Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 25.04.2017 > 12:16 Versiunea pentru printare
Marți, 25 aprilie 2017, ora 12:16

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 118/2016 privind modificarea și completarea Ordonanței de urgență nr.70/2011 privind măsurile de protecție socială în perioada sezonului rece, aprobată prin Legea nr.92/2012
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:264 136 44 24 14 14 17 15
- voturi pentru (DA):218 135 - 24 14 14 16 15
- voturi împotrivă (NU):46 1 44 - - - 1 -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Anastase Roberta Alma PNL NU
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL NU
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Anton Anton ALDE DA
8. Apjok Norbert UDMR DA
9. Avram Constantin ALDE DA
10. Axinte Vasile PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Badea Leonardo PSD DA
13. Balint Liviu-Ioan PMP DA
14. Banias Mircea Marius ALDE DA
15. Barna Ilie Dan USR DA
16. Bălănescu Alexandru PSD DA
17. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Bende Sándor UDMR DA
20. Benedek Zacharie UDMR DA
21. Benga Tudor - Vlad USR DA
22. Bica Dănuț PNL NU
23. Bichineț Corneliu PMP NU
24. Birchall Ana PSD DA
25. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Bode Lucian Nicolae PNL NU
28. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
29. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
30. Bontea Vlad PSD DA
31. Borza Remus-Adrian ALDE DA
32. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
33. Botez Mihai-Cătălin USR DA
34. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
35. Bran Ioana PSD DA
36. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
37. Budăi Marius-Constantin PSD DA
38. Buican Cristian PNL NU
39. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
40. Bulai Iulian USR DA
41. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
42. Burciu Cristina PSD DA
43. Calista Mara-Daniela PNL NU
44. Calotă Florică Ică ALDE DA
45. Căciulă Aurel PSD DA
46. Călin Ion PSD DA
47. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
48. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
49. Cherecheș Florica PNL NU
50. Chichirău Cosette-Paula USR DA
51. Chiriac Viorel PSD DA
52. Chiriță Dumitru PSD DA
53. Ciocan Dan PSD DA
54. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
55. Ciuhodaru Tudor PSD NU
56. Cîmpeanu Sorin Mihai ALDE DA
57. Cîtea Vasile PSD DA
58. Cobuz Maricela PSD DA
59. Cocoș Vasile PSD DA
60. Codreanu Constantin PMP DA
61. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
62. Constantin Daniel ALDE DA
63. Cosma Andreea PSD DA
64. Cosma Lavinia-Corina USR DA
65. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
66. Cristache Cătălin PMP DA
67. Csép Éva-Andrea UDMR DA
68. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
69. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
70. Culeafă Mihai PNL NU
71. Cupșa Ioan PNL NU
72. Dan Nicușor Daniel USR DA
73. Dehelean Silviu USR DA
74. Dîrzu Ioan PSD DA
75. Dobre Mircea-Titus PSD DA
76. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
77. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
78. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
79. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
80. Drulă Cătălin USR DA
81. Dunava Costel Neculai PSD DA
82. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
83. Erdei Dolóczki István UDMR DA
84. Farago Petru UDMR DA
85. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
86. Florea Damian ALDE DA
87. Florea Oana-Consuela PSD DA
88. Floroiu Ionel PSD DA
89. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
90. Furtună Mirela PSD DA
91. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
92. Gavrilă Camelia PSD DA
93. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
94. Găină Mihăiță PSD DA
95. Georgescu Nicolae PSD DA
96. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
97. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
98. Gheorghe Tinel PNL NU
99. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
100. Ghinea Cristian USR DA
101. Giugea Nicolae PNL NU
102. Goga Octavian PMP DA
103. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
104. Gudu Vasile PNL NU
105. Halici Nicușor PSD DA
106. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
107. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
108. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
109. Huncă Mihaela PSD DA
110. Iacomi Iulian PSD DA
111. Iancu Iulian PSD DA
112. Iancu Marius-Ionel PSD DA
113. Ibram Iusein Minoritati DA
114. Iftimie Neculai PSD DA
115. Ignat Miron Minoritati DA
116. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
117. Intotero Natalia-Elena PSD DA
118. Ion Stelian-Cristian USR DA
119. Ionescu George PNL NU
120. Ioniță Antoneta PNL NU
121. Iordache Florin PSD DA
122. Itu Cornel PSD DA
123. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
124. Jivan Luminița-Maria PSD DA
125. Kelemen Hunor UDMR DA
126. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
127. Lazăr Sorin PSD DA
128. Longher Victoria Minoritati DA
129. Lovin Dumitru ALDE DA
130. Lungu Tudorița PNL NU
131. Lupașcu Costel PSD DA
132. Lupescu Dumitru USR DA
133. Macovei Silviu Nicu PSD DA
134. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
135. Manole Petre-Florin PSD DA
136. Mareș Mara PNL NU
137. Marica Petru-Sorin PSD DA
138. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
139. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
140. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
141. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
142. Mihalescul Dumitru PNL NU
143. Mînzatu Roxana PSD DA
144. Mocioalcă Ion PSD DA
145. Mohaci Mihai PSD DA
146. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
147. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
148. Movilă Petru PMP DA
149. Munteanu Ioan PSD DA
150. Mușoiu Ștefan PSD DA
151. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
152. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
153. Neagu Nicolae PNL NU
154. Neață Eugen PSD DA
155. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
156. Nicolae Andrei PSD DA
157. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
158. Nistor Laurențiu PSD DA
159. Niță Mihai ALDE DA
160. Niță Nicu PSD DA
161. Nosa Iuliu PSD DA
162. Olar Corneliu PNL NU
163. Olteanu Daniel PNL NU
164. Oprea Dumitru PNL NU
165. Oprișcan Mihai Doru PNL NU
166. Oros Nechita-Adrian PNL NU
167. Oteșanu Daniela PSD DA
168. Pană Adriana-Doina PSD DA
169. Paraschiv Rodica PSD DA
170. Pașcan Emil-Marius PMP DA
171. Pau Radu - Adrian PSD DA
172. Păle Dănuț PSD DA
173. Petrea Gabriel PSD DA
174. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
175. Petric Octavian PSD DA
176. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
177. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
178. Ponta Victor-Viorel PSD DA
179. Pop Andrei PSD DA
180. Pop Georgian PSD DA
181. Pop Tudor Rareș USR DA
182. Popa Florin PSD DA
183. Popa Mihai Valentin PSD DA
184. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
185. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
186. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
187. Presură Alexandra PSD DA
188. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
189. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
190. Radu Anișoara PSD DA
191. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
192. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
193. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
194. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
195. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
196. Răduț Violeta PSD DA
197. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
198. Roman Ioan Sorin PSD DA
199. Roșca Lucreția PSD DA
200. Rotaru Alexandru PSD DA
201. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
202. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
203. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
204. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
205. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
206. Sefer Cristian-George PMP DA
207. Simion Lucian-Eduard PSD DA
208. Simionca Ionuț PMP DA
209. Simonis Alfred - Robert PSD DA
210. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
211. Solomon Adrian PSD DA
212. Spânu Ion PSD DA
213. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
214. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
215. Stancu Florinel PSD DA
216. Stativă Irinel Ioan PSD DA
217. Stănescu Alexandru PSD DA
218. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
219. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
220. Suciu Matei PSD DA
221. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
222. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
223. Szabó Ödön UDMR DA
224. Șarapatin Elvira PSD DA
225. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
226. Șimon Gheorghe PSD DA
227. Șișcu George PNL NU
228. Șotcan Theodora PSD DA
229. Șova Lucian PSD DA
230. Șovăială Constantin PNL NU
231. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
232. Tabugan Ion PMP DA
233. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
234. Tîlvăr Angel PSD DA
235. Todor Adrian PSD DA
236. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
237. Toma Ilie PSD DA
238. Tomac Eugen PMP DA
239. Tripa Florin-Dan PSD DA
240. Trușcă Constantin PSD DA
241. Tudor Beatrice PSD DA
242. Tudose Mihai PSD DA
243. Turcan Raluca PNL NU
244. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
245. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
246. Varga Glad-Aurel PNL NU
247. Varga Vasile PNL NU
248. Vasile Daniel Minoritati DA
249. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
250. Vasilică Radu Costin PSD DA
251. Vass Levente UDMR DA
252. Văcaru Alin Vasile PSD DA
253. Velcea Nicolae PSD DA
254. Vexler Silviu Minoritati DA
255. Vișan George-Gabriel PSD DA
256. Vîrză Mihăiță PSD DA
257. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
258. Vlase Petru Gabriel PSD DA
259. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
260. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
261. Weber Mihai PSD DA
262. Zainea Cornel USR DA
263. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
264. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 24 ianuarie 2020, 5:24
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro