Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.05.2017 > 10:35 Versiunea pentru printare
Marți, 9 mai 2017, ora 10:35

Poziție pe
ordinea de zi:
7
Subiect vot: Amendament admis - ama 15
PL 107/2017 Lege privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr. 95/2016 pentru prorogarea unor termene, precum și pentru instituirea unor măsuri necesare pregătirii punerii în aplicare a unor dispoziții din Legea nr. 134/2010 privind Codul de procedură civilă și pentru modificarea și completarea Legii nr. 134/2010 privind Codul de procedură civilă
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:172 83 34 24 10 5 6 10
- voturi pentru (DA):61 - 31 24 - - 5 1
- voturi împotrivă (NU):105 83 1 - 9 5 - 7
- abțineri:5 - 2 - 1 - 1 1
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
3. Andronache Gabriel PNL DA
4. Andrușcă Dănuț PSD NU
5. Antal István-János UDMR NU
6. Anton Anton ALDE NU
7. Avram Constantin ALDE NU
8. Axinte Vasile PSD NU
9. Balint Liviu-Ioan PMP DA
10. Barna Ilie Dan USR DA
11. Bejinariu Eugen PSD NU
12. Benedek Zacharie UDMR NU
13. Bica Dănuț PNL DA
14. Bichineț Corneliu PMP DA
15. Biró Rozália-Ibolya UDMR NU
16. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
17. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
18. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
19. Bontea Vlad PSD NU
20. Botez Mihai-Cătălin USR DA
21. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
22. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
23. Bulai Iulian USR DA
24. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
25. Burciu Cristina PSD NU
26. Calista Mara-Daniela PNL DA
27. Căciulă Aurel PSD NU
28. Călin Ion PSD NU
29. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
30. Cherecheș Florica PNL DA
31. Cherecheș Viorica PNL NU
32. Chichirău Cosette-Paula USR DA
33. Chiriță Dumitru PSD NU
34. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
35. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
36. Cîtea Vasile PSD NU
37. Cobuz Maricela PSD NU
38. Cocoș Vasile PSD NU
39. Cosma Andreea PSD NU
40. Cosma Lavinia-Corina USR DA
41. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
42. Csép Éva-Andrea UDMR NU
43. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati -
44. Culeafă Mihai PNL DA
45. Cupă Ion ALDE NU
46. Cupșa Ioan PNL DA
47. Dan Nicușor Daniel USR DA
48. Dehelean Silviu USR DA
49. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
50. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
51. Drulă Cătălin USR DA
52. Dunava Costel Neculai PSD NU
53. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
54. Erdei Dolóczki István UDMR NU
55. Farago Petru UDMR NU
56. Firczak Iulius Marian Minoritati NU
57. Floroiu Ionel PSD NU
58. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
59. Furtună Mirela PSD NU
60. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
61. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
62. Georgescu Nicolae PSD NU
63. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
64. Gheorghe Tinel PNL Abținere
65. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
66. Ghilea Găvrilă PNL DA
67. Halici Nicușor PSD NU
68. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
69. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
70. Huncă Mihaela PSD NU
71. Iacomi Iulian PSD NU
72. Iancu Marius-Ionel PSD NU
73. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
74. Intotero Natalia-Elena PSD NU
75. Ion Stelian-Cristian USR DA
76. Ioniță Antoneta PNL DA
77. Itu Cornel PSD NU
78. Korodi Attila UDMR NU
79. Lazăr Sorin PSD NU
80. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
81. Longher Victoria Minoritati NU
82. Lovin Dumitru ALDE NU
83. Lungu Tudorița PNL DA
84. Lupescu Dumitru USR DA
85. Macovei Silviu Nicu PSD NU
86. Manole Petre-Florin PSD NU
87. Mareș Mara PNL DA
88. Marica Petru-Sorin PSD NU
89. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
90. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
91. Mînzatu Roxana PSD NU
92. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
93. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
94. Mușoiu Ștefan PSD NU
95. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
96. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
97. Neață Eugen PSD NU
98. Nechifor Cătălin-Ioan PSD NU
99. Nicolae Andrei PSD NU
100. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
101. Nosa Iuliu PSD NU
102. Olar Corneliu PNL DA
103. Olteanu Daniel PNL DA
104. Oprea Dumitru PNL DA
105. Oprișcan Mihai Doru PNL Abținere
106. Oteșanu Daniela PSD NU
107. Pană Adriana-Doina PSD NU
108. Paraschiv Rodica PSD NU
109. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati NU
110. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
111. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
112. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
113. Pop Andrei PSD NU
114. Pop Georgian PSD NU
115. Popa Florin PSD NU
116. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
117. Popescu Pavel PNL DA
118. Presură Alexandra PSD NU
119. Prună Cristina-Mădălina USR DA
120. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
121. Rădulescu Alexandru PSD NU
122. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
123. Răduț Violeta PSD NU
124. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
125. Roman Florin-Claudiu PNL DA
126. Roman Ioan Sorin PSD NU
127. Romanescu Cristinel PNL DA
128. Roșca Lucreția PSD NU
129. Rotaru Alexandru PSD NU
130. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
131. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
132. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
133. Seres Dénes UDMR NU
134. Simion Lucian-Eduard PSD NU
135. Simionca Ionuț PMP Abținere
136. Simonis Alfred - Robert PSD NU
137. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD NU
138. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
139. Solomon Adrian PSD NU
140. Spânu Ion PSD NU
141. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
142. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
143. Stancu Florinel PSD NU
144. Stoica Bogdan-Alin Minoritati NU
145. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
146. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
147. Szabó Ödön UDMR NU
148. Șarapatin Elvira PSD NU
149. Șotcan Theodora PSD NU
150. Șova Lucian PSD NU
151. Șovăială Constantin PNL DA
152. Ștefan Corneliu PSD NU
153. Tîlvăr Angel PSD NU
154. Tomac Eugen PMP DA
155. Tudor Beatrice PSD NU
156. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
157. Tușa Adriana Diana PSD NU
158. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
159. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
160. Varga Vasile PNL DA
161. Vasile Daniel Minoritati NU
162. Vass Levente UDMR Abținere
163. Văcaru Alin Vasile PSD NU
164. Velcea Nicolae PSD NU
165. Vișan George-Gabriel PSD NU
166. Vîrză Mihăiță PSD NU
167. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
168. Vlase Petru Gabriel PSD NU
169. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
170. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
171. Zainea Cornel USR DA
172. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 24 ianuarie 2020, 3:28
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro