Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.05.2017 > 10:34 Versiunea pentru printare
Marți, 9 mai 2017, ora 10:34

Poziție pe
ordinea de zi:
7
Subiect vot: Amendament admis - ama 12
PL 107/2017 Lege privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr. 95/2016 pentru prorogarea unor termene, precum și pentru instituirea unor măsuri necesare pregătirii punerii în aplicare a unor dispoziții din Legea nr. 134/2010 privind Codul de procedură civilă și pentru modificarea și completarea Legii nr. 134/2010 privind Codul de procedură civilă
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:130 74 13 24 5 2 3 9
- voturi pentru (DA):36 1 9 23 - - 2 1
- voturi împotrivă (NU):91 72 4 1 4 2 - 8
- abțineri:1 - - - 1 - - -
- nu au votat:2 1 - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
3. Andrușcă Dănuț PSD NU
4. Antal István-János UDMR NU
5. Axinte Vasile PSD NU
6. Balint Liviu-Ioan PMP -
7. Barna Ilie Dan USR DA
8. Bejinariu Eugen PSD NU
9. Benedek Zacharie UDMR NU
10. Bica Dănuț PNL NU
11. Bichineț Corneliu PMP DA
12. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
13. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
14. Bontea Vlad PSD NU
15. Botez Mihai-Cătălin USR DA
16. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
17. Bulai Iulian USR DA
18. Burciu Cristina PSD NU
19. Calista Mara-Daniela PNL DA
20. Căciulă Aurel PSD NU
21. Călin Ion PSD NU
22. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
23. Chichirău Cosette-Paula USR DA
24. Chiriță Dumitru PSD NU
25. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
26. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
27. Cîtea Vasile PSD NU
28. Cobuz Maricela PSD NU
29. Cocoș Vasile PSD NU
30. Cosma Lavinia-Corina USR DA
31. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati NU
32. Cupă Ion ALDE NU
33. Dan Nicușor Daniel USR DA
34. Dehelean Silviu USR DA
35. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
36. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
37. Drulă Cătălin USR DA
38. Dunava Costel Neculai PSD NU
39. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
40. Erdei Dolóczki István UDMR NU
41. Farago Petru UDMR Abținere
42. Firczak Iulius Marian Minoritati NU
43. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
44. Furtună Mirela PSD -
45. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
46. Georgescu Nicolae PSD NU
47. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
48. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
49. Ghinea Cristian USR DA
50. Halici Nicușor PSD NU
51. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
52. Huncă Mihaela PSD NU
53. Iacomi Iulian PSD NU
54. Iancu Marius-Ionel PSD NU
55. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
56. Intotero Natalia-Elena PSD NU
57. Ion Stelian-Cristian USR DA
58. Ioniță Antoneta PNL NU
59. Itu Cornel PSD NU
60. Lazăr Sorin PSD NU
61. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
62. Longher Victoria Minoritati NU
63. Lupescu Dumitru USR DA
64. Macovei Silviu Nicu PSD NU
65. Marica Petru-Sorin PSD NU
66. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
67. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
68. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
69. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
70. Mușoiu Ștefan PSD NU
71. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
72. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
73. Neață Eugen PSD NU
74. Nechifor Cătălin-Ioan PSD NU
75. Nicolae Andrei PSD NU
76. Nosa Iuliu PSD NU
77. Olar Corneliu PNL DA
78. Olteanu Daniel PNL DA
79. Oprea Dumitru PNL DA
80. Oteșanu Daniela PSD NU
81. Pană Adriana-Doina PSD NU
82. Paraschiv Rodica PSD NU
83. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati NU
84. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
85. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
86. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
87. Pop Andrei PSD NU
88. Pop Georgian PSD NU
89. Popa Florin PSD NU
90. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
91. Presură Alexandra PSD NU
92. Prună Cristina-Mădălina USR DA
93. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
94. Rădulescu Alexandru PSD NU
95. Răduț Violeta PSD NU
96. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
97. Roman Florin-Claudiu PNL DA
98. Roșca Lucreția PSD NU
99. Rotaru Alexandru PSD NU
100. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
101. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
102. Seres Dénes UDMR NU
103. Simion Lucian-Eduard PSD NU
104. Simionca Ionuț PMP DA
105. Simonis Alfred - Robert PSD NU
106. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD NU
107. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
108. Solomon Adrian PSD NU
109. Spânu Ion PSD DA
110. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
111. Stancu Florinel PSD NU
112. Stoica Bogdan-Alin Minoritati NU
113. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
114. Șarapatin Elvira PSD NU
115. Șotcan Theodora PSD NU
116. Șova Lucian PSD NU
117. Ștefan Corneliu PSD NU
118. Tîlvăr Angel PSD NU
119. Tudor Beatrice PSD NU
120. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
121. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
122. Varga Vasile PNL DA
123. Vasile Daniel Minoritati NU
124. Văcaru Alin Vasile PSD NU
125. Velcea Nicolae PSD NU
126. Vișan George-Gabriel PSD NU
127. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
128. Vlase Petru Gabriel PSD NU
129. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
130. Zainea Cornel USR NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 18 ianuarie 2020, 14:24
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro