Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 25.04.2017 > 12:09 Versiunea pentru printare
Marți, 25 aprilie 2017, ora 12:09

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 138/2017 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.89/2016 privind instituirea cadrului legal pentru facilitarea transportului gratuit pe calea ferată română în vederea exercitării dreptului de vot la alegerile parlamentare din data de 11 decembrie 2016 de către elevii și studenții din România
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:241 129 40 17 11 13 16 15
- voturi pentru (DA):237 128 38 17 10 13 16 15
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:4 1 2 - 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Anastase Roberta Alma PNL DA
3. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
4. Andrușcă Dănuț PSD DA
5. Anton Anton ALDE DA
6. Apjok Norbert UDMR DA
7. Avram Constantin ALDE DA
8. Axinte Vasile PSD DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Badea Leonardo PSD DA
11. Balan Ioan PNL DA
12. Balint Liviu-Ioan PMP DA
13. Banias Mircea Marius ALDE DA
14. Barna Ilie Dan USR DA
15. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Bende Sándor UDMR DA
18. Benedek Zacharie UDMR DA
19. Benga Tudor - Vlad USR DA
20. Bica Dănuț PNL DA
21. Bichineț Corneliu PMP DA
22. Birchall Ana PSD DA
23. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
24. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
25. Bode Lucian Nicolae PNL DA
26. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
27. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
28. Bontea Vlad PSD DA
29. Borza Remus-Adrian ALDE DA
30. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
31. Botez Mihai-Cătălin USR DA
32. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
33. Bran Ioana PSD DA
34. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
35. Budăi Marius-Constantin PSD DA
36. Buican Cristian PNL DA
37. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
38. Bulai Iulian USR DA
39. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
40. Burciu Cristina PSD DA
41. Calista Mara-Daniela PNL DA
42. Calotă Florică Ică ALDE DA
43. Căciulă Aurel PSD DA
44. Călin Ion PSD DA
45. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
46. Cherecheș Florica PNL DA
47. Cherecheș Viorica PNL DA
48. Chichirău Cosette-Paula USR DA
49. Chiriac Viorel PSD DA
50. Chiriță Dumitru PSD DA
51. Ciocan Dan PSD DA
52. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
53. Ciuhodaru Tudor PSD DA
54. Cîmpeanu Sorin Mihai ALDE DA
55. Cîtea Vasile PSD DA
56. Cobuz Maricela PSD DA
57. Cocoș Vasile PSD DA
58. Codreanu Constantin PMP DA
59. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
60. Constantin Daniel ALDE DA
61. Cosma Lavinia-Corina USR DA
62. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
63. Cristache Cătălin PMP DA
64. Csép Éva-Andrea UDMR DA
65. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
66. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
67. Culeafă Mihai PNL -
68. Cupșa Ioan PNL DA
69. Dîrzu Ioan PSD DA
70. Dobre Mircea-Titus PSD DA
71. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
72. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
73. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
74. Drulă Cătălin USR DA
75. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
76. Erdei Dolóczki István UDMR DA
77. Farago Petru UDMR DA
78. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
79. Florea Damian ALDE DA
80. Floroiu Ionel PSD DA
81. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
82. Furic Iarco Minoritati DA
83. Furtună Mirela PSD -
84. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
85. Gavrilă Camelia PSD DA
86. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
87. Găină Mihăiță PSD DA
88. Georgescu Nicolae PSD DA
89. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
90. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
91. Gheorghe Tinel PNL DA
92. Gheorghiu Bogdan PNL DA
93. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
94. Giugea Nicolae PNL DA
95. Goga Octavian PMP DA
96. Gudu Vasile PNL DA
97. Halici Nicușor PSD DA
98. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
99. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
100. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
101. Huncă Mihaela PSD DA
102. Iacomi Iulian PSD DA
103. Iancu Iulian PSD DA
104. Iancu Marius-Ionel PSD DA
105. Ibram Iusein Minoritati DA
106. Iftimie Neculai PSD DA
107. Ignat Miron Minoritati DA
108. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
109. Intotero Natalia-Elena PSD DA
110. Ionescu George PNL DA
111. Ioniță Antoneta PNL DA
112. Iordache Florin PSD DA
113. Itu Cornel PSD DA
114. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
115. Jivan Luminița-Maria PSD DA
116. Kelemen Hunor UDMR DA
117. Lazăr Sorin PSD DA
118. Longher Victoria Minoritati DA
119. Lovin Dumitru ALDE DA
120. Lungu Tudorița PNL DA
121. Lupașcu Costel PSD DA
122. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
123. Manole Petre-Florin PSD DA
124. Mareș Mara PNL DA
125. Marica Petru-Sorin PSD DA
126. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
127. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
128. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
129. Mînzatu Roxana PSD DA
130. Mocioalcă Ion PSD DA
131. Mohaci Mihai PSD DA
132. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
133. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
134. Movilă Petru PMP DA
135. Munteanu Ioan PSD DA
136. Mușoiu Ștefan PSD DA
137. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
138. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
139. Neagu Nicolae PNL DA
140. Neață Eugen PSD DA
141. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
142. Nicolae Andrei PSD DA
143. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
144. Nistor Laurențiu PSD DA
145. Niță Mihai ALDE DA
146. Niță Nicu PSD DA
147. Nosa Iuliu PSD DA
148. Olar Corneliu PNL DA
149. Olteanu Daniel PNL DA
150. Oprea Dumitru PNL DA
151. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
152. Oros Nechita-Adrian PNL -
153. Oteșanu Daniela PSD DA
154. Pană Adriana-Doina PSD DA
155. Paraschiv Rodica PSD DA
156. Pașcan Emil-Marius PMP DA
157. Pau Radu - Adrian PSD DA
158. Păle Dănuț PSD DA
159. Petrea Gabriel PSD DA
160. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
161. Petric Octavian PSD DA
162. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
163. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
164. Ponta Victor-Viorel PSD DA
165. Pop Andrei PSD DA
166. Pop Georgian PSD DA
167. Pop Tudor Rareș USR DA
168. Popa Florin PSD DA
169. Popa Mihai Valentin PSD DA
170. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
171. Presură Alexandra PSD DA
172. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
173. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
174. Radu Anișoara PSD DA
175. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
176. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
177. Răduț Violeta PSD DA
178. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
179. Roman Ioan Sorin PSD DA
180. Roșca Lucreția PSD DA
181. Rotaru Alexandru PSD DA
182. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
183. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
184. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
185. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
186. Sefer Cristian-George PMP DA
187. Simion Lucian-Eduard PSD DA
188. Simionca Ionuț PMP DA
189. Simonis Alfred - Robert PSD DA
190. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
191. Solomon Adrian PSD DA
192. Spânu Ion PSD DA
193. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
194. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
195. Stancu Florinel PSD DA
196. Stativă Irinel Ioan PSD DA
197. Stănescu Alexandru PSD DA
198. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
199. Suciu Matei PSD DA
200. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
201. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
202. Szabó Ödön UDMR -
203. Șarapatin Elvira PSD DA
204. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
205. Șimon Gheorghe PSD DA
206. Șișcu George PNL DA
207. Șotcan Theodora PSD DA
208. Șova Lucian PSD DA
209. Șovăială Constantin PNL DA
210. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
211. Tabugan Ion PMP DA
212. Tîlvăr Angel PSD DA
213. Todor Adrian PSD DA
214. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
215. Toma Ilie PSD DA
216. Tomac Eugen PMP DA
217. Tripa Florin-Dan PSD DA
218. Trușcă Constantin PSD DA
219. Tudor Beatrice PSD DA
220. Tudose Mihai PSD DA
221. Turcan Raluca PNL DA
222. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
223. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
224. Varga Glad-Aurel PNL DA
225. Vasile Daniel Minoritati DA
226. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
227. Vasilică Radu Costin PSD DA
228. Vass Levente UDMR DA
229. Văcaru Alin Vasile PSD DA
230. Velcea Nicolae PSD DA
231. Vexler Silviu Minoritati DA
232. Vișan George-Gabriel PSD DA
233. Vîrză Mihăiță PSD DA
234. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
235. Vlase Petru Gabriel PSD DA
236. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
237. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
238. Weber Mihai PSD DA
239. Zainea Cornel USR DA
240. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
241. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 18 ianuarie 2020, 13:49
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro