Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.12.2017 > 21:50 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 decembrie 2017, ora 21:50

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Art.96 (11)
PL 418/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:131 92 14 5 2 7 5 4 2
- voturi pentru (DA):96 92 - - 2 - - 2 -
- voturi împotrivă (NU):21 - 14 - - - 5 - 2
- abțineri:9 - - 2 - 7 - - -
- nu au votat:5 - - 3 - - - 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Andrușcă Dănuț PSD DA
5. Ardelean Ben-Oni PNL NU
6. Avram Constantin ALDE Abținere
7. Axinte Vasile PSD DA
8. Babuș Radu PSD DA
9. Balan Ioan PNL NU
10. Balint Liviu-Ioan PSD DA
11. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
12. Bejinariu Eugen PSD DA
13. Benga Tudor - Vlad USR -
14. Bica Dănuț PNL NU
15. Bichineț Corneliu PMP NU
16. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
17. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
18. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
19. Bontea Vlad PSD DA
20. Bran Ioana PSD DA
21. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
22. Budăi Marius-Constantin PSD DA
23. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
24. Calotă Florică Ică ALDE Abținere
25. Căciulă Aurel PSD DA
26. Călin Ion PSD DA
27. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
28. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE Abținere
29. Chiriac Viorel PSD DA
30. Ciocan Dan PSD DA
31. Ciuhodaru Tudor PSD DA
32. Cîtea Vasile PSD DA
33. Cocoș Vasile PSD DA
34. Codreanu Constantin PMP NU
35. Cosma Andreea PSD DA
36. Cristache Cătălin PMP NU
37. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE Abținere
38. Cupă Ion ALDE Abținere
39. Dinu Cristina-Elena PSD DA
40. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
41. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
42. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
43. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
44. Dunava Costel Neculai PSD DA
45. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
46. Floroiu Ionel PSD DA
47. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
48. Găină Mihăiță PSD DA
49. Georgescu Nicolae PSD DA
50. Gilia Claudia PSD DA
51. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
52. Halici Nicușor PSD DA
53. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
54. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
55. Iancu Marius-Ionel PSD DA
56. Ibram Iusein Minoritati DA
57. Iftimie Neculai PSD DA
58. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
59. Intotero Natalia-Elena PSD DA
60. Iordache Florin PSD DA
61. Lazăr Sorin PSD DA
62. Lupașcu Costel PSD DA
63. Mareș Mara PNL NU
64. Marica Petru-Sorin PSD DA
65. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
66. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
67. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
68. Mînzatu Roxana PSD DA
69. Mohaci Mihai PSD DA
70. Moșteanu Liviu-Ionuț USR -
71. Munteanu Ioan PSD DA
72. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
73. Neagu Nicolae PNL NU
74. Neață Eugen PSD DA
75. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
76. Nistor Laurențiu PSD DA
77. Niță Mihai ALDE Abținere
78. Nosa Iuliu PSD DA
79. Oteșanu Daniela PSD DA
80. Pană Adriana-Doina PSD DA
81. Paraschiv Rodica PSD DA
82. Păle Dănuț PSD DA
83. Petrea Gabriel PSD DA
84. Petric Octavian PSD DA
85. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
86. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
87. Plumb Rovana PSD DA
88. Pop Georgian PSD DA
89. Popa Florin PSD DA
90. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
91. Presură Alexandra PSD DA
92. Radu Anișoara PSD DA
93. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
94. Rădulescu Alexandru PSD DA
95. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
96. Răduț Violeta PSD DA
97. Romanescu Cristinel PNL NU
98. Rotaru Alexandru PSD DA
99. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
100. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
101. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
102. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
103. Stancu Florinel PSD DA
104. Stativă Irinel Ioan PSD DA
105. Surgent Marius-Gheorghe ALDE Abținere
106. Șișcu George PNL NU
107. Șotcan Theodora PSD DA
108. Șovăială Constantin PNL NU
109. Ștefan Corneliu PSD DA
110. Ștefan Viorel PSD DA
111. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
112. Teiș Alina PSD DA
113. Tîlvăr Angel PSD DA
114. Toma Ilie PSD DA
115. Tomac Eugen PMP NU
116. Tudor Beatrice PSD DA
117. Turcan Raluca PNL NU
118. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
119. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
120. Vasile Daniel Minoritati DA
121. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
122. Velcea Nicolae PSD DA
123. Vișan George-Gabriel PSD DA
124. Vîrză Mihăiță PSD DA
125. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
126. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
127. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
128. Weber Mihai PSD DA
129. Zainea Cornel USR -
130. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
131. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 28 februarie 2020, 11:45
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro