Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.12.2017 > 21:30 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 decembrie 2017, ora 21:30

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Art.83/2 (1)
PL 418/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:127 85 15 7 2 8 3 5 2
- voturi pentru (DA):98 85 - - 2 8 - 3 -
- voturi împotrivă (NU):20 - 15 - - - 3 - 2
- abțineri:2 - - 2 - - - - -
- nu au votat:7 - - 5 - - - 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Andrușcă Dănuț PSD DA
5. Avram Constantin ALDE DA
6. Axinte Vasile PSD DA
7. Babuș Radu PSD DA
8. Balan Ioan PNL NU
9. Balint Liviu-Ioan PSD DA
10. Bejinariu Eugen PSD DA
11. Benga Tudor - Vlad USR -
12. Bica Dănuț PNL NU
13. Bichineț Corneliu PMP NU
14. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
15. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
16. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
17. Bontea Vlad PSD DA
18. Bran Ioana PSD DA
19. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
20. Budăi Marius-Constantin PSD DA
21. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
22. Calotă Florică Ică ALDE DA
23. Căciulă Aurel PSD DA
24. Călin Ion PSD DA
25. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
26. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
27. Chiriac Viorel PSD DA
28. Ciocan Dan PSD DA
29. Ciuhodaru Tudor PSD DA
30. Cîtea Vasile PSD DA
31. Cocoș Vasile PSD DA
32. Cosma Andreea PSD DA
33. Cristache Cătălin PMP NU
34. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
35. Cupă Ion ALDE DA
36. Dinu Cristina-Elena PSD DA
37. Dîrzu Ioan PSD DA
38. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
39. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
40. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
41. Dunava Costel Neculai PSD DA
42. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
43. Floroiu Ionel PSD DA
44. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
45. Găină Mihăiță PSD DA
46. Gilia Claudia PSD DA
47. Giugea Nicolae PNL NU
48. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
49. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
50. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
51. Iancu Marius-Ionel PSD DA
52. Ibram Iusein Minoritati DA
53. Iftimie Neculai PSD DA
54. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
55. Iordache Florin PSD DA
56. Lazăr Sorin PSD DA
57. Lovin Dumitru ALDE DA
58. Lungu Tudorița PNL NU
59. Lupașcu Costel PSD DA
60. Manole Petre-Florin PSD DA
61. Mareș Mara PNL NU
62. Marica Petru-Sorin PSD DA
63. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
64. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
65. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
66. Mînzatu Roxana PSD DA
67. Mohaci Mihai PSD DA
68. Munteanu Ioan PSD DA
69. Neață Eugen PSD DA
70. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
71. Nistor Laurențiu PSD DA
72. Niță Mihai ALDE DA
73. Nosa Iuliu PSD DA
74. Oteșanu Daniela PSD DA
75. Pană Adriana-Doina PSD DA
76. Paraschiv Rodica PSD DA
77. Păle Dănuț PSD DA
78. Petrea Gabriel PSD DA
79. Petric Octavian PSD DA
80. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
81. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
82. Plumb Rovana PSD DA
83. Pop Georgian PSD DA
84. Popa Florin PSD DA
85. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
86. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
87. Prisnel Adrian-Claudiu USR -
88. Prună Cristina-Mădălina USR -
89. Radu Anișoara PSD DA
90. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
91. Rădulescu Alexandru PSD DA
92. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
93. Răduț Violeta PSD DA
94. Roman Florin-Claudiu PNL NU
95. Romanescu Cristinel PNL NU
96. Rotaru Alexandru PSD DA
97. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
98. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
99. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
100. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
101. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR -
102. Stancu Florinel PSD DA
103. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
104. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
105. Șișcu George PNL NU
106. Șotcan Theodora PSD DA
107. Șovăială Constantin PNL NU
108. Ștefan Corneliu PSD DA
109. Ștefan Viorel PSD DA
110. Teiș Alina PSD DA
111. Toma Ilie PSD DA
112. Tomac Eugen PMP NU
113. Tudor Beatrice PSD DA
114. Turcan Raluca PNL NU
115. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
116. Vasile Daniel Minoritati DA
117. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
118. Velcea Nicolae PSD DA
119. Vișan George-Gabriel PSD DA
120. Vîrză Mihăiță PSD DA
121. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
122. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
123. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
124. Weber Mihai PSD DA
125. Zainea Cornel USR -
126. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
127. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 20 februarie 2020, 4:25
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro