Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.05.2017 > 12:10 Versiunea pentru printare
Miercuri, 3 mai 2017, ora 12:10

Subiect vot: Vot final - Proiectul de Hotarare privind adoptarea opiniei referitoare la Comunicarea Comisiei catre Parlamentul European, Consiliul European, Consiliu, Comitetul Economic si Social European si Comitetul Regiunilor -Planul de actiune european in domeniul apararii COM(2016)950 (PH CD 36/2017).
PHC 36/2017 privind adoptarea opiniei referitoare la Comunicarea Comisiei către Parlamentul European, Consiliul European, Consiliu, Comitetul Economic și Social European și Comitetul Regiunilor –Planul de acțiune european în domeniul apărării COM(2016)950
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:217 122 23 17 13 14 12 16
- voturi pentru (DA):213 121 22 17 13 13 12 15
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - - - 1
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:3 1 1 - - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Andrușcă Dănuț PSD DA
6. Antal István-János UDMR DA
7. Anton Anton ALDE DA
8. Axinte Vasile PSD DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Badea Leonardo PSD DA
11. Balint Liviu-Ioan PMP DA
12. Banias Mircea Marius ALDE DA
13. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
14. Bălănescu Alexandru PSD DA
15. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
16. Bende Sándor UDMR DA
17. Benedek Zacharie UDMR DA
18. Benkő Erika UDMR DA
19. Bica Dănuț PNL DA
20. Bichineț Corneliu PMP DA
21. Birchall Ana PSD DA
22. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
23. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
24. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
25. Bodea Marius PNL DA
26. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
27. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
28. Bontea Vlad PSD DA
29. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
30. Borza Remus-Adrian ALDE DA
31. Botez Mihai-Cătălin USR DA
32. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
33. Bran Ioana PSD DA
34. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
35. Budăi Marius-Constantin PSD DA
36. Buican Cristian PNL DA
37. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
38. Bulai Iulian USR DA
39. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
40. Calotă Florică Ică ALDE DA
41. Căciulă Aurel PSD DA
42. Călin Ion PSD DA
43. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
44. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
45. Chiriac Viorel PSD DA
46. Chiriță Dumitru PSD DA
47. Ciocan Dan PSD DA
48. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
49. Cîtea Vasile PSD DA
50. Cobuz Maricela PSD DA
51. Cocoș Vasile PSD DA
52. Codreanu Constantin PMP DA
53. Constantin Daniel ALDE DA
54. Cosma Lavinia-Corina USR DA
55. Csép Éva-Andrea UDMR DA
56. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
57. Csoma Botond UDMR DA
58. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
59. Cupă Ion ALDE DA
60. Dehelean Silviu USR DA
61. Dinu Cristina-Elena PSD DA
62. Dîrzu Ioan PSD DA
63. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
64. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
65. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
66. Drulă Cătălin USR DA
67. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
68. Dunava Costel Neculai PSD DA
69. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
70. Farago Petru UDMR DA
71. Florea Damian ALDE DA
72. Florea Oana-Consuela PSD DA
73. Floroiu Ionel PSD DA
74. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
75. Furic Iarco Minoritati DA
76. Furtună Mirela PSD -
77. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
78. Gavrilă Camelia PSD DA
79. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE -
80. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
81. Găină Mihăiță PSD DA
82. Georgescu Nicolae PSD DA
83. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
84. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
85. Ghinea Cristian USR DA
86. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
87. Halici Nicușor PSD DA
88. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
89. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
90. Iacomi Iulian PSD DA
91. Iancu Iulian PSD DA
92. Iancu Marius-Ionel PSD DA
93. Ibram Iusein Minoritati DA
94. Iftimie Neculai PSD DA
95. Ignat Miron Minoritati NU
96. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
97. Intotero Natalia-Elena PSD DA
98. Ion Stelian-Cristian USR DA
99. Ioniță Antoneta PNL DA
100. Iordache Florin PSD DA
101. Itu Cornel PSD DA
102. Jivan Luminița-Maria PSD DA
103. Korodi Attila UDMR DA
104. Lazăr Sorin PSD DA
105. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
106. Longher Victoria Minoritati DA
107. Lovin Dumitru ALDE DA
108. Lungu Tudorița PNL DA
109. Lupașcu Costel PSD DA
110. Macovei Silviu Nicu PSD DA
111. Manole Petre-Florin PSD DA
112. Mareș Mara PNL DA
113. Marica Petru-Sorin PSD DA
114. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
115. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
116. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
117. Mînzatu Roxana PSD DA
118. Mocioalcă Ion PSD DA
119. Mohaci Mihai PSD DA
120. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
121. Munteanu Ioan PSD DA
122. Mușoiu Ștefan PSD DA
123. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
124. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
125. Neață Eugen PSD DA
126. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
127. Nicolae Andrei PSD DA
128. Nistor Laurențiu PSD DA
129. Niță Nicu PSD DA
130. Nosa Iuliu PSD DA
131. Olteanu Daniel PNL DA
132. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
133. Oteșanu Daniela PSD DA
134. Palăr Ionel PNL DA
135. Pambuccian Varujan Minoritati DA
136. Pană Adriana-Doina PSD DA
137. Pașcan Emil-Marius PMP DA
138. Pau Radu - Adrian PSD DA
139. Păle Dănuț PSD DA
140. Petrea Gabriel PSD DA
141. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
142. Petric Octavian PSD DA
143. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
144. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
145. Ponta Victor-Viorel PSD DA
146. Pop Andrei PSD DA
147. Pop Georgian PSD DA
148. Popa Florin PSD DA
149. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
150. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
151. Preda Cezar-Florin PNL DA
152. Presură Alexandra PSD DA
153. Prună Cristina-Mădălina USR DA
154. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
155. Rădulescu Alexandru PSD DA
156. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
157. Răduț Violeta PSD DA
158. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
159. Roman Ioan Sorin PSD DA
160. Roșca Lucreția PSD DA
161. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
162. Sefer Cristian-George PMP DA
163. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
164. Seres Dénes UDMR DA
165. Simion Lucian-Eduard PSD DA
166. Simionca Ionuț PMP DA
167. Simonis Alfred - Robert PSD DA
168. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
169. Solomon Adrian PSD DA
170. Spânu Ion PSD DA
171. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
172. Stancu Florinel PSD DA
173. Stativă Irinel Ioan PSD DA
174. Stănescu Alexandru PSD DA
175. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
176. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
177. Stroe Ionuț-Marian PNL -
178. Suciu Matei PSD DA
179. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
180. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
181. Szabó Ödön UDMR DA
182. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
183. Șotcan Theodora PSD DA
184. Șova Lucian PSD DA
185. Șovăială Constantin PNL DA
186. Ștefan Corneliu PSD DA
187. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
188. Tabugan Ion PMP DA
189. Tîlvăr Angel PSD DA
190. Todor Adrian PSD DA
191. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
192. Toma Ilie PSD DA
193. Tomac Eugen PMP DA
194. Tripa Florin-Dan PSD DA
195. Trușcă Constantin PSD DA
196. Tudor Beatrice PSD DA
197. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
198. Tușa Adriana Diana PSD DA
199. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
200. Varga Glad-Aurel PNL DA
201. Varga Vasile PNL DA
202. Vasile Daniel Minoritati DA
203. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
204. Vasilică Radu Costin PSD DA
205. Vass Levente UDMR DA
206. Văcaru Alin Vasile PSD DA
207. Velcea Nicolae PSD DA
208. Vexler Silviu Minoritati DA
209. Vișan George-Gabriel PSD DA
210. Vîrză Mihăiță PSD DA
211. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
212. Vlase Petru Gabriel PSD DA
213. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
214. Vosganian Varujan ALDE DA
215. Weber Mihai PSD DA
216. Zainea Cornel USR DA
217. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 24 ianuarie 2020, 3:27
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro