Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.12.2017 > 21:57 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 decembrie 2017, ora 21:57

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Art.96 - Amr.379
PL 418/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:133 92 14 6 2 8 4 5 2
- voturi pentru (DA):1 - - 1 - - - - -
- voturi împotrivă (NU):122 92 13 - 2 8 3 3 1
- abțineri:1 - - 1 - - - - -
- nu au votat:9 - 1 4 - - 1 2 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Andrușcă Dănuț PSD NU
5. Anton Anton ALDE NU
6. Ardelean Ben-Oni PNL NU
7. Avram Constantin ALDE NU
8. Axinte Vasile PSD NU
9. Babuș Radu PSD NU
10. Balan Ioan PNL NU
11. Balint Liviu-Ioan PSD NU
12. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
13. Bejinariu Eugen PSD NU
14. Benga Tudor - Vlad USR -
15. Bica Dănuț PNL NU
16. Bichineț Corneliu PMP NU
17. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - -
18. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
19. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
20. Bontea Vlad PSD NU
21. Bran Ioana PSD NU
22. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
23. Budăi Marius-Constantin PSD NU
24. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
25. Calotă Florică Ică ALDE NU
26. Căciulă Aurel PSD NU
27. Călin Ion PSD NU
28. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
29. Chiriac Viorel PSD NU
30. Ciocan Dan PSD NU
31. Ciuhodaru Tudor PSD NU
32. Cîtea Vasile PSD NU
33. Cocoș Vasile PSD NU
34. Codreanu Constantin PMP -
35. Cosma Andreea PSD NU
36. Cristache Cătălin PMP NU
37. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
38. Cupă Ion ALDE NU
39. Dinu Cristina-Elena PSD NU
40. Dobre Mircea-Titus PSD NU
41. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
42. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
43. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
44. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
45. Dunava Costel Neculai PSD NU
46. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
47. Floroiu Ionel PSD NU
48. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
49. Găină Mihăiță PSD NU
50. Georgescu Nicolae PSD NU
51. Gilia Claudia PSD NU
52. Giugea Nicolae PNL NU
53. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
54. Halici Nicușor PSD NU
55. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
56. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
57. Iancu Marius-Ionel PSD NU
58. Ibram Iusein Minoritati NU
59. Iftimie Neculai PSD NU
60. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
61. Intotero Natalia-Elena PSD NU
62. Iordache Florin PSD NU
63. Lazăr Sorin PSD NU
64. Lovin Dumitru ALDE NU
65. Lungu Tudorița PNL NU
66. Lupașcu Costel PSD NU
67. Manole Petre-Florin PSD NU
68. Mareș Mara PNL NU
69. Marica Petru-Sorin PSD NU
70. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
71. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
72. Mînzatu Roxana PSD NU
73. Mohaci Mihai PSD NU
74. Munteanu Ioan PSD NU
75. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
76. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR -
77. Neață Eugen PSD NU
78. Nechifor Cătălin-Ioan PSD NU
79. Nistor Laurențiu PSD NU
80. Niță Mihai ALDE NU
81. Nosa Iuliu PSD NU
82. Oteșanu Daniela PSD NU
83. Paraschiv Rodica PSD NU
84. Păle Dănuț PSD NU
85. Petrea Gabriel PSD NU
86. Petric Octavian PSD NU
87. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
88. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
89. Plumb Rovana PSD NU
90. Pop Georgian PSD NU
91. Popa Florin PSD NU
92. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
93. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
94. Presură Alexandra PSD NU
95. Prună Cristina-Mădălina USR -
96. Radu Anișoara PSD NU
97. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
98. Rădulescu Alexandru PSD NU
99. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
100. Răduț Violeta PSD NU
101. Roman Florin-Claudiu PNL -
102. Rotaru Alexandru PSD NU
103. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
104. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
105. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
106. Stancu Florinel PSD NU
107. Stativă Irinel Ioan PSD NU
108. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
109. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
110. Șișcu George PNL NU
111. Șotcan Theodora PSD NU
112. Șovăială Constantin PNL NU
113. Ștefan Corneliu PSD NU
114. Ștefan Viorel PSD NU
115. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
116. Teiș Alina PSD NU
117. Tîlvăr Angel PSD NU
118. Toma Ilie PSD NU
119. Tomac Eugen PMP NU
120. Turcan Raluca PNL NU
121. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
122. Vasile Daniel Minoritati NU
123. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
124. Velcea Nicolae PSD NU
125. Vișan George-Gabriel PSD NU
126. Vîrză Mihăiță PSD NU
127. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
128. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
129. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
130. Weber Mihai PSD NU
131. Zainea Cornel USR -
132. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
133. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 20 februarie 2020, 6:11
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro