Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.04.2018 > 12:31 Versiunea pentru printare
Miercuri, 18 aprilie 2018, ora 12:31

Poziție pe
ordinea de zi:
6
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 73/2018 pentru modificarea și completarea unor acte normative în domeniul educației
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:250 131 44 22 15 13 10 11 4
- voturi pentru (DA):201 131 - 21 15 12 8 11 3
- voturi împotrivă (NU):44 - 43 - - - - - 1
- abțineri:5 - 1 1 - 1 2 - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Anastase Roberta Alma PNL NU
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL NU
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Apjok Norbert UDMR DA
9. Ardelean Ben-Oni PNL NU
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Axinte Vasile PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Balan Ioan PNL NU
14. Balint Liviu-Ioan PSD DA
15. Barna Ilie Dan USR DA
16. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
17. Bălănescu Alexandru PSD DA
18. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Bende Sándor UDMR DA
21. Benedek Zacharie UDMR DA
22. Benga Tudor - Vlad USR DA
23. Benkő Erika UDMR DA
24. Bica Dănuț PNL NU
25. Bichineț Corneliu PMP DA
26. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
27. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
28. Bode Lucian Nicolae PNL NU
29. Bodea Marius PNL NU
30. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
31. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
32. Bontea Vlad PSD DA
33. Borza Remus-Adrian - DA
34. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
35. Botez Mihai-Cătălin USR DA
36. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
37. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
38. Budăi Marius-Constantin PSD DA
39. Bulai Iulian USR DA
40. Burciu Cristina PSD DA
41. Calotă Florică Ică ALDE DA
42. Căciulă Aurel PSD DA
43. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
44. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
45. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE Abținere
46. Cherecheș Viorica PNL NU
47. Chichirău Cosette-Paula USR DA
48. Chiriac Viorel PSD DA
49. Ciocan Dan PSD DA
50. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
51. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
52. Ciuhodaru Tudor PSD DA
53. Cîtea Vasile PSD DA
54. Cobuz Maricela PSD DA
55. Cocoș Vasile PSD DA
56. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
57. Cosma Andreea PSD DA
58. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
59. Cristache Cătălin PMP DA
60. Csoma Botond UDMR DA
61. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
62. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
63. Culeafă Mihai PNL NU
64. Cupă Ion ALDE DA
65. Cupșa Ioan PNL NU
66. Dehelean Silviu USR DA
67. Dinu Cristina-Elena PSD DA
68. Dîrzu Ioan PSD DA
69. Dobre Mircea-Titus PSD DA
70. Dobre Victor Paul PNL NU
71. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
72. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
73. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
74. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
75. Drulă Cătălin USR DA
76. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
77. Dunava Costel Neculai PSD DA
78. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
79. Erdei Dolóczki István UDMR DA
80. Fădor Angelica PNL Abținere
81. Florea Damian PSD DA
82. Florea Oana-Consuela PSD DA
83. Floroiu Ionel PSD DA
84. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
85. Furtună Mirela PSD DA
86. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
87. Gavrilă Camelia PSD DA
88. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
89. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
90. Găină Mihăiță PSD DA
91. Georgescu Nicolae PSD DA
92. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
93. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
94. Gheorghiu Bogdan PNL NU
95. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
96. Gherman Dumitru PSD DA
97. Ghinea Cristian USR DA
98. Giugea Nicolae PNL NU
99. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
100. Gudu Vasile PNL NU
101. Halici Nicușor PSD DA
102. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
103. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
104. Huncă Mihaela PSD DA
105. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
106. Iancu Iulian PSD DA
107. Iancu Marius-Ionel PSD DA
108. Ibram Iusein Minoritati DA
109. Iftimie Neculai PSD DA
110. Intotero Natalia-Elena PSD DA
111. Ion Stelian-Cristian USR DA
112. Ionescu George PNL NU
113. Ioniță Antoneta PNL NU
114. Iordache Florin PSD DA
115. Itu Cornel PSD DA
116. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
117. Jivan Luminița-Maria PSD DA
118. Korodi Attila UDMR DA
119. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
120. Lazăr Sorin PSD DA
121. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
122. Longher Victoria Minoritati DA
123. Lovin Dumitru ALDE DA
124. Lungu Tudorița PNL NU
125. Lupașcu Costel PSD DA
126. Lupescu Dumitru USR DA
127. Macovei Silviu Nicu PSD DA
128. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
129. Mareș Mara PNL NU
130. Marica Petru-Sorin PSD DA
131. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
132. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
133. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
134. Mihalescul Dumitru PNL NU
135. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
136. Mînzatu Roxana PSD DA
137. Mocioalcă Ion PSD DA
138. Mohaci Mihai PSD DA
139. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
140. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
141. Mușoiu Ștefan PSD DA
142. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
143. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
144. Neagu Nicolae PNL NU
145. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
146. Nicolae Andrei PSD DA
147. Nicolicea Eugen PSD DA
148. Nistor Laurențiu PSD DA
149. Niță Mihai ALDE DA
150. Niță Nicu PSD DA
151. Nosa Iuliu PSD DA
152. Oros Nechita-Adrian PNL NU
153. Oteșanu Daniela PSD DA
154. Palăr Ionel PNL NU
155. Pană Adriana-Doina PSD DA
156. Paraschiv Rodica PSD DA
157. Pașcan Emil-Marius PMP Abținere
158. Pau Radu - Adrian PSD DA
159. Păle Dănuț PSD DA
160. Petcu Toma-Florin ALDE DA
161. Petrea Gabriel PSD DA
162. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
163. Petric Octavian PSD DA
164. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
165. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
166. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
167. Plumb Rovana PSD DA
168. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
169. Pop Georgian PSD DA
170. Popa Florin PSD DA
171. Popa Mihai Valentin PSD DA
172. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
173. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
174. Popescu Pavel PNL NU
175. Preda Cezar-Florin PNL NU
176. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
177. Presură Alexandra PSD DA
178. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
179. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
180. Prună Cristina-Mădălina USR DA
181. Radu Anișoara PSD DA
182. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
183. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
184. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
185. Răduț Violeta PSD DA
186. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
187. Roman Florin-Claudiu PNL NU
188. Roman Ioan Sorin PSD DA
189. Romanescu Cristinel PNL NU
190. Roșca Lucreția PSD DA
191. Rotaru Alexandru PSD DA
192. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
193. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
194. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
195. Seres Dénes UDMR DA
196. Simion Lucian-Eduard PSD DA
197. Simionca Ionuț PMP DA
198. Simonis Alfred - Robert PSD DA
199. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
200. Spânu Ion PSD DA
201. Stan Viorel PSD DA
202. Stancu Florinel PSD DA
203. Stativă Irinel Ioan PSD DA
204. Stănescu Alexandru PSD DA
205. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
206. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
207. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
208. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
209. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
210. Szabó Ödön UDMR DA
211. Șarapatin Elvira PSD DA
212. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
213. Șimon Gheorghe PSD DA
214. Șotcan Theodora PSD DA
215. Șova Lucian PSD DA
216. Ștefan Corneliu PSD DA
217. Ștefan Ion PNL NU
218. Ștefan Viorel PSD DA
219. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
220. Tabugan Ion PMP DA
221. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
222. Teiș Alina PSD DA
223. Terea Ioan PSD DA
224. Tîlvăr Angel PSD DA
225. Todor Adrian PSD DA
226. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
227. Toma Ilie PSD DA
228. Trăilă Cristina PNL NU
229. Tudor Beatrice PSD DA
230. Tudose Mihai PSD DA
231. Turcan Raluca PNL NU
232. Turcescu Robert-Nicolae PMP Abținere
233. Tușa Adriana Diana PSD DA
234. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
235. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
236. Vasile Daniel Minoritati DA
237. Vass Levente UDMR DA
238. Văcaru Alin Vasile - DA
239. Velcea Nicolae PSD DA
240. Vișan George-Gabriel PSD DA
241. Vîlceanu Dan PNL NU
242. Vîrză Mihăiță PSD DA
243. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
244. Vlase Petru Gabriel PSD DA
245. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
246. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
247. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
248. Weber Mihai PSD DA
249. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
250. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 25 aprilie 2019, 9:12
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro