Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.05.2017 > 11:38 Versiunea pentru printare
Miercuri, 3 mai 2017, ora 11:38

Poziție pe
ordinea de zi:
5
Subiect vot: Amendament respins
PL 466/2016 privind "Legea Centenarului Marii Uniri de la 1 Decembrie 1918"
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:139 76 14 16 14 5 8 6
- voturi pentru (DA):38 1 13 12 - 1 8 3
- voturi împotrivă (NU):74 70 - 1 - 3 - -
- abțineri:26 4 1 3 14 1 - 3
- nu au votat:1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR Abținere
2. Andrușcă Dănuț PSD NU
3. Antal István-János UDMR Abținere
4. Anton Anton ALDE DA
5. Apjok Norbert UDMR Abținere
6. Axinte Vasile PSD NU
7. Badea Leonardo PSD NU
8. Barna Ilie Dan USR DA
9. Bejinariu Eugen PSD NU
10. Bende Sándor UDMR Abținere
11. Benedek Zacharie UDMR Abținere
12. Benkő Erika UDMR Abținere
13. Bica Dănuț PNL DA
14. Bichineț Corneliu PMP DA
15. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
16. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
17. Bodea Marius PNL DA
18. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
19. Bontea Vlad PSD NU
20. Botez Mihai-Cătălin USR DA
21. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
22. Bucura-Oprescu Simona PSD Abținere
23. Budăi Marius-Constantin PSD NU
24. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
25. Burciu Cristina PSD NU
26. Calotă Florică Ică ALDE NU
27. Căciulă Aurel PSD NU
28. Călin Ion PSD NU
29. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
30. Chiriac Viorel PSD -
31. Ciuhodaru Tudor PSD Abținere
32. Cîtea Vasile PSD NU
33. Codreanu Constantin PMP DA
34. Cosma Andreea PSD NU
35. Cosma Lavinia-Corina USR DA
36. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
37. Csép Éva-Andrea UDMR Abținere
38. Csoma Botond UDMR Abținere
39. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
40. Cupă Ion ALDE NU
41. Dehelean Silviu USR DA
42. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
43. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
44. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
45. Drulă Cătălin USR NU
46. Dunava Costel Neculai PSD NU
47. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
48. Farago Petru UDMR Abținere
49. Fădor Angelica PNL DA
50. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
51. Gavrilă Camelia PSD NU
52. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
53. Găină Mihăiță PSD NU
54. Georgescu Nicolae PSD NU
55. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
56. Ghinea Cristian USR DA
57. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
58. Halici Nicușor PSD NU
59. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
60. Iacomi Iulian PSD NU
61. Iftimie Neculai PSD NU
62. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
63. Ion Stelian-Cristian USR DA
64. Ioniță Antoneta PNL DA
65. Itu Cornel PSD NU
66. Korodi Attila UDMR Abținere
67. Lazăr Sorin PSD NU
68. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL Abținere
69. Longher Victoria Minoritati Abținere
70. Lovin Dumitru ALDE Abținere
71. Lungu Tudorița PNL DA
72. Lupescu Dumitru USR DA
73. Manole Petre-Florin PSD NU
74. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
75. Mînzatu Roxana PSD NU
76. Mohaci Mihai PSD DA
77. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
78. Munteanu Ioan PSD NU
79. Mușoiu Ștefan PSD NU
80. Nasra Gabriel-Horia PSD Abținere
81. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
82. Neață Eugen PSD NU
83. Nechifor Cătălin-Ioan PSD NU
84. Nicolae Andrei PSD NU
85. Niță Nicu PSD NU
86. Nosa Iuliu PSD NU
87. Olar Corneliu PNL DA
88. Olteanu Daniel PNL DA
89. Paraschiv Rodica PSD NU
90. Pașcan Emil-Marius PMP DA
91. Pau Radu - Adrian PSD NU
92. Păle Dănuț PSD NU
93. Petrea Gabriel PSD NU
94. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati Abținere
95. Petric Octavian PSD NU
96. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
97. Pop Andrei PSD NU
98. Pop Georgian PSD NU
99. Popa Florin PSD NU
100. Popa Mihai Valentin PSD NU
101. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
102. Presură Alexandra PSD NU
103. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
104. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
105. Răduț Violeta PSD NU
106. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
107. Sebestyén Csaba-István UDMR Abținere
108. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
109. Simion Lucian-Eduard PSD NU
110. Simionca Ionuț PMP DA
111. Simonis Alfred - Robert PSD NU
112. Socotar Gheorghe-Dinu PSD Abținere
113. Spânu Ion PSD NU
114. Stancu Florinel PSD NU
115. Stativă Irinel Ioan PSD NU
116. Stănescu Alexandru PSD NU
117. Suciu Matei PSD NU
118. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
119. Szabó Ödön UDMR Abținere
120. Șotcan Theodora PSD NU
121. Șovăială Constantin PNL DA
122. Ștefan Corneliu PSD NU
123. Todor Adrian PSD NU
124. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
125. Tomac Eugen PMP DA
126. Tripa Florin-Dan PSD NU
127. Tudor Beatrice PSD NU
128. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
129. Tușa Adriana Diana PSD NU
130. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
131. Varga Glad-Aurel PNL DA
132. Vasilică Radu Costin PSD NU
133. Vass Levente UDMR Abținere
134. Văcaru Alin Vasile PSD NU
135. Velcea Nicolae PSD NU
136. Vișan George-Gabriel PSD NU
137. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
138. Zainea Cornel USR DA
139. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 24 ianuarie 2020, 4:00
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro