescu Alexandru PSD DA
194. Steriu Valeriu-Andrei PMP NU
195. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
196. Suciu Matei PSD DA
197. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
198. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
199. Șarapatin Elvira PSD DA
200. Șimon Gheorghe PSD DA
201. Șișcu George PNL NU
202. Șotcan Theodora PSD DA
203. Șova Lucian PSD DA
204. Șovăială Constantin PNL NU
205. Ștefan Corneliu PSD DA
206. Ștefan Ion PNL NU
207. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
208. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
209. Terea Ioan PSD DA
210. Tîlvăr Angel PSD DA
211. Todor Adrian PSD DA
212. Toma Ilie PSD DA
213. Tomac Eugen PMP NU
214. Tripa Florin-Dan PSD DA
215. Trușcă Constantin PSD DA
216. Tudor Beatrice PSD DA
217. Tudose Mihai PSD DA
218. Turcan Raluca PNL NU
219. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
220. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
221. Varga Glad-Aurel PNL NU
222. Varga Vasile PNL NU
223. Vasile Daniel Minoritati DA
224. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
225. Vasilică Radu Costin PSD Abținere
226. Văcaru Alin Vasile PSD DA
227. Velcea Nicolae PSD DA
228. Vexler Silviu Minoritati DA
229. Vișan George-Gabriel PSD DA
230. Vîlceanu Dan PNL NU
231. Vîrză Mihăiță PSD DA
232. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
233. Vlase Petru Gabriel PSD DA
234. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
235. Weber Mihai PSD DA
236. Zainea Cornel USR DA
237. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
238. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 23 februarie 2020, 3:50
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro