Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.09.2006 > 12:49 Versiunea pentru printare
Marți, 12 septembrie 2006, ora 12:49

Poziție pe
ordinea de zi:
5
Subiect vot: Vot final
PL 596/2006 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.50/2006 privind unele măsuri pentru asigurarea bunei funcționări a instanțelor judecătorești și parchetelor și pentru prorogarea unor termene
- lege organică - nu a fost întrunită majoritatea calificată
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:254 83 53 22 39 17 15 14 11
- voturi pentru (DA):143 - 53 - 39 17 15 12 7
- voturi împotrivă (NU):109 83 - 22 - - - 1 3
- abțineri:2 - - - - - - 1 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Almășan Liviu PC DA
6. Amarie Constantin PSD NU
7. Amet Aledin Minoritati DA
8. Andea Petru PSD NU
9. Andon Sergiu PC DA
10. Andreica Romică PNL DA
11. Antal Árpád-András UDMR DA
12. Apostolache Mihai Cristian PSD NU
13. Ardelean Lia PC DA
14. Asztalos Ferenc UDMR DA
15. Avram Dumitru PRM NU
16. Baban Ștefan PRM NU
17. Bara Nicolae PD-L DA
18. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
19. Bădălău Niculae PSD NU
20. Băeșu George PSD NU
21. Bănicioiu Nicolae PSD NU
22. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
23. Bejinariu Eugen PSD NU
24. Bentu Dumitru PSD NU
25. Bivolaru Ioan PSD NU
26. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
27. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD NU
28. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
29. Bolcaș Lucian Augustin PRM NU
30. Bónis István UDMR DA
31. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
32. Brînzan Ovidiu PSD NU
33. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
34. Buciuta Ștefan Minoritati DA
35. Buda Daniel PD-L DA
36. Buda Ioan PSD NU
37. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD NU
38. Buruiană Aprodu Daniela PRM NU
39. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
40. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
41. Buzea Cristian Valeriu PRM NU
42. Calimente Mihăiță PNL DA
43. Canacheu Costică PD-L DA
44. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD NU
45. Călian Petru PC DA
46. Călin Ion PSD NU
47. Câmpanu Liviu PNL DA
48. Chiper Gheorghe PSD NU
49. Chiș Filonaș PSD NU
50. Cindrea Ioan PSD NU
51. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
52. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
53. Cocrea Olguța - DA
54. Constantinescu Anca PD-L DA
55. Crăciunescu Grigore PNL DA
56. Cutean Vasile Emilian PSD NU
57. Dan Iosif PSD NU
58. Diaconescu Marin PRM NU
59. Diaconescu Renică PC DA
60. Dida Corneliu Ioan PSD NU
61. Dobre Traian PNL DA
62. Dorneanu Valer PSD NU
63. Dragomir Dumitru PRM NU
64. Dragomir Gheorghe PNL DA
65. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
66. Drețcanu Doina Micșunica PSD NU
67. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD NU
68. Dumitrescu Liana Minoritati DA
69. Dumitrescu Zamfir - DA
70. Dumitriu Dragoș Petre PRM NU
71. Dumitriu Mihai PSD NU
72. Dușa Mircea PSD NU
73. Duțu Stelian PD-L DA
74. Erdei Dolóczki István UDMR DA
75. Faina Constantin PC DA
76. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM NU
77. Fenechiu Relu PNL DA
78. Firczak Gheorghe Minoritati DA
79. Florea Damian PC DA
80. Fotopolos Sotiris Minoritati NU
81. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
82. Furo Iuliu Ioan PRM NU
83. Gabor Gheorghe PNL DA
84. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
85. Găleteanu Monalisa PSD NU
86. Georgescu Filip PSD NU
87. Gerea Andrei Dominic PNL DA
88. Gheorghe Valeriu PNL DA
89. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
90. Giurgiu Mircia - DA
91. Godja Petru PSD NU
92. Gonțea Ion PD-L DA
93. Grigore Dan PD-L DA
94. Grosaru Mircea Minoritati DA
95. Gușă Cozmin Horea - NU
96. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
97. Hanganu Romeo Octavian PC DA
98. Hellvig Eduard Raul PC DA
99. Hoban Ioan PNL DA
100. Hoinaru Marian PNL DA
101. Iancu Iulian PSD NU
102. Ibram Iusein Minoritati DA
103. Igaș Traian Constantin PD-L DA
104. Ignat Miron Minoritati Abținere
105. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
106. Ionescu Daniel PSD NU
107. Iordache Florin PSD NU
108. Iriza Marius PRM NU
109. Iustian Mircea Teodor PNL DA
110. Jipa Florina Ruxandra PRM NU
111. Kelemen Hunor UDMR DA
112. Kerekes Károly UDMR DA
113. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
114. Kovacs Attila UDMR DA
115. Lakatos Petru UDMR DA
116. Lambrino Radu PD-L DA
117. Lari-Iorga Leonida - DA
118. Liga Dănuț PD-L DA
119. Luchian Ion PNL DA
120. Macaleți Costică PSD NU
121. Magheru Paul PRM NU
122. Man Mircea PD-L DA
123. Manda Iulian Claudiu PSD NU
124. Manolescu Oana Minoritati DA
125. Marian Dan Mihai PNL DA
126. Marin Constantin PSD NU
127. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
128. Máté András-Levente UDMR DA
129. Matei Cătălin Lucian PSD NU
130. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
131. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD NU
132. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
133. Mătușa Tudor PRM NU
134. Meir Nati - NU
135. Merce Ilie PRM NU
136. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
137. Micula Cătălin PNL DA
138. Mircea Costache PRM NU
139. Mircovici Niculae Minoritati DA
140. Mironescu Laurențiu PD-L DA
141. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
142. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
143. Mînzînă Ion PRM NU
144. Mocanu Alexandru PD-L DA
145. Mocanu Vasile PSD NU
146. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
147. Mocioalcă Ion PSD NU
148. Mohora Tudor PSD NU
149. Moisoiu Adrian PRM NU
150. Moldovan Emil Radu PSD NU
151. Momanu Corneliu PNL DA
152. Movilă Petru PD-L DA
153. Munteanu Ioan PSD NU
154. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD NU
155. Nassar Rodica PSD NU
156. Năstase Adrian PSD NU
157. Nechita Aurel PSD NU
158. Nedelcu Gabriela PSD NU
159. Nica Dan PSD NU
160. Nicolicea Eugen PSD NU
161. Nicula Vasile Cosmin PSD NU
162. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
163. Niță Constantin PSD NU
164. Nițulescu Teodor PRM NU
165. Nosa Iuliu PSD NU
166. Oancea Viorel PNL DA
167. Olarean Aurel PD-L DA
168. Oltean Ioan PD-L DA
169. Olteanu Bogdan PNL DA
170. Oprea Gabriel PSD NU
171. Ovidenie Costel - NU
172. Palăr Ionel PNL DA
173. Pambuccian Varujan Minoritati DA
174. Pardău Dumitru PNL DA
175. Pavelescu Aurelian - Abținere
176. Petrea Constantin PD-L DA
177. Plumb Rovana PSD NU
178. Ponta Victor-Viorel PSD NU
179. Popa Cornel PNL DA
180. Popa Daniela PC DA
181. Popa Nicolae PC DA
182. Popescu Florin Aurelian PNL DA
183. Popescu Ionica Constanța PC DA
184. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
185. Preda Ion PNL DA
186. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
187. Pupeză Viorel PSD NU
188. Pușcaș Vasile PSD NU
189. Pușcă Mircea Valer PNL DA
190. Racoceanu Viorel PD-L DA
191. Rădulescu Cristian PD-L DA
192. Rogin Marius PD-L DA
193. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
194. Rusu Mihaela Adriana PSD NU
195. Rușanu Dan Radu PNL DA
196. Sanda Victor PSD NU
197. Sandu Gabriel PNL DA
198. Sandu-Capră Mihai PNL DA
199. Sasu Ion PSD NU
200. Săniuță Marian-Florian PSD NU
201. Săpunaru Nini PNL DA
202. Sârb Gheorghe PD-L DA
203. Sârbu Daciana Octavia PSD NU
204. Sârbu Marian PSD NU
205. Sârbu Mugurel Liviu - DA
206. Scutaru Adrian George PNL DA
207. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
208. Seres Dénes UDMR DA
209. Sirețeanu Mihail PSD NU
210. Sóki Béla UDMR DA
211. Soporan Vasile Filip PSD NU
212. Stan Ioan PSD NU
213. Stanciu Anghel PSD NU
214. Stativă Irinel Ioan PSD NU
215. Stănescu Cristian PRM NU
216. Stănescu Mircea PD-L DA
217. Stănișoară Mihai PD-L DA
218. Stoica Ion - DA
219. Strungă Emil PNL DA
220. Szekely Levente Csaba UDMR DA
221. Știrbeț Cornel PNL DA
222. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
223. Știreanu Octavian PSD NU
224. Știucă Alecsandru PSD NU
225. Tabără Valeriu PD-L DA
226. Tamás Sándor UDMR DA
227. Tămagă Constantin PSD NU
228. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD NU
229. Teodorescu George Alin PSD NU
230. Timar Liviu PSD NU
231. Timiș Ioan PNL DA
232. Todoran Pavel PSD NU
233. Toma Florentina Marilena PSD NU
234. Toma Horia-Victor PNL DA
235. Tudor Constantin PC DA
236. Tudor Marcu PRM NU
237. Tudose Mihai PSD NU
238. Turcan Raluca PNL DA
239. Țundrea Ioan PC DA
240. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
241. Ujeniuc Dragoș PNL DA
242. Ungureanu Petre PNL DA
243. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD NU
244. Ursărescu Dorinel PNL DA
245. Varga Attila UDMR DA
246. Vasile Aurelia PSD NU
247. Vasilescu Lia Olguța PRM NU
248. Văsioiu Horia PD-L DA
249. Vlădoiu Aurel PSD NU
250. Voicu Cătălin PSD NU
251. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
252. Voinea Florea PSD NU
253. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
254. Zegrean Augustin PD-L DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 26 mai 2020, 16:46
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro