Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.12.2017 > 21:22 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 decembrie 2017, ora 21:22

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Art.81-tot
PL 418/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:129 87 17 6 2 7 4 5 1
- voturi pentru (DA):99 87 - - 2 7 - 3 -
- voturi împotrivă (NU):25 - 17 3 - - 4 - 1
- abțineri:1 - - 1 - - - - -
- nu au votat:4 - - 2 - - - 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Andrușcă Dănuț PSD DA
5. Ardelean Ben-Oni PNL NU
6. Avram Constantin ALDE DA
7. Axinte Vasile PSD DA
8. Babuș Radu PSD DA
9. Balan Ioan PNL NU
10. Balint Liviu-Ioan PSD DA
11. Bejinariu Eugen PSD DA
12. Bica Dănuț PNL NU
13. Bichineț Corneliu PMP NU
14. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
15. Bontea Vlad PSD DA
16. Bran Ioana PSD DA
17. Budăi Marius-Constantin PSD DA
18. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
19. Calotă Florică Ică ALDE DA
20. Căciulă Aurel PSD DA
21. Călin Ion PSD DA
22. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
23. Chiriac Viorel PSD DA
24. Ciocan Dan PSD DA
25. Ciuhodaru Tudor PSD DA
26. Cîtea Vasile PSD DA
27. Cocoș Vasile PSD DA
28. Codreanu Constantin PMP NU
29. Cosma Andreea PSD DA
30. Cristache Cătălin PMP NU
31. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
32. Cupă Ion ALDE DA
33. Dinu Cristina-Elena PSD DA
34. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
35. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
36. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
37. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
38. Dunava Costel Neculai PSD DA
39. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
40. Floroiu Ionel PSD DA
41. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
42. Găină Mihăiță PSD DA
43. Georgescu Nicolae PSD DA
44. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
45. Gilia Claudia PSD DA
46. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
47. Halici Nicușor PSD DA
48. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
49. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
50. Iancu Marius-Ionel PSD DA
51. Ibram Iusein Minoritati DA
52. Iftimie Neculai PSD DA
53. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
54. Iordache Florin PSD DA
55. Lazăr Sorin PSD DA
56. Lovin Dumitru ALDE DA
57. Lungu Tudorița PNL NU
58. Lupașcu Costel PSD DA
59. Manole Petre-Florin PSD DA
60. Mareș Mara PNL NU
61. Marica Petru-Sorin PSD DA
62. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
63. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
64. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
65. Mînzatu Roxana PSD DA
66. Mohaci Mihai PSD DA
67. Munteanu Ioan PSD DA
68. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
69. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
70. Neagu Nicolae PNL NU
71. Neață Eugen PSD DA
72. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
73. Nistor Laurențiu PSD DA
74. Niță Mihai ALDE DA
75. Nosa Iuliu PSD DA
76. Oteșanu Daniela PSD DA
77. Pană Adriana-Doina PSD DA
78. Paraschiv Rodica PSD DA
79. Păle Dănuț PSD DA
80. Petrea Gabriel PSD DA
81. Petric Octavian PSD DA
82. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
83. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
84. Plumb Rovana PSD DA
85. Pop Georgian PSD DA
86. Popa Florin PSD DA
87. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
88. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
89. Presură Alexandra PSD DA
90. Prună Cristina-Mădălina USR -
91. Radu Anișoara PSD DA
92. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
93. Rădulescu Alexandru PSD DA
94. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
95. Răduț Violeta PSD DA
96. Roman Florin-Claudiu PNL NU
97. Romanescu Cristinel PNL NU
98. Rotaru Alexandru PSD DA
99. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
100. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
101. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
102. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
103. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
104. Stancu Florinel PSD DA
105. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
106. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
107. Șotcan Theodora PSD DA
108. Șovăială Constantin PNL NU
109. Ștefan Corneliu PSD DA
110. Ștefan Viorel PSD DA
111. Teiș Alina PSD DA
112. Toma Ilie PSD DA
113. Tomac Eugen PMP NU
114. Tudor Beatrice PSD DA
115. Turcan Raluca PNL NU
116. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
117. Varga Vasile PNL NU
118. Vasile Daniel Minoritati DA
119. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
120. Velcea Nicolae PSD DA
121. Vîrză Mihăiță PSD DA
122. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
123. Vlase Petru Gabriel PSD DA
124. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
125. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
126. Weber Mihai PSD DA
127. Zainea Cornel USR -
128. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
129. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 20 februarie 2020, 7:58
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro