Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.12.2017 > 21:58 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 decembrie 2017, ora 21:58

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Art.96 - Amr.382-4
PL 418/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:129 86 14 7 2 9 4 5 2
- voturi pentru (DA):2 - 1 1 - - - - -
- voturi împotrivă (NU):116 86 12 - 2 9 3 3 1
- abțineri:1 - - 1 - - - - -
- nu au votat:10 - 1 5 - - 1 2 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
3. Andronache Gabriel PNL DA
4. Andrușcă Dănuț PSD NU
5. Anton Anton ALDE NU
6. Ardelean Ben-Oni PNL NU
7. Avram Constantin ALDE NU
8. Axinte Vasile PSD NU
9. Babuș Radu PSD NU
10. Balan Ioan PNL NU
11. Balint Liviu-Ioan PSD NU
12. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
13. Bejinariu Eugen PSD NU
14. Benga Tudor - Vlad USR -
15. Bica Dănuț PNL NU
16. Bichineț Corneliu PMP NU
17. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - -
18. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
19. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
20. Bontea Vlad PSD NU
21. Bran Ioana PSD NU
22. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
23. Budăi Marius-Constantin PSD NU
24. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
25. Calotă Florică Ică ALDE NU
26. Căciulă Aurel PSD NU
27. Călin Ion PSD NU
28. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
29. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
30. Ciocan Dan PSD NU
31. Ciuhodaru Tudor PSD NU
32. Cîtea Vasile PSD NU
33. Cocoș Vasile PSD NU
34. Codreanu Constantin PMP -
35. Cristache Cătălin PMP NU
36. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
37. Cupă Ion ALDE NU
38. Dinu Cristina-Elena PSD NU
39. Dobre Mircea-Titus PSD NU
40. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
41. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
42. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
43. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
44. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
45. Floroiu Ionel PSD NU
46. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
47. Găină Mihăiță PSD NU
48. Georgescu Nicolae PSD NU
49. Gilia Claudia PSD NU
50. Giugea Nicolae PNL NU
51. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
52. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
53. Ibram Iusein Minoritati NU
54. Iftimie Neculai PSD NU
55. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
56. Intotero Natalia-Elena PSD NU
57. Iordache Florin PSD NU
58. Lazăr Sorin PSD NU
59. Lovin Dumitru ALDE NU
60. Lungu Tudorița PNL NU
61. Lupașcu Costel PSD NU
62. Manole Petre-Florin PSD NU
63. Mareș Mara PNL NU
64. Marica Petru-Sorin PSD NU
65. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
66. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
67. Mînzatu Roxana PSD NU
68. Mohaci Mihai PSD NU
69. Moșteanu Liviu-Ionuț USR -
70. Munteanu Ioan PSD NU
71. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
72. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR -
73. Neață Eugen PSD NU
74. Nechifor Cătălin-Ioan PSD NU
75. Nistor Laurențiu PSD NU
76. Niță Mihai ALDE NU
77. Nosa Iuliu PSD NU
78. Oteșanu Daniela PSD NU
79. Paraschiv Rodica PSD NU
80. Păle Dănuț PSD NU
81. Petrea Gabriel PSD NU
82. Petric Octavian PSD NU
83. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
84. Pop Georgian PSD NU
85. Popa Florin PSD NU
86. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
87. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
88. Presură Alexandra PSD NU
89. Prisnel Adrian-Claudiu USR -
90. Prună Cristina-Mădălina USR -
91. Radu Anișoara PSD NU
92. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
93. Rădulescu Alexandru PSD NU
94. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
95. Răduț Violeta PSD NU
96. Roman Florin-Claudiu PNL -
97. Romanescu Cristinel PNL NU
98. Rotaru Alexandru PSD NU
99. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
100. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
101. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
102. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
103. Stancu Florinel PSD NU
104. Stativă Irinel Ioan PSD NU
105. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
106. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
107. Șotcan Theodora PSD NU
108. Șovăială Constantin PNL NU
109. Ștefan Corneliu PSD NU
110. Ștefan Viorel PSD NU
111. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
112. Teiș Alina PSD NU
113. Tîlvăr Angel PSD NU
114. Toma Ilie PSD NU
115. Tomac Eugen PMP NU
116. Turcan Raluca PNL NU
117. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
118. Vasile Daniel Minoritati NU
119. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
120. Velcea Nicolae PSD NU
121. Vișan George-Gabriel PSD NU
122. Vîrză Mihăiță PSD NU
123. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
124. Vlase Petru Gabriel PSD NU
125. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
126. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
127. Weber Mihai PSD NU
128. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
129. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 20 februarie 2020, 6:31
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro