Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.12.2017 > 21:24 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 decembrie 2017, ora 21:24

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Art.82 (6)
PL 418/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:127 85 19 5 2 6 4 5 1
- voturi pentru (DA):96 85 1 - 1 6 - 3 -
- voturi împotrivă (NU):22 - 17 - - - 4 - 1
- abțineri:4 - 1 2 1 - - - -
- nu au votat:5 - - 3 - - - 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Ardelean Ben-Oni PNL NU
5. Avram Constantin ALDE DA
6. Axinte Vasile PSD DA
7. Babuș Radu PSD DA
8. Balan Ioan PNL NU
9. Balint Liviu-Ioan PSD DA
10. Bejinariu Eugen PSD DA
11. Bica Dănuț PNL NU
12. Bichineț Corneliu PMP NU
13. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
14. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
15. Bontea Vlad PSD DA
16. Bran Ioana PSD DA
17. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
18. Budăi Marius-Constantin PSD DA
19. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
20. Calotă Florică Ică ALDE DA
21. Căciulă Aurel PSD DA
22. Călin Ion PSD DA
23. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
24. Chiriac Viorel PSD DA
25. Ciocan Dan PSD DA
26. Ciuhodaru Tudor PSD DA
27. Cîtea Vasile PSD DA
28. Codreanu Constantin PMP NU
29. Cristache Cătălin PMP NU
30. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
31. Cupă Ion ALDE DA
32. Dinu Cristina-Elena PSD DA
33. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
34. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
35. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
36. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
37. Dunava Costel Neculai PSD DA
38. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
39. Floroiu Ionel PSD DA
40. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
41. Găină Mihăiță PSD DA
42. Georgescu Nicolae PSD DA
43. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
44. Gilia Claudia PSD DA
45. Giugea Nicolae PNL NU
46. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
47. Halici Nicușor PSD DA
48. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
49. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
50. Iancu Marius-Ionel PSD DA
51. Ibram Iusein Minoritati DA
52. Iftimie Neculai PSD DA
53. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
54. Iordache Florin PSD DA
55. Lazăr Sorin PSD DA
56. Lungu Tudorița PNL NU
57. Lupașcu Costel PSD DA
58. Manole Petre-Florin PSD DA
59. Mareș Mara PNL NU
60. Marica Petru-Sorin PSD DA
61. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
62. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
63. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
64. Mihalescul Dumitru PNL NU
65. Mînzatu Roxana PSD DA
66. Mohaci Mihai PSD DA
67. Munteanu Ioan PSD DA
68. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
69. Neagu Nicolae PNL NU
70. Neață Eugen PSD DA
71. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
72. Nistor Laurențiu PSD DA
73. Niță Mihai ALDE DA
74. Nosa Iuliu PSD DA
75. Oteșanu Daniela PSD DA
76. Pană Adriana-Doina PSD DA
77. Paraschiv Rodica PSD DA
78. Păle Dănuț PSD DA
79. Petric Octavian PSD DA
80. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
81. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
82. Plumb Rovana PSD DA
83. Pop Georgian PSD DA
84. Pop Tudor Rareș USR -
85. Popa Florin PSD DA
86. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
87. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
88. Presură Alexandra PSD DA
89. Prună Cristina-Mădălina USR -
90. Radu Anișoara PSD DA
91. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
92. Rădulescu Alexandru PSD DA
93. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
94. Răduț Violeta PSD DA
95. Roman Florin-Claudiu PNL NU
96. Romanescu Cristinel PNL NU
97. Rotaru Alexandru PSD DA
98. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
99. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
100. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
101. Stancu Florinel PSD DA
102. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
103. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
104. Șișcu George PNL NU
105. Șotcan Theodora PSD DA
106. Șovăială Constantin PNL NU
107. Ștefan Corneliu PSD DA
108. Ștefan Viorel PSD DA
109. Teiș Alina PSD DA
110. Toma Ilie PSD DA
111. Tomac Eugen PMP NU
112. Tudor Beatrice PSD DA
113. Turcan Raluca PNL NU
114. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
115. Varga Vasile PNL Abținere
116. Vasile Daniel Minoritati DA
117. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
118. Velcea Nicolae PSD DA
119. Vișan George-Gabriel PSD DA
120. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
121. Vlase Petru Gabriel PSD DA
122. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
123. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
124. Weber Mihai PSD DA
125. Zainea Cornel USR -
126. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
127. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 28 februarie 2020, 12:15
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro