Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.12.2017 > 21:49 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 decembrie 2017, ora 21:49

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Art.96 (10)
PL 418/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:129 89 13 4 3 9 4 5 2
- voturi pentru (DA):91 88 - - - - - 3 -
- voturi împotrivă (NU):29 1 13 - - 9 4 - 2
- abțineri:5 - - 2 3 - - - -
- nu au votat:4 - - 2 - - - 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR Abținere
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Andrușcă Dănuț PSD DA
5. Anton Anton ALDE NU
6. Ardelean Ben-Oni PNL NU
7. Avram Constantin ALDE NU
8. Babuș Radu PSD DA
9. Balan Ioan PNL NU
10. Balint Liviu-Ioan PSD DA
11. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
12. Bejinariu Eugen PSD DA
13. Benga Tudor - Vlad USR -
14. Bica Dănuț PNL NU
15. Bichineț Corneliu PMP NU
16. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
17. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
18. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
19. Bontea Vlad PSD DA
20. Bran Ioana PSD DA
21. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
22. Budăi Marius-Constantin PSD DA
23. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
24. Calotă Florică Ică ALDE NU
25. Căciulă Aurel PSD DA
26. Călin Ion PSD DA
27. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
28. Chiriac Viorel PSD DA
29. Ciocan Dan PSD DA
30. Ciuhodaru Tudor PSD DA
31. Cîtea Vasile PSD DA
32. Cocoș Vasile PSD DA
33. Cristache Cătălin PMP NU
34. Csoma Botond UDMR Abținere
35. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
36. Cupă Ion ALDE NU
37. Dinu Cristina-Elena PSD DA
38. Dîrzu Ioan PSD DA
39. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
40. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
41. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
42. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
43. Dunava Costel Neculai PSD DA
44. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
45. Floroiu Ionel PSD DA
46. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
47. Găină Mihăiță PSD DA
48. Georgescu Nicolae PSD DA
49. Gilia Claudia PSD DA
50. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
51. Halici Nicușor PSD DA
52. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
53. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
54. Iancu Marius-Ionel PSD DA
55. Ibram Iusein Minoritati DA
56. Iftimie Neculai PSD DA
57. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
58. Intotero Natalia-Elena PSD DA
59. Iordache Florin PSD DA
60. Lazăr Sorin PSD DA
61. Lovin Dumitru ALDE NU
62. Lungu Tudorița PNL NU
63. Lupașcu Costel PSD DA
64. Manole Petre-Florin PSD DA
65. Mareș Mara PNL NU
66. Marica Petru-Sorin PSD DA
67. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
68. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
69. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
70. Mînzatu Roxana PSD NU
71. Mohaci Mihai PSD DA
72. Munteanu Ioan PSD DA
73. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
74. Neață Eugen PSD DA
75. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
76. Nistor Laurențiu PSD DA
77. Niță Mihai ALDE NU
78. Oteșanu Daniela PSD DA
79. Pană Adriana-Doina PSD DA
80. Paraschiv Rodica PSD DA
81. Păle Dănuț PSD DA
82. Petrea Gabriel PSD DA
83. Petric Octavian PSD DA
84. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
85. Plumb Rovana PSD DA
86. Pop Georgian PSD DA
87. Popa Florin PSD DA
88. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
89. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
90. Presură Alexandra PSD DA
91. Radu Anișoara PSD DA
92. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
93. Rădulescu Alexandru PSD DA
94. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
95. Răduț Violeta PSD DA
96. Roman Florin-Claudiu PNL NU
97. Rotaru Alexandru PSD DA
98. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
99. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
100. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
101. Stancu Florinel PSD DA
102. Stativă Irinel Ioan PSD DA
103. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
104. Șișcu George PNL NU
105. Șotcan Theodora PSD DA
106. Șovăială Constantin PNL NU
107. Ștefan Corneliu PSD DA
108. Ștefan Viorel PSD DA
109. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
110. Teiș Alina PSD DA
111. Tîlvăr Angel PSD DA
112. Toma Ilie PSD DA
113. Tomac Eugen PMP NU
114. Tudor Beatrice PSD DA
115. Turcan Raluca PNL NU
116. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
117. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
118. Vasile Daniel Minoritati DA
119. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
120. Velcea Nicolae PSD DA
121. Vișan George-Gabriel PSD DA
122. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
123. Vlase Petru Gabriel PSD DA
124. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
125. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
126. Weber Mihai PSD DA
127. Zainea Cornel USR -
128. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
129. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 20 februarie 2020, 3:10
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro