Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.05.2017 > 10:56 Versiunea pentru printare
Marți, 9 mai 2017, ora 10:56

Subiect vot: Amendament admis - ama 5
PL 477/2016 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr. 22/2016 pentru modificarea și completarea Legii nr. 265/2008 privind gestionarea siguranței circulației pe infrastructura rutieră
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:173 86 33 21 11 4 7 11
- voturi pentru (DA):52 11 32 - - 2 6 1
- voturi împotrivă (NU):119 74 - 21 11 2 1 10
- abțineri:1 - 1 - - - - -
- nu au votat:1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
2. Andrei Alexandru-Ioan PSD NU
3. Andrușcă Dănuț PSD NU
4. Antal István-János UDMR NU
5. Anton Anton ALDE NU
6. Axinte Vasile PSD DA
7. Balan Ioan PNL DA
8. Barna Ilie Dan USR NU
9. Bejinariu Eugen PSD NU
10. Bende Sándor UDMR NU
11. Benedek Zacharie UDMR NU
12. Bica Dănuț PNL DA
13. Bichineț Corneliu PMP DA
14. Biró Rozália-Ibolya UDMR NU
15. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR NU
16. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
17. Bode Lucian Nicolae PNL DA
18. Bodea Marius PNL DA
19. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
20. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
21. Botez Mihai-Cătălin USR NU
22. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
23. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
24. Buicu Corneliu-Florin PSD -
25. Bulai Iulian USR NU
26. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
27. Burciu Cristina PSD NU
28. Calista Mara-Daniela PNL DA
29. Căciulă Aurel PSD DA
30. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
31. Cherecheș Florica PNL DA
32. Chiriac Viorel PSD NU
33. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
34. Cîtea Vasile PSD NU
35. Cobuz Maricela PSD NU
36. Cocoș Vasile PSD NU
37. Csép Éva-Andrea UDMR NU
38. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati NU
39. Csoma Botond UDMR NU
40. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
41. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
42. Culeafă Mihai PNL DA
43. Cupă Ion ALDE DA
44. Dan Nicușor Daniel USR NU
45. Dehelean Silviu USR NU
46. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
47. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
48. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
49. Drulă Cătălin USR NU
50. Dunava Costel Neculai PSD NU
51. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
52. Erdei Dolóczki István UDMR NU
53. Firczak Iulius Marian Minoritati NU
54. Floroiu Ionel PSD NU
55. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
56. Furtună Mirela PSD DA
57. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
58. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
59. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
60. Gheorghe Tinel PNL DA
61. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
62. Ghilea Găvrilă PNL DA
63. Halici Nicușor PSD NU
64. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
65. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
66. Huncă Mihaela PSD NU
67. Iacomi Iulian PSD NU
68. Iancu Marius-Ionel PSD NU
69. Iftimie Neculai PSD NU
70. Intotero Natalia-Elena PSD DA
71. Ion Stelian-Cristian USR NU
72. Ionescu George PNL DA
73. Ioniță Antoneta PNL DA
74. Iordache Florin PSD DA
75. Itu Cornel PSD NU
76. Korodi Attila UDMR NU
77. Lazăr Sorin PSD DA
78. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
79. Longher Victoria Minoritati NU
80. Lungu Tudorița PNL DA
81. Lupașcu Costel PSD NU
82. Lupescu Dumitru USR NU
83. Macovei Silviu Nicu PSD NU
84. Manole Petre-Florin PSD NU
85. Mareș Mara PNL DA
86. Marica Petru-Sorin PSD NU
87. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
88. Meiroșu Marilena-Emilia PSD NU
89. Mihalescul Dumitru PNL DA
90. Mînzatu Roxana PSD NU
91. Mohaci Mihai PSD DA
92. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
93. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
94. Mușoiu Ștefan PSD NU
95. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
96. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
97. Neagu Nicolae PNL DA
98. Neață Eugen PSD NU
99. Nechifor Cătălin-Ioan PSD NU
100. Nicolae Andrei PSD NU
101. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
102. Nosa Iuliu PSD NU
103. Olar Corneliu PNL DA
104. Olteanu Daniel PNL DA
105. Oprea Dumitru PNL DA
106. Oteșanu Daniela PSD NU
107. Pană Adriana-Doina PSD NU
108. Paraschiv Rodica PSD NU
109. Pașcan Emil-Marius PMP NU
110. Pau Radu - Adrian PSD NU
111. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati NU
112. Petric Octavian PSD NU
113. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
114. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
115. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
116. Pop Andrei PSD NU
117. Pop Georgian PSD NU
118. Popa Florin PSD NU
119. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
120. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
121. Popescu Pavel PNL DA
122. Presură Alexandra PSD NU
123. Prună Cristina-Mădălina USR NU
124. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
125. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
126. Răduț Violeta PSD NU
127. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
128. Roman Florin-Claudiu PNL DA
129. Roman Ioan Sorin PSD NU
130. Romanescu Cristinel PNL DA
131. Roșca Lucreția PSD NU
132. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
133. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
134. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
135. Seres Dénes UDMR NU
136. Simionca Ionuț PMP DA
137. Simonis Alfred - Robert PSD NU
138. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD NU
139. Spânu Ion PSD NU
140. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
141. Stancu Florinel PSD NU
142. Stoica Bogdan-Alin Minoritati NU
143. Suciu Matei PSD NU
144. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
145. Szabó Ödön UDMR NU
146. Șarapatin Elvira PSD NU
147. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
148. Șișcu George PNL DA
149. Șotcan Theodora PSD NU
150. Șovăială Constantin PNL DA
151. Ștefan Corneliu PSD NU
152. Tîlvăr Angel PSD NU
153. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
154. Tomac Eugen PMP DA
155. Tripa Florin-Dan PSD NU
156. Trușcă Constantin PSD DA
157. Tudor Beatrice PSD NU
158. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
159. Tușa Adriana Diana PSD NU
160. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
161. Varga Vasile PNL Abținere
162. Vasile Daniel Minoritati NU
163. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
164. Vasilică Radu Costin PSD DA
165. Vass Levente UDMR NU
166. Vișan George-Gabriel PSD NU
167. Vîrză Mihăiță PSD NU
168. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
169. Vlase Petru Gabriel PSD NU
170. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
171. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
172. Zainea Cornel USR NU
173. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 24 ianuarie 2020, 5:15
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro