Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 26.11.2018 > 16:17 Versiunea pentru printare
Luni, 26 noiembrie 2018, ora 16:17

Subiect vot: Modificarea ordinii de zi
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:158 84 30 14 11 6 3 7 3
- voturi pentru (DA):112 84 - 1 11 6 1 7 2
- voturi împotrivă (NU):45 - 29 13 - - 2 - 1
- abțineri:1 - 1 - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ampleev Andrian Minoritati DA
2. Axinte Vasile PSD DA
3. Babuș Radu PSD DA
4. Balint Liviu-Ioan PSD DA
5. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
6. Bejinariu Eugen PSD DA
7. Bende Sándor UDMR DA
8. Benedek Zacharie UDMR DA
9. Benga Tudor - Vlad USR NU
10. Benkő Erika UDMR DA
11. Bica Dănuț PNL NU
12. Bichineț Corneliu PMP DA
13. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
14. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
15. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
16. Bodea Marius PNL NU
17. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
18. Borza Remus-Adrian - DA
19. Botez Mihai-Cătălin USR DA
20. Bran Ioana PSD DA
21. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
22. Buican Cristian PNL NU
23. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
24. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
25. Burciu Cristina PSD DA
26. Calista Mara-Daniela PNL NU
27. Calotă Florică Ică ALDE DA
28. Căciulă Aurel PSD DA
29. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
30. Cherecheș Viorica PNL NU
31. Chichirău Cosette-Paula USR NU
32. Chiriac Viorel PSD DA
33. Ciocan Dan PSD DA
34. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
35. Cîtea Vasile PSD DA
36. Cosma Lavinia-Corina USR NU
37. Csép Éva-Andrea UDMR DA
38. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
39. Dehelean Silviu USR NU
40. Dinu Cristina-Elena PSD DA
41. Dobre Victor Paul PNL NU
42. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
43. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
44. Dobrovie Matei-Adrian PNL NU
45. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
46. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
47. Drulă Cătălin USR NU
48. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
49. Dunava Costel Neculai PSD DA
50. Erdei Dolóczki István UDMR DA
51. Farago Petru UDMR DA
52. Fădor Angelica PNL NU
53. Furtună Mirela PSD DA
54. Gavrilă Camelia PSD DA
55. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
56. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
57. Gheorghe Tinel PNL NU
58. Gherman Dumitru PSD DA
59. Ghilea Găvrilă PNL NU
60. Gilia Claudia PSD DA
61. Gudu Vasile PNL NU
62. Halici Nicușor PSD DA
63. Hărătău Elena PSD DA
64. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
65. Iancu Marius-Ionel PSD DA
66. Ibram Iusein Minoritati DA
67. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
68. Ion Stelian-Cristian USR NU
69. Ioniță Antoneta PNL NU
70. Iordache Florin PSD DA
71. Itu Cornel PSD DA
72. Korodi Attila UDMR DA
73. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
74. Lovin Dumitru ALDE DA
75. Lungu Tudorița PNL NU
76. Lupescu Dumitru USR NU
77. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
78. Mareș Mara PNL NU
79. Marica Petru-Sorin PSD DA
80. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
81. Mînzatu Roxana PSD DA
82. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
83. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
84. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
85. Neață Eugen PSD DA
86. Nechifor Cătălin-Ioan - DA
87. Nicoară Romeo Florin PNL Abținere
88. Nistor Laurențiu PSD DA
89. Niță Mihai ALDE DA
90. Niță Nicu PSD DA
91. Nosa Iuliu PSD DA
92. Oprea Dumitru PNL NU
93. Oteșanu Daniela PSD DA
94. Pană Adriana-Doina PSD DA
95. Paraschiv Rodica PSD DA
96. Pașcan Emil-Marius PMP NU
97. Păle Dănuț PSD DA
98. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
99. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
100. Pop Andrei PSD DA
101. Pop Georgian PSD DA
102. Popa Florin PSD DA
103. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
104. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
105. Presură Alexandra PSD DA
106. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
107. Prună Cristina-Mădălina USR NU
108. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
109. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
110. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
111. Rădulescu Alexandru PSD DA
112. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
113. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
114. Roman Florin-Claudiu PNL NU
115. Roman Ioan Sorin PSD DA
116. Roșca Lucreția PSD DA
117. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
118. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
119. Simionca Ionuț PMP NU
120. Simonis Alfred - Robert PSD DA
121. Solomon Adrian PSD DA
122. Stan Viorel PSD DA
123. Stancu Florinel PSD DA
124. Stativă Irinel Ioan PSD DA
125. Stănescu Alexandru PSD DA
126. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
127. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
128. Suciu Matei PSD DA
129. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
130. Șarapatin Elvira PSD DA
131. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
132. Șișcu George PNL NU
133. Șotcan Theodora PSD DA
134. Șovăială Constantin PNL NU
135. Ștefan Corneliu PSD DA
136. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
137. Tabugan Ion ALDE DA
138. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
139. Teiș Alina PSD DA
140. Terea Ioan PSD DA
141. Tîlvăr Angel PSD DA
142. Todor Adrian PSD DA
143. Toma Ilie PSD DA
144. Tripa Florin-Dan PSD DA
145. Tudor Beatrice PSD DA
146. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
147. Varga Vasile PNL NU
148. Vasile Daniel Minoritati DA
149. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
150. Vass Levente UDMR DA
151. Velcea Nicolae PSD DA
152. Vexler Silviu Minoritati DA
153. Vîlceanu Dan PNL NU
154. Vîrză Mihăiță PSD DA
155. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
156. Vosganian Varujan ALDE DA
157. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
158. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 21 ianuarie 2020, 7:41
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro