Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.12.2017 > 21:42 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 decembrie 2017, ora 21:42

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Art.95 - Amr.367
PL 418/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:135 92 17 6 2 7 4 5 2
- voturi pentru (DA):1 - - 1 - - - - -
- voturi împotrivă (NU):126 92 17 - 2 7 4 3 1
- abțineri:1 - - 1 - - - - -
- nu au votat:7 - - 4 - - - 2 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Andrușcă Dănuț PSD NU
5. Anton Anton ALDE NU
6. Ardelean Ben-Oni PNL NU
7. Avram Constantin ALDE NU
8. Axinte Vasile PSD NU
9. Babuș Radu PSD NU
10. Balan Ioan PNL NU
11. Balint Liviu-Ioan PSD NU
12. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
13. Bejinariu Eugen PSD NU
14. Benga Tudor - Vlad USR -
15. Bica Dănuț PNL NU
16. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - -
17. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
18. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
19. Bontea Vlad PSD NU
20. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
21. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
22. Budăi Marius-Constantin PSD NU
23. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
24. Calotă Florică Ică ALDE NU
25. Căciulă Aurel PSD NU
26. Călin Ion PSD NU
27. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
28. Chiriac Viorel PSD NU
29. Ciocan Dan PSD NU
30. Ciuhodaru Tudor PSD NU
31. Cîtea Vasile PSD NU
32. Cocoș Vasile PSD NU
33. Cosma Andreea PSD NU
34. Cristache Cătălin PMP NU
35. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
36. Dinu Cristina-Elena PSD NU
37. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
38. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
39. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
40. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
41. Dunava Costel Neculai PSD NU
42. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
43. Floroiu Ionel PSD NU
44. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
45. Găină Mihăiță PSD NU
46. Georgescu Nicolae PSD NU
47. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
48. Gilia Claudia PSD NU
49. Giugea Nicolae PNL NU
50. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
51. Halici Nicușor PSD NU
52. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
53. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
54. Iancu Marius-Ionel PSD NU
55. Ibram Iusein Minoritati NU
56. Iftimie Neculai PSD NU
57. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
58. Iordache Florin PSD NU
59. Lazăr Sorin PSD NU
60. Lovin Dumitru ALDE NU
61. Lungu Tudorița PNL NU
62. Lupașcu Costel PSD NU
63. Manole Petre-Florin PSD NU
64. Mareș Mara PNL NU
65. Marica Petru-Sorin PSD NU
66. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
67. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
68. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
69. Mînzatu Roxana PSD NU
70. Mohaci Mihai PSD NU
71. Munteanu Ioan PSD NU
72. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
73. Neagu Nicolae PNL NU
74. Neață Eugen PSD NU
75. Nechifor Cătălin-Ioan PSD NU
76. Nistor Laurențiu PSD NU
77. Niță Mihai ALDE NU
78. Nosa Iuliu PSD NU
79. Oteșanu Daniela PSD NU
80. Pană Adriana-Doina PSD NU
81. Paraschiv Rodica PSD NU
82. Păle Dănuț PSD NU
83. Petrea Gabriel PSD NU
84. Petric Octavian PSD NU
85. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
86. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
87. Plumb Rovana PSD NU
88. Pop Georgian PSD NU
89. Popa Florin PSD NU
90. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
91. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
92. Presură Alexandra PSD NU
93. Prisnel Adrian-Claudiu USR -
94. Prună Cristina-Mădălina USR -
95. Radu Anișoara PSD NU
96. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
97. Rădulescu Alexandru PSD NU
98. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
99. Răduț Violeta PSD NU
100. Romanescu Cristinel PNL NU
101. Rotaru Alexandru PSD NU
102. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
103. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
104. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
105. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
106. Stancu Florinel PSD NU
107. Stativă Irinel Ioan PSD NU
108. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
109. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
110. Șișcu George PNL NU
111. Șotcan Theodora PSD NU
112. Șovăială Constantin PNL NU
113. Ștefan Corneliu PSD NU
114. Ștefan Viorel PSD NU
115. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
116. Teiș Alina PSD NU
117. Tîlvăr Angel PSD NU
118. Toma Ilie PSD NU
119. Tomac Eugen PMP NU
120. Tudor Beatrice PSD NU
121. Turcan Raluca PNL NU
122. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
123. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
124. Vasile Daniel Minoritati NU
125. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
126. Velcea Nicolae PSD NU
127. Vișan George-Gabriel PSD NU
128. Vîrză Mihăiță PSD NU
129. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
130. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
131. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
132. Weber Mihai PSD NU
133. Zainea Cornel USR -
134. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
135. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 28 februarie 2020, 11:07
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro