Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 26.11.2018 > 16:15 Versiunea pentru printare
Luni, 26 noiembrie 2018, ora 16:15

Subiect vot: PL-x 416/2018 - Retrimitere la comisie
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:158 84 27 17 10 6 3 8 3
- voturi pentru (DA):26 1 - 17 - 1 3 1 3
- voturi împotrivă (NU):106 83 1 - 10 5 - 7 -
- abțineri:25 - 25 - - - - - -
- nu au votat:1 - 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ampleev Andrian Minoritati NU
2. Axinte Vasile PSD NU
3. Babuș Radu PSD NU
4. Balint Liviu-Ioan PSD NU
5. Bălănescu Alexandru PSD NU
6. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
7. Bejinariu Eugen PSD NU
8. Bende Sándor UDMR NU
9. Benedek Zacharie UDMR NU
10. Benga Tudor - Vlad USR DA
11. Benkő Erika UDMR NU
12. Bica Dănuț PNL Abținere
13. Bichineț Corneliu PMP DA
14. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
15. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
16. Bodea Marius PNL Abținere
17. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
18. Borza Remus-Adrian - DA
19. Botez Mihai-Cătălin USR DA
20. Bran Ioana PSD NU
21. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
22. Buican Cristian PNL Abținere
23. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
24. Bulai Iulian USR DA
25. Bumb Sorin-Ioan PNL Abținere
26. Burciu Cristina PSD NU
27. Calotă Florică Ică ALDE NU
28. Căciulă Aurel PSD NU
29. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
30. Cherecheș Viorica PNL Abținere
31. Chichirău Cosette-Paula USR DA
32. Chiriac Viorel PSD NU
33. Ciocan Dan PSD NU
34. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
35. Cocoș Vasile PSD NU
36. Cosma Lavinia-Corina USR DA
37. Csép Éva-Andrea UDMR NU
38. Csoma Botond UDMR NU
39. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
40. Dehelean Silviu USR DA
41. Dinu Cristina-Elena PSD NU
42. Dobre Victor Paul PNL Abținere
43. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
44. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
45. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
46. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
47. Drulă Cătălin USR DA
48. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
49. Dunava Costel Neculai PSD NU
50. Erdei Dolóczki István UDMR NU
51. Farago Petru UDMR NU
52. Fădor Angelica PNL Abținere
53. Furtună Mirela PSD NU
54. Gavrilă Camelia PSD NU
55. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
56. Gheorghe Tinel PNL Abținere
57. Gherman Dumitru PSD NU
58. Ghilea Găvrilă PNL Abținere
59. Ghinea Cristian USR DA
60. Gilia Claudia PSD NU
61. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
62. Gudu Vasile PNL Abținere
63. Halici Nicușor PSD NU
64. Hărătău Elena PSD NU
65. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
66. Iancu Marius-Ionel PSD NU
67. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
68. Ion Stelian-Cristian USR DA
69. Ioniță Antoneta PNL Abținere
70. Iordache Florin PSD NU
71. Itu Cornel PSD NU
72. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
73. Korodi Attila UDMR NU
74. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL Abținere
75. Longher Victoria Minoritati NU
76. Lovin Dumitru ALDE NU
77. Lungu Tudorița PNL Abținere
78. Lupescu Dumitru USR DA
79. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
80. Mareș Mara PNL Abținere
81. Marica Petru-Sorin PSD NU
82. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
83. Mînzatu Roxana PSD DA
84. Moldovan Sorin-Dan PNL Abținere
85. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
86. Neață Eugen PSD NU
87. Nechifor Cătălin-Ioan - DA
88. Nicoară Romeo Florin PNL Abținere
89. Nistor Laurențiu PSD NU
90. Niță Mihai ALDE DA
91. Niță Nicu PSD NU
92. Nosa Iuliu PSD NU
93. Oprea Dumitru PNL Abținere
94. Oteșanu Daniela PSD NU
95. Pană Adriana-Doina PSD NU
96. Paraschiv Rodica PSD NU
97. Pașcan Emil-Marius PMP DA
98. Păle Dănuț PSD NU
99. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
100. Pop Andrei PSD NU
101. Pop Georgian PSD NU
102. Popa Florin PSD NU
103. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
104. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
105. Presură Alexandra PSD NU
106. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
107. Prună Cristina-Mădălina USR DA
108. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
109. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL -
110. Rădulescu Alexandru PSD NU
111. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
112. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
113. Roman Florin-Claudiu PNL NU
114. Roman Ioan Sorin PSD NU
115. Roșca Lucreția PSD NU
116. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
117. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
118. Simionca Ionuț PMP DA
119. Simonis Alfred - Robert PSD NU
120. Solomon Adrian PSD NU
121. Stamatian Vasile-Florin PNL Abținere
122. Stan Viorel PSD NU
123. Stancu Florinel PSD NU
124. Stativă Irinel Ioan PSD NU
125. Stănescu Alexandru PSD NU
126. Stoica Bogdan-Alin Minoritati NU
127. Stroe Ionuț-Marian PNL Abținere
128. Suciu Matei PSD NU
129. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
130. Șarapatin Elvira PSD NU
131. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
132. Șișcu George PNL Abținere
133. Șotcan Theodora PSD NU
134. Șovăială Constantin PNL Abținere
135. Ștefan Corneliu PSD NU
136. Știrbu Gigel-Sorinel PNL Abținere
137. Tabugan Ion ALDE NU
138. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
139. Teiș Alina PSD NU
140. Terea Ioan PSD NU
141. Tîlvăr Angel PSD NU
142. Todor Adrian PSD NU
143. Toma Ilie PSD NU
144. Trăilă Cristina PNL Abținere
145. Tripa Florin-Dan PSD NU
146. Tudor Beatrice PSD NU
147. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
148. Varga Vasile PNL Abținere
149. Vasile Daniel Minoritati NU
150. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
151. Velcea Nicolae PSD NU
152. Vexler Silviu Minoritati NU
153. Vîlceanu Dan PNL Abținere
154. Vîrză Mihăiță PSD NU
155. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
156. Vosganian Varujan ALDE NU
157. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
158. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 21 ianuarie 2020, 6:59
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro