Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.12.2017 > 21:30 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 decembrie 2017, ora 21:30

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Art.83/2 (4)
PL 418/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:127 86 15 7 2 7 3 5 2
- voturi pentru (DA):98 86 - - 2 7 - 3 -
- voturi împotrivă (NU):20 - 15 - - - 3 - 2
- abțineri:3 - - 3 - - - - -
- nu au votat:6 - - 4 - - - 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Andrușcă Dănuț PSD DA
5. Ardelean Ben-Oni PNL NU
6. Avram Constantin ALDE DA
7. Axinte Vasile PSD DA
8. Babuș Radu PSD DA
9. Balan Ioan PNL NU
10. Balint Liviu-Ioan PSD DA
11. Bejinariu Eugen PSD DA
12. Benga Tudor - Vlad USR -
13. Bica Dănuț PNL NU
14. Bichineț Corneliu PMP NU
15. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
16. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
17. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
18. Bontea Vlad PSD DA
19. Bran Ioana PSD DA
20. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
21. Budăi Marius-Constantin PSD DA
22. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
23. Bulai Iulian USR -
24. Calotă Florică Ică ALDE DA
25. Căciulă Aurel PSD DA
26. Călin Ion PSD DA
27. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
28. Chiriac Viorel PSD DA
29. Ciocan Dan PSD DA
30. Ciuhodaru Tudor PSD DA
31. Cîtea Vasile PSD DA
32. Cocoș Vasile PSD DA
33. Cosma Andreea PSD DA
34. Cristache Cătălin PMP NU
35. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
36. Cupă Ion ALDE DA
37. Dinu Cristina-Elena PSD DA
38. Dîrzu Ioan PSD DA
39. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
40. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
41. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
42. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
43. Dunava Costel Neculai PSD DA
44. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
45. Floroiu Ionel PSD DA
46. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
47. Găină Mihăiță PSD DA
48. Gilia Claudia PSD DA
49. Giugea Nicolae PNL NU
50. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
51. Halici Nicușor PSD DA
52. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
53. Iancu Marius-Ionel PSD DA
54. Ibram Iusein Minoritati DA
55. Iftimie Neculai PSD DA
56. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
57. Iordache Florin PSD DA
58. Lazăr Sorin PSD DA
59. Lovin Dumitru ALDE DA
60. Lungu Tudorița PNL NU
61. Lupașcu Costel PSD DA
62. Manole Petre-Florin PSD DA
63. Mareș Mara PNL NU
64. Marica Petru-Sorin PSD DA
65. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
66. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
67. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
68. Mihalescul Dumitru PNL NU
69. Mînzatu Roxana PSD DA
70. Mohaci Mihai PSD DA
71. Munteanu Ioan PSD DA
72. Neagu Nicolae PNL NU
73. Neață Eugen PSD DA
74. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
75. Nistor Laurențiu PSD DA
76. Niță Mihai ALDE DA
77. Nosa Iuliu PSD DA
78. Oteșanu Daniela PSD DA
79. Pană Adriana-Doina PSD DA
80. Paraschiv Rodica PSD DA
81. Păle Dănuț PSD DA
82. Petrea Gabriel PSD DA
83. Petric Octavian PSD DA
84. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
85. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
86. Plumb Rovana PSD DA
87. Pop Georgian PSD DA
88. Popa Florin PSD DA
89. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
90. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
91. Prisnel Adrian-Claudiu USR -
92. Radu Anișoara PSD DA
93. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
94. Rădulescu Alexandru PSD DA
95. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
96. Răduț Violeta PSD DA
97. Rotaru Alexandru PSD DA
98. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
99. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
100. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
101. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
102. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR Abținere
103. Stancu Florinel PSD DA
104. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
105. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
106. Șotcan Theodora PSD DA
107. Șovăială Constantin PNL NU
108. Ștefan Corneliu PSD DA
109. Ștefan Ion PNL NU
110. Ștefan Viorel PSD DA
111. Teiș Alina PSD DA
112. Toma Ilie PSD DA
113. Tomac Eugen PMP NU
114. Tudor Beatrice PSD DA
115. Turcan Raluca PNL NU
116. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
117. Vasile Daniel Minoritati DA
118. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
119. Velcea Nicolae PSD DA
120. Vîrză Mihăiță PSD DA
121. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
122. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
123. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
124. Weber Mihai PSD DA
125. Zainea Cornel USR -
126. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
127. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 20 februarie 2020, 7:04
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro