Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.12.2017 > 21:27 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 decembrie 2017, ora 21:27

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Art.82 - Amr.358-6
PL 418/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:134 87 18 7 2 7 5 6 2
- voturi pentru (DA):2 1 - 1 - - - - -
- voturi împotrivă (NU):120 86 16 - 2 7 4 4 1
- abțineri:2 - 1 1 - - - - -
- nu au votat:10 - 1 5 - - 1 2 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Andrușcă Dănuț PSD NU
5. Ardelean Ben-Oni PNL NU
6. Avram Constantin ALDE NU
7. Axinte Vasile PSD NU
8. Babuș Radu PSD NU
9. Balan Ioan PNL NU
10. Balint Liviu-Ioan PSD NU
11. Bejinariu Eugen PSD NU
12. Benga Tudor - Vlad USR -
13. Bica Dănuț PNL NU
14. Bichineț Corneliu PMP NU
15. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - -
16. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
17. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
18. Bontea Vlad PSD NU
19. Bran Ioana PSD NU
20. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
21. Budăi Marius-Constantin PSD NU
22. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
23. Calotă Florică Ică ALDE NU
24. Căciulă Aurel PSD NU
25. Călin Ion PSD NU
26. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
27. Chiriac Viorel PSD NU
28. Ciocan Dan PSD NU
29. Ciuhodaru Tudor PSD NU
30. Cîtea Vasile PSD NU
31. Cocoș Vasile PSD NU
32. Codreanu Constantin PMP -
33. Cosma Andreea PSD NU
34. Cristache Cătălin PMP NU
35. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
36. Cupă Ion ALDE NU
37. Dinu Cristina-Elena PSD NU
38. Dîrzu Ioan PSD NU
39. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
40. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
41. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
42. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
43. Dunava Costel Neculai PSD NU
44. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
45. Floroiu Ionel PSD NU
46. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
47. Găină Mihăiță PSD NU
48. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
49. Ghinea Cristian USR -
50. Gilia Claudia PSD NU
51. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
52. Halici Nicușor PSD NU
53. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
54. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
55. Iancu Marius-Ionel PSD NU
56. Ibram Iusein Minoritati NU
57. Iftimie Neculai PSD NU
58. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
59. Iordache Florin PSD NU
60. Lazăr Sorin PSD NU
61. Lovin Dumitru ALDE NU
62. Lungu Tudorița PNL NU
63. Lupașcu Costel PSD NU
64. Manole Petre-Florin PSD NU
65. Mareș Mara PNL NU
66. Marica Petru-Sorin PSD NU
67. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
68. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
69. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
70. Mihalescul Dumitru PNL NU
71. Mînzatu Roxana PSD NU
72. Mohaci Mihai PSD DA
73. Munteanu Ioan PSD NU
74. Neagu Nicolae PNL NU
75. Neață Eugen PSD NU
76. Nechifor Cătălin-Ioan PSD NU
77. Nistor Laurențiu PSD NU
78. Niță Mihai ALDE NU
79. Nosa Iuliu PSD NU
80. Oteșanu Daniela PSD NU
81. Pană Adriana-Doina PSD NU
82. Paraschiv Rodica PSD NU
83. Păle Dănuț PSD NU
84. Petrea Gabriel PSD NU
85. Petric Octavian PSD NU
86. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
87. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
88. Plumb Rovana PSD NU
89. Pop Georgian PSD NU
90. Popa Florin PSD NU
91. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
92. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
93. Presură Alexandra PSD NU
94. Prisnel Adrian-Claudiu USR -
95. Prună Cristina-Mădălina USR -
96. Radu Anișoara PSD NU
97. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
98. Rădulescu Alexandru PSD NU
99. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
100. Răduț Violeta PSD NU
101. Roman Florin-Claudiu PNL -
102. Romanescu Cristinel PNL NU
103. Rotaru Alexandru PSD NU
104. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
105. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
106. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
107. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
108. Stancu Florinel PSD NU
109. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
110. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
111. Șotcan Theodora PSD NU
112. Șovăială Constantin PNL NU
113. Ștefan Corneliu PSD NU
114. Ștefan Viorel PSD NU
115. Teiș Alina PSD NU
116. Toma Ilie PSD NU
117. Tomac Eugen PMP NU
118. Tudor Beatrice PSD NU
119. Turcan Raluca PNL NU
120. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
121. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
122. Varga Vasile PNL Abținere
123. Vasile Daniel Minoritati NU
124. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
125. Velcea Nicolae PSD NU
126. Vexler Silviu Minoritati NU
127. Vișan George-Gabriel PSD NU
128. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
129. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
130. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
131. Weber Mihai PSD NU
132. Zainea Cornel USR -
133. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
134. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 20 februarie 2020, 3:33
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro