Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.05.2017 > 11:37 Versiunea pentru printare
Miercuri, 3 mai 2017, ora 11:37

Poziție pe
ordinea de zi:
5
Subiect vot: Pl-x nr.466/2016 - Text initial
PL 466/2016 privind "Legea Centenarului Marii Uniri de la 1 Decembrie 1918"
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:131 73 11 16 12 5 8 6
- voturi pentru (DA):95 71 7 9 - 5 - 3
- voturi împotrivă (NU):18 - 4 5 1 - 7 1
- abțineri:17 1 - 2 11 - 1 2
- nu au votat:1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR Abținere
2. Andrușcă Dănuț PSD DA
3. Antal István-János UDMR Abținere
4. Anton Anton ALDE DA
5. Apjok Norbert UDMR Abținere
6. Axinte Vasile PSD DA
7. Badea Leonardo PSD DA
8. Barna Ilie Dan USR NU
9. Bejinariu Eugen PSD DA
10. Bende Sándor UDMR Abținere
11. Benedek Zacharie UDMR Abținere
12. Bichineț Corneliu PMP NU
13. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
14. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
15. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
16. Bontea Vlad PSD DA
17. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
18. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
19. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
20. Budăi Marius-Constantin PSD DA
21. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
22. Burciu Cristina PSD DA
23. Calotă Florică Ică ALDE DA
24. Căciulă Aurel PSD DA
25. Călin Ion PSD DA
26. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
27. Chiriac Viorel PSD -
28. Codreanu Constantin PMP NU
29. Cosma Andreea PSD DA
30. Cosma Lavinia-Corina USR NU
31. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
32. Csép Éva-Andrea UDMR Abținere
33. Csoma Botond UDMR Abținere
34. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
35. Cupă Ion ALDE DA
36. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
37. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
38. Drulă Cătălin USR DA
39. Dunava Costel Neculai PSD DA
40. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
41. Farago Petru UDMR Abținere
42. Fădor Angelica PNL DA
43. Floroiu Ionel PSD DA
44. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
45. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
46. Găină Mihăiță PSD DA
47. Georgescu Nicolae PSD DA
48. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
49. Ghinea Cristian USR NU
50. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
51. Halici Nicușor PSD DA
52. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
53. Iacomi Iulian PSD DA
54. Iftimie Neculai PSD DA
55. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
56. Ion Stelian-Cristian USR NU
57. Ioniță Antoneta PNL NU
58. Itu Cornel PSD DA
59. Korodi Attila UDMR Abținere
60. Lazăr Sorin PSD DA
61. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
62. Longher Victoria Minoritati DA
63. Lovin Dumitru ALDE DA
64. Lungu Tudorița PNL DA
65. Lupescu Dumitru USR DA
66. Manole Petre-Florin PSD DA
67. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
68. Mînzatu Roxana PSD DA
69. Mohaci Mihai PSD DA
70. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
71. Munteanu Ioan PSD DA
72. Mușoiu Ștefan PSD DA
73. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
74. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
75. Neață Eugen PSD DA
76. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
77. Nicolae Andrei PSD DA
78. Niță Nicu PSD DA
79. Nosa Iuliu PSD DA
80. Olar Corneliu PNL NU
81. Olteanu Daniel PNL DA
82. Paraschiv Rodica PSD DA
83. Pașcan Emil-Marius PMP Abținere
84. Pau Radu - Adrian PSD DA
85. Păle Dănuț PSD DA
86. Petrea Gabriel PSD DA
87. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
88. Petric Octavian PSD DA
89. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
90. Pop Andrei PSD DA
91. Pop Georgian PSD DA
92. Popa Florin PSD DA
93. Popa Mihai Valentin PSD DA
94. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
95. Presură Alexandra PSD DA
96. Prună Cristina-Mădălina USR DA
97. Răduț Violeta PSD DA
98. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
99. Sebestyén Csaba-István UDMR Abținere
100. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
101. Simion Lucian-Eduard PSD DA
102. Simionca Ionuț PMP NU
103. Simonis Alfred - Robert PSD DA
104. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
105. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
106. Stancu Florinel PSD DA
107. Stativă Irinel Ioan PSD DA
108. Stănescu Alexandru PSD DA
109. Suciu Matei PSD DA
110. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
111. Szabó Ödön UDMR NU
112. Șotcan Theodora PSD DA
113. Șovăială Constantin PNL DA
114. Ștefan Corneliu PSD DA
115. Terea Ioan PSD DA
116. Todor Adrian PSD DA
117. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
118. Tomac Eugen PMP NU
119. Tripa Florin-Dan PSD DA
120. Tudor Beatrice PSD DA
121. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
122. Tușa Adriana Diana PSD DA
123. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
124. Varga Glad-Aurel PNL NU
125. Vasilică Radu Costin PSD Abținere
126. Văcaru Alin Vasile PSD DA
127. Velcea Nicolae PSD DA
128. Vișan George-Gabriel PSD DA
129. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
130. Zainea Cornel USR Abținere
131. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 18 ianuarie 2020, 13:48
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro