Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.12.2017 > 21:05 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 decembrie 2017, ora 21:05

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Art.67 (3)
PL 418/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:127 82 20 2 2 9 6 5 1
- voturi pentru (DA):96 82 - - 2 9 - 3 -
- voturi împotrivă (NU):27 - 20 - - - 6 - 1
- abțineri:1 - - 1 - - - - -
- nu au votat:3 - - 1 - - - 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Andrușcă Dănuț PSD DA
5. Anton Anton ALDE DA
6. Ardelean Ben-Oni PNL NU
7. Avram Constantin ALDE DA
8. Axinte Vasile PSD DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Balan Ioan PNL NU
11. Balint Liviu-Ioan PSD DA
12. Bejinariu Eugen PSD DA
13. Bica Dănuț PNL NU
14. Bichineț Corneliu PMP NU
15. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
16. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
17. Bontea Vlad PSD DA
18. Bran Ioana PSD DA
19. Budăi Marius-Constantin PSD DA
20. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
21. Calotă Florică Ică ALDE DA
22. Căciulă Aurel PSD DA
23. Călin Ion PSD DA
24. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
25. Chiriac Viorel PSD DA
26. Ciocan Dan PSD DA
27. Cîtea Vasile PSD DA
28. Cocoș Vasile PSD DA
29. Codreanu Constantin PMP NU
30. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
31. Cristache Cătălin PMP NU
32. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
33. Cupă Ion ALDE DA
34. Dinu Cristina-Elena PSD DA
35. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
36. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
37. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
38. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
39. Dunava Costel Neculai PSD DA
40. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
41. Floroiu Ionel PSD DA
42. Găină Mihăiță PSD DA
43. Georgescu Nicolae PSD DA
44. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
45. Gilia Claudia PSD DA
46. Giugea Nicolae PNL NU
47. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
48. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
49. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
50. Iancu Marius-Ionel PSD DA
51. Ibram Iusein Minoritati DA
52. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
53. Ion Stelian-Cristian USR -
54. Iordache Florin PSD DA
55. Lazăr Sorin PSD DA
56. Lovin Dumitru ALDE DA
57. Lupașcu Costel PSD DA
58. Manole Petre-Florin PSD DA
59. Mareș Mara PNL NU
60. Marica Petru-Sorin PSD DA
61. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
62. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
63. Mihalescul Dumitru PNL NU
64. Mînzatu Roxana PSD DA
65. Munteanu Ioan PSD DA
66. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
67. Neață Eugen PSD DA
68. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
69. Nistor Laurențiu PSD DA
70. Niță Mihai ALDE DA
71. Nosa Iuliu PSD DA
72. Pană Adriana-Doina PSD DA
73. Paraschiv Rodica PSD DA
74. Păle Dănuț PSD DA
75. Petrea Gabriel PSD DA
76. Petric Octavian PSD DA
77. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
78. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
79. Plumb Rovana PSD DA
80. Pop Georgian PSD DA
81. Popa Florin PSD DA
82. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
83. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
84. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
85. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
86. Presură Alexandra PSD DA
87. Radu Anișoara PSD DA
88. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
89. Rădulescu Alexandru PSD DA
90. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
91. Răduț Violeta PSD DA
92. Roman Florin-Claudiu PNL NU
93. Romanescu Cristinel PNL NU
94. Rotaru Alexandru PSD DA
95. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
96. Sefer Cristian-George PMP NU
97. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
98. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
99. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
100. Stancu Florinel PSD DA
101. Stativă Irinel Ioan PSD DA
102. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
103. Șișcu George PNL NU
104. Șotcan Theodora PSD DA
105. Șovăială Constantin PNL NU
106. Ștefan Corneliu PSD DA
107. Ștefan Ion PNL NU
108. Ștefan Viorel PSD DA
109. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
110. Teiș Alina PSD DA
111. Toma Ilie PSD DA
112. Tomac Eugen PMP NU
113. Tudor Beatrice PSD DA
114. Turcan Raluca PNL NU
115. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
116. Varga Vasile PNL NU
117. Vasile Daniel Minoritati DA
118. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
119. Velcea Nicolae PSD DA
120. Vișan George-Gabriel PSD DA
121. Vîrză Mihăiță PSD DA
122. Vlase Petru Gabriel PSD DA
123. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
124. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
125. Weber Mihai PSD DA
126. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
127. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 20 februarie 2020, 4:04
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro