Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.05.2017 > 10:35 Versiunea pentru printare
Marți, 9 mai 2017, ora 10:35

Poziție pe
ordinea de zi:
7
Subiect vot: Amendament admis - ama 14
PL 107/2017 Lege privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr. 95/2016 pentru prorogarea unor termene, precum și pentru instituirea unor măsuri necesare pregătirii punerii în aplicare a unor dispoziții din Legea nr. 134/2010 privind Codul de procedură civilă și pentru modificarea și completarea Legii nr. 134/2010 privind Codul de procedură civilă
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:171 81 32 26 10 5 7 10
- voturi pentru (DA):62 - 28 26 - - 7 1
- voturi împotrivă (NU):102 81 - - 8 5 - 8
- abțineri:6 - 4 - 1 - - 1
- nu au votat:1 - - - 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
3. Andronache Gabriel PNL DA
4. Andrușcă Dănuț PSD NU
5. Antal István-János UDMR NU
6. Anton Anton ALDE NU
7. Avram Constantin ALDE NU
8. Axinte Vasile PSD NU
9. Balint Liviu-Ioan PMP DA
10. Barna Ilie Dan USR DA
11. Bejinariu Eugen PSD NU
12. Benedek Zacharie UDMR NU
13. Bica Dănuț PNL DA
14. Bichineț Corneliu PMP DA
15. Biró Rozália-Ibolya UDMR NU
16. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
17. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
18. Bontea Vlad PSD NU
19. Botez Mihai-Cătălin USR DA
20. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
21. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
22. Bulai Iulian USR DA
23. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
24. Burciu Cristina PSD NU
25. Calista Mara-Daniela PNL DA
26. Căciulă Aurel PSD NU
27. Călin Ion PSD NU
28. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
29. Cherecheș Florica PNL DA
30. Chichirău Cosette-Paula USR DA
31. Chiriță Dumitru PSD NU
32. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
33. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
34. Cîtea Vasile PSD NU
35. Cobuz Maricela PSD NU
36. Cocoș Vasile PSD NU
37. Cosma Andreea PSD NU
38. Cosma Lavinia-Corina USR DA
39. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
40. Csép Éva-Andrea UDMR NU
41. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati NU
42. Culeafă Mihai PNL DA
43. Cupă Ion ALDE NU
44. Dan Nicușor Daniel USR DA
45. Dehelean Silviu USR DA
46. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
47. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
48. Dohotaru Adrian-Octavian USR DA
49. Drulă Cătălin USR DA
50. Dunava Costel Neculai PSD NU
51. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
52. Erdei Dolóczki István UDMR NU
53. Farago Petru UDMR -
54. Firczak Iulius Marian Minoritati NU
55. Floroiu Ionel PSD NU
56. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
57. Furtună Mirela PSD NU
58. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
59. Georgescu Nicolae PSD NU
60. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
61. Gheorghe Tinel PNL Abținere
62. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
63. Ghilea Găvrilă PNL DA
64. Ghinea Cristian USR DA
65. Halici Nicușor PSD NU
66. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
67. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
68. Huncă Mihaela PSD NU
69. Iacomi Iulian PSD NU
70. Iancu Marius-Ionel PSD NU
71. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
72. Intotero Natalia-Elena PSD NU
73. Ion Stelian-Cristian USR DA
74. Ioniță Antoneta PNL DA
75. Itu Cornel PSD NU
76. Korodi Attila UDMR NU
77. Lazăr Sorin PSD NU
78. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
79. Longher Victoria Minoritati NU
80. Lovin Dumitru ALDE NU
81. Lungu Tudorița PNL DA
82. Lupescu Dumitru USR DA
83. Macovei Silviu Nicu PSD NU
84. Manole Petre-Florin PSD NU
85. Mareș Mara PNL DA
86. Marica Petru-Sorin PSD NU
87. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
88. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
89. Mînzatu Roxana PSD NU
90. Moldovan Sorin-Dan PNL Abținere
91. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
92. Mușoiu Ștefan PSD NU
93. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
94. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
95. Neață Eugen PSD NU
96. Nechifor Cătălin-Ioan PSD NU
97. Nicolae Andrei PSD NU
98. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL Abținere
99. Nosa Iuliu PSD NU
100. Olar Corneliu PNL DA
101. Olteanu Daniel PNL DA
102. Oprea Dumitru PNL DA
103. Oprișcan Mihai Doru PNL Abținere
104. Oteșanu Daniela PSD NU
105. Pană Adriana-Doina PSD NU
106. Paraschiv Rodica PSD NU
107. Pașcan Emil-Marius PMP DA
108. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati NU
109. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
110. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
111. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
112. Pop Andrei PSD NU
113. Pop Georgian PSD NU
114. Popa Florin PSD NU
115. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
116. Popescu Pavel PNL DA
117. Presură Alexandra PSD NU
118. Prună Cristina-Mădălina USR DA
119. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
120. Rădulescu Alexandru PSD NU
121. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
122. Răduț Violeta PSD NU
123. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
124. Roman Florin-Claudiu PNL DA
125. Roman Ioan Sorin PSD NU
126. Romanescu Cristinel PNL DA
127. Roșca Lucreția PSD NU
128. Rotaru Alexandru PSD NU
129. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
130. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
131. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
132. Seres Dénes UDMR NU
133. Simion Lucian-Eduard PSD NU
134. Simionca Ionuț PMP DA
135. Simonis Alfred - Robert PSD NU
136. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD NU
137. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
138. Solomon Adrian PSD NU
139. Spânu Ion PSD NU
140. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
141. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
142. Stancu Florinel PSD NU
143. Stoica Bogdan-Alin Minoritati NU
144. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
145. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
146. Szabó Ödön UDMR NU
147. Șarapatin Elvira PSD NU
148. Șotcan Theodora PSD NU
149. Șova Lucian PSD NU
150. Șovăială Constantin PNL DA
151. Ștefan Corneliu PSD NU
152. Tîlvăr Angel PSD NU
153. Tomac Eugen PMP DA
154. Tudor Beatrice PSD NU
155. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
156. Tușa Adriana Diana PSD NU
157. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
158. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
159. Varga Vasile PNL DA
160. Vasile Daniel Minoritati NU
161. Vass Levente UDMR Abținere
162. Văcaru Alin Vasile PSD NU
163. Velcea Nicolae PSD NU
164. Vișan George-Gabriel PSD NU
165. Vîrză Mihăiță PSD NU
166. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
167. Vlase Petru Gabriel PSD NU
168. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
169. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
170. Zainea Cornel USR DA
171. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 24 ianuarie 2020, 3:23
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro