Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.12.2017 > 21:46 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 decembrie 2017, ora 21:46

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Art.96 (5)
PL 418/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:137 92 15 9 2 8 4 5 2
- voturi pentru (DA):104 92 - - 2 7 - 3 -
- voturi împotrivă (NU):22 - 15 - - 1 4 - 2
- abțineri:2 - - 2 - - - - -
- nu au votat:9 - - 7 - - - 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Andrușcă Dănuț PSD DA
5. Anton Anton ALDE DA
6. Ardelean Ben-Oni PNL NU
7. Axinte Vasile PSD DA
8. Babuș Radu PSD DA
9. Balan Ioan PNL NU
10. Balint Liviu-Ioan PSD DA
11. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
12. Bejinariu Eugen PSD DA
13. Benga Tudor - Vlad USR -
14. Bica Dănuț PNL NU
15. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
16. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
17. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
18. Bontea Vlad PSD DA
19. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
20. Bran Ioana PSD DA
21. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
22. Budăi Marius-Constantin PSD DA
23. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
24. Bulai Iulian USR -
25. Calotă Florică Ică ALDE DA
26. Căciulă Aurel PSD DA
27. Călin Ion PSD DA
28. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
29. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
30. Chiriac Viorel PSD DA
31. Ciocan Dan PSD DA
32. Ciuhodaru Tudor PSD DA
33. Cocoș Vasile PSD DA
34. Codreanu Constantin PMP NU
35. Cosma Andreea PSD DA
36. Cristache Cătălin PMP NU
37. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
38. Cupă Ion ALDE DA
39. Dinu Cristina-Elena PSD DA
40. Dîrzu Ioan PSD DA
41. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
42. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
43. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
44. Dunava Costel Neculai PSD DA
45. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
46. Floroiu Ionel PSD DA
47. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
48. Găină Mihăiță PSD DA
49. Georgescu Nicolae PSD DA
50. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
51. Gilia Claudia PSD DA
52. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
53. Halici Nicușor PSD DA
54. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
55. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
56. Iancu Marius-Ionel PSD DA
57. Ibram Iusein Minoritati DA
58. Iftimie Neculai PSD DA
59. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
60. Iordache Florin PSD DA
61. Lazăr Sorin PSD DA
62. Lovin Dumitru ALDE DA
63. Lungu Tudorița PNL NU
64. Lupașcu Costel PSD DA
65. Manole Petre-Florin PSD DA
66. Mareș Mara PNL NU
67. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
68. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
69. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
70. Mînzatu Roxana PSD DA
71. Mohaci Mihai PSD DA
72. Munteanu Ioan PSD DA
73. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
74. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR -
75. Neață Eugen PSD DA
76. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
77. Nistor Laurențiu PSD DA
78. Niță Mihai ALDE NU
79. Nosa Iuliu PSD DA
80. Oteșanu Daniela PSD DA
81. Pană Adriana-Doina PSD DA
82. Paraschiv Rodica PSD DA
83. Păle Dănuț PSD DA
84. Petrea Gabriel PSD DA
85. Petric Octavian PSD DA
86. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
87. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
88. Plumb Rovana PSD DA
89. Pop Georgian PSD DA
90. Popa Florin PSD DA
91. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
92. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
93. Presură Alexandra PSD DA
94. Prisnel Adrian-Claudiu USR -
95. Prună Cristina-Mădălina USR -
96. Radu Anișoara PSD DA
97. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
98. Rădulescu Alexandru PSD DA
99. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
100. Răduț Violeta PSD DA
101. Romanescu Cristinel PNL NU
102. Rotaru Alexandru PSD DA
103. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
104. Seidler Cristian-Gabriel USR -
105. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
106. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
107. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
108. Stancu Florinel PSD DA
109. Stativă Irinel Ioan PSD DA
110. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
111. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
112. Șișcu George PNL NU
113. Șotcan Theodora PSD DA
114. Șovăială Constantin PNL NU
115. Ștefan Corneliu PSD DA
116. Ștefan Viorel PSD DA
117. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
118. Teiș Alina PSD DA
119. Tîlvăr Angel PSD DA
120. Toma Ilie PSD DA
121. Tomac Eugen PMP NU
122. Tudor Beatrice PSD DA
123. Turcan Raluca PNL NU
124. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
125. Vasile Daniel Minoritati DA
126. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
127. Velcea Nicolae PSD DA
128. Vișan George-Gabriel PSD DA
129. Vîrză Mihăiță PSD DA
130. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
131. Vlase Petru Gabriel PSD DA
132. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
133. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
134. Weber Mihai PSD DA
135. Zainea Cornel USR -
136. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
137. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 20 februarie 2020, 5:31
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro