Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.05.2017 > 12:10 Versiunea pentru printare
Miercuri, 3 mai 2017, ora 12:10

Subiect vot: Vot final - Proiectul de Hotarare privind adoptarea opiniei referitoare la Propunerea de Directiva a Parlamentului European si a Consiliului privind dreptul de autor pe piata unica digitala COM(2016) 593 (PH CD 35/2017).
PHC 35/2017 privind adoptarea opiniei referitoare la Propunerea de Directivă a Parlamentului European și a Consiliului privind dreptul de autor pe piața unică digitală COM(2016) 593
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:211 118 25 17 12 11 12 16
- voturi pentru (DA):206 117 24 17 11 10 11 16
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:5 1 1 - 1 1 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD -
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Anton Anton ALDE DA
8. Axinte Vasile PSD DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Badea Leonardo PSD DA
11. Balint Liviu-Ioan PMP DA
12. Banias Mircea Marius ALDE DA
13. Barna Ilie Dan USR DA
14. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
15. Bălănescu Alexandru PSD DA
16. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
17. Bende Sándor UDMR DA
18. Benedek Zacharie UDMR DA
19. Benkő Erika UDMR DA
20. Bica Dănuț PNL DA
21. Bichineț Corneliu PMP DA
22. Birchall Ana PSD DA
23. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
24. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bodea Marius PNL DA
27. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
28. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
29. Bontea Vlad PSD DA
30. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
31. Botez Mihai-Cătălin USR DA
32. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP -
33. Bran Ioana PSD DA
34. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
35. Budăi Marius-Constantin PSD DA
36. Buican Cristian PNL DA
37. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
38. Bulai Iulian USR DA
39. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
40. Calotă Florică Ică ALDE DA
41. Căciulă Aurel PSD DA
42. Călin Ion PSD DA
43. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
44. Chiriac Viorel PSD DA
45. Chiriță Dumitru PSD DA
46. Ciocan Dan PSD DA
47. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
48. Cîtea Vasile PSD DA
49. Cobuz Maricela PSD DA
50. Cocoș Vasile PSD DA
51. Codreanu Constantin PMP DA
52. Constantin Daniel ALDE DA
53. Cosma Lavinia-Corina USR DA
54. Csép Éva-Andrea UDMR DA
55. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
56. Csoma Botond UDMR DA
57. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
58. Cupă Ion ALDE DA
59. Dehelean Silviu USR DA
60. Dinu Cristina-Elena PSD DA
61. Dîrzu Ioan PSD DA
62. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
63. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
64. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
65. Drulă Cătălin USR DA
66. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
67. Dunava Costel Neculai PSD DA
68. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
69. Farago Petru UDMR DA
70. Florea Oana-Consuela PSD DA
71. Floroiu Ionel PSD DA
72. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
73. Furic Iarco Minoritati DA
74. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
75. Gavrilă Camelia PSD DA
76. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE -
77. Găină Mihăiță PSD DA
78. Georgescu Nicolae PSD DA
79. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
80. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
81. Ghinea Cristian USR DA
82. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
83. Halici Nicușor PSD DA
84. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
85. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
86. Iacomi Iulian PSD DA
87. Iancu Iulian PSD DA
88. Iancu Marius-Ionel PSD DA
89. Ibram Iusein Minoritati DA
90. Iftimie Neculai PSD DA
91. Ignat Miron Minoritati DA
92. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
93. Intotero Natalia-Elena PSD DA
94. Ion Stelian-Cristian USR DA
95. Ioniță Antoneta PNL DA
96. Iordache Florin PSD DA
97. Itu Cornel PSD DA
98. Jivan Luminița-Maria PSD DA
99. Korodi Attila UDMR -
100. Lazăr Sorin PSD DA
101. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
102. Longher Victoria Minoritati DA
103. Lungu Tudorița PNL DA
104. Lupașcu Costel PSD DA
105. Macovei Silviu Nicu PSD DA
106. Manole Petre-Florin PSD DA
107. Mareș Mara PNL DA
108. Marica Petru-Sorin PSD DA
109. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
110. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
111. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
112. Mînzatu Roxana PSD DA
113. Mocioalcă Ion PSD DA
114. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
115. Munteanu Ioan PSD DA
116. Mușoiu Ștefan PSD DA
117. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
118. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
119. Neață Eugen PSD DA
120. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
121. Nicolae Andrei PSD DA
122. Nistor Laurențiu PSD DA
123. Niță Nicu PSD DA
124. Nosa Iuliu PSD DA
125. Olar Corneliu PNL DA
126. Olteanu Daniel PNL DA
127. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
128. Oteșanu Daniela PSD DA
129. Palăr Ionel PNL -
130. Pambuccian Varujan Minoritati DA
131. Pană Adriana-Doina PSD DA
132. Pașcan Emil-Marius PMP DA
133. Pau Radu - Adrian PSD DA
134. Păle Dănuț PSD DA
135. Petrea Gabriel PSD DA
136. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
137. Petric Octavian PSD DA
138. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
139. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
140. Ponta Victor-Viorel PSD DA
141. Pop Andrei PSD DA
142. Pop Georgian PSD DA
143. Popa Florin PSD DA
144. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
145. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
146. Preda Cezar-Florin PNL DA
147. Presură Alexandra PSD DA
148. Prună Cristina-Mădălina USR DA
149. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
150. Rădulescu Alexandru PSD DA
151. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
152. Răduț Violeta PSD DA
153. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
154. Roman Florin-Claudiu PNL DA
155. Roman Ioan Sorin PSD DA
156. Roșca Lucreția PSD DA
157. Sefer Cristian-George PMP DA
158. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
159. Seres Dénes UDMR DA
160. Simion Lucian-Eduard PSD DA
161. Simionca Ionuț PMP DA
162. Simonis Alfred - Robert PSD DA
163. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
164. Solomon Adrian PSD DA
165. Spânu Ion PSD DA
166. Stancu Florinel PSD DA
167. Stativă Irinel Ioan PSD DA
168. Stănescu Alexandru PSD DA
169. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
170. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
171. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
172. Suciu Matei PSD DA
173. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
174. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
175. Szabó Ödön UDMR DA
176. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
177. Șotcan Theodora PSD DA
178. Șova Lucian PSD DA
179. Șovăială Constantin PNL DA
180. Ștefan Corneliu PSD DA
181. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
182. Tabugan Ion PMP DA
183. Tîlvăr Angel PSD DA
184. Todor Adrian PSD DA
185. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
186. Toma Ilie PSD DA
187. Tomac Eugen PMP DA
188. Tripa Florin-Dan PSD DA
189. Trușcă Constantin PSD DA
190. Tudor Beatrice PSD DA
191. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
192. Tușa Adriana Diana PSD DA
193. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
194. Varga Glad-Aurel PNL DA
195. Varga Vasile PNL DA
196. Vasile Daniel Minoritati DA
197. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
198. Vasilică Radu Costin PSD DA
199. Vass Levente UDMR DA
200. Văcaru Alin Vasile PSD DA
201. Velcea Nicolae PSD DA
202. Vexler Silviu Minoritati DA
203. Vișan George-Gabriel PSD DA
204. Vîrză Mihăiță PSD DA
205. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
206. Vlase Petru Gabriel PSD DA
207. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
208. Vosganian Varujan ALDE DA
209. Weber Mihai PSD DA
210. Zainea Cornel USR DA
211. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 25 februarie 2020, 21:59
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro