Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 08.05.2017 > 16:29 Versiunea pentru printare
Luni, 8 mai 2017, ora 16:29

Subiect vot: Propunere 2
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:196 93 41 22 12 8 8 12
- voturi pentru (DA):184 93 39 19 10 7 5 11
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - - 1 -
- abțineri:9 - 1 3 1 1 2 1
- nu au votat:2 - 1 - 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
5. Andrușcă Dănuț PSD DA
6. Antal István-János UDMR DA
7. Anton Anton ALDE DA
8. Axinte Vasile PSD DA
9. Badea Leonardo PSD DA
10. Banias Mircea Marius ALDE Abținere
11. Barna Ilie Dan USR DA
12. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
13. Bejinariu Eugen PSD DA
14. Bende Sándor UDMR DA
15. Benedek Zacharie UDMR DA
16. Benga Tudor - Vlad USR DA
17. Bica Dănuț PNL DA
18. Bichineț Corneliu PMP DA
19. Biró Rozália-Ibolya UDMR -
20. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
21. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
22. Bode Lucian Nicolae PNL DA
23. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
24. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
25. Bontea Vlad PSD DA
26. Borza Remus-Adrian ALDE DA
27. Botez Mihai-Cătălin USR DA
28. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
29. Bran Ioana PSD DA
30. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
31. Budăi Marius-Constantin PSD DA
32. Bulai Iulian USR DA
33. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
34. Burciu Cristina PSD DA
35. Calista Mara-Daniela PNL DA
36. Călin Ion PSD DA
37. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
38. Cherecheș Viorica PNL DA
39. Chiriac Viorel PSD DA
40. Chiriță Dumitru PSD DA
41. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
42. Cocoș Vasile PSD DA
43. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
44. Cosma Lavinia-Corina USR DA
45. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
46. Cristache Cătălin PMP DA
47. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
48. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
49. Cupă Ion ALDE DA
50. Dehelean Silviu USR DA
51. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
52. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
53. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
54. Drulă Cătălin USR DA
55. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
56. Erdei Dolóczki István UDMR DA
57. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
58. Florea Oana-Consuela PSD DA
59. Floroiu Ionel PSD DA
60. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
61. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
62. Georgescu Nicolae PSD DA
63. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
64. Gheorghe Tinel PNL DA
65. Gheorghiu Bogdan PNL DA
66. Ghilea Găvrilă PNL DA
67. Ghinea Cristian USR Abținere
68. Giugea Nicolae PNL DA
69. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
70. Gudu Vasile PNL DA
71. Halici Nicușor PSD DA
72. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
73. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
74. Huncă Mihaela PSD DA
75. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
76. Iacomi Iulian PSD DA
77. Iancu Marius-Ionel PSD DA
78. Ibram Iusein Minoritati DA
79. Iftimie Neculai PSD DA
80. Intotero Natalia-Elena PSD DA
81. Ion Stelian-Cristian USR DA
82. Ionescu George PNL DA
83. Ioniță Antoneta PNL DA
84. Iordache Florin PSD DA
85. Itu Cornel PSD DA
86. Korodi Attila UDMR Abținere
87. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
88. Lazăr Sorin PSD DA
89. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
90. Longher Victoria Minoritati DA
91. Lovin Dumitru ALDE DA
92. Lungu Tudorița PNL DA
93. Lupașcu Costel PSD DA
94. Lupescu Dumitru USR DA
95. Macovei Silviu Nicu PSD DA
96. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
97. Manole Petre-Florin PSD DA
98. Mareș Mara PNL DA
99. Marica Petru-Sorin PSD DA
100. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
101. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
102. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
103. Mihalescul Dumitru PNL DA
104. Mînzatu Roxana PSD DA
105. Mohaci Mihai PSD DA
106. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
107. Munteanu Ioan PSD DA
108. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
109. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
110. Neață Eugen PSD DA
111. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
112. Nicolae Andrei PSD DA
113. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL -
114. Nicolicea Eugen PSD DA
115. Nistor Laurențiu PSD DA
116. Niță Nicu PSD DA
117. Nosa Iuliu PSD DA
118. Olar Corneliu PNL DA
119. Oprea Dumitru PNL DA
120. Oprișcan Mihai Doru PNL Abținere
121. Oteșanu Daniela PSD DA
122. Paraschiv Rodica PSD DA
123. Pașcan Emil-Marius PMP Abținere
124. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
125. Petric Octavian PSD DA
126. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
127. Pop Andrei PSD DA
128. Pop Georgian PSD DA
129. Popa Florin PSD DA
130. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
131. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
132. Popescu Pavel PNL DA
133. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
134. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
135. Presură Alexandra PSD DA
136. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
137. Prună Cristina-Mădălina USR DA
138. Radu Anișoara PSD DA
139. Rădulescu Alexandru PSD DA
140. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
141. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
142. Răduț Violeta PSD DA
143. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
144. Roman Florin-Claudiu PNL DA
145. Roman Ioan Sorin PSD DA
146. Romanescu Cristinel PNL DA
147. Rotaru Alexandru PSD DA
148. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
149. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
150. Sefer Cristian-George PMP DA
151. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
152. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
153. Simion Lucian-Eduard PSD DA
154. Simonis Alfred - Robert PSD DA
155. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
156. Spânu Ion PSD DA
157. Stancu Florinel PSD DA
158. Stănescu Alexandru PSD DA
159. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
160. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
161. Szabó Ödön UDMR DA
162. Șarapatin Elvira PSD DA
163. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
164. Șișcu George PNL DA
165. Șotcan Theodora PSD DA
166. Șova Lucian PSD DA
167. Șovăială Constantin PNL DA
168. Ștefan Ion PNL DA
169. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
170. Tabugan Ion PMP DA
171. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
172. Terea Ioan PSD DA
173. Tîlvăr Angel PSD DA
174. Todor Adrian PSD DA
175. Toma Ilie PSD DA
176. Tripa Florin-Dan PSD DA
177. Trușcă Constantin PSD DA
178. Tudor Beatrice PSD DA
179. Turcan Raluca PNL DA
180. Turcescu Robert-Nicolae PMP Abținere
181. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
182. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
183. Varga Vasile PNL DA
184. Vasile Daniel Minoritati DA
185. Vasilică Radu Costin PSD DA
186. Vass Levente UDMR DA
187. Văcaru Alin Vasile PSD DA
188. Velcea Nicolae PSD DA
189. Vexler Silviu Minoritati DA
190. Vișan George-Gabriel PSD DA
191. Vîlceanu Dan PNL DA
192. Vîrză Mihăiță PSD DA
193. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
194. Zainea Cornel USR Abținere
195. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
196. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 24 ianuarie 2020, 3:44
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro