Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 28.11.2018 > 12:22 Versiunea pentru printare
Miercuri, 28 noiembrie 2018, ora 12:22

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 135/2018 privind instituirea zilei de 2 aprilie - Ziua Instituției Prefectului din România
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:248 121 46 24 16 12 10 12 7
- voturi pentru (DA):169 119 26 - - 11 1 11 1
- voturi împotrivă (NU):62 1 8 24 16 1 8 1 3
- abțineri:17 1 12 - - - 1 - 3
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Alexe Costel PNL DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
4. Ampleev Andrian Minoritati DA
5. Andronache Gabriel PNL NU
6. Apjok Norbert UDMR NU
7. Ardelean Ben-Oni PNL DA
8. Axinte Vasile PSD DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Balint Liviu-Ioan PSD DA
11. Banias Mircea Marius - DA
12. Barna Ilie Dan USR NU
13. Bălănescu Alexandru PSD DA
14. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD Abținere
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Bende Sándor UDMR NU
17. Benedek Zacharie UDMR NU
18. Benga Tudor - Vlad USR NU
19. Bica Dănuț PNL DA
20. Bichineț Corneliu PMP DA
21. Biro Zsolt-Istvan UDMR NU
22. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
23. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
24. Bode Lucian Nicolae PNL DA
25. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
26. Bontea Vlad PSD DA
27. Borza Remus-Adrian - NU
28. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
29. Botez Mihai-Cătălin USR NU
30. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
31. Bran Ioana PSD DA
32. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
33. Buican Cristian PNL Abținere
34. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
35. Bulai Iulian USR NU
36. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
37. Burciu Cristina PSD DA
38. Calista Mara-Daniela PNL NU
39. Calotă Florică Ică ALDE DA
40. Căciulă Aurel PSD DA
41. Călin Ion PSD DA
42. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
43. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
44. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
45. Cherecheș Viorica PNL DA
46. Chichirău Cosette-Paula USR NU
47. Chiriac Viorel PSD DA
48. Ciocan Dan PSD DA
49. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
50. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
51. Ciuhodaru Tudor PSD DA
52. Cîtea Vasile PSD DA
53. Cocoș Vasile PSD DA
54. Codreanu Constantin PMP Abținere
55. Cosma Lavinia-Corina USR NU
56. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL Abținere
57. Cristache Cătălin PMP NU
58. Csép Éva-Andrea UDMR NU
59. Csoma Botond UDMR NU
60. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
61. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
62. Culeafă Mihai PNL DA
63. Cupă Ion ALDE DA
64. Dan Nicușor Daniel USR NU
65. Dehelean Silviu USR NU
66. Dinu Cristina-Elena PSD DA
67. Dîrzu Ioan PSD DA
68. Dobre Victor Paul PNL DA
69. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
70. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
71. Dobrovie Matei-Adrian PNL Abținere
72. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
73. Dragnea Nicolae-Liviu PSD NU
74. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
75. Drulă Cătălin USR NU
76. Dunava Costel Neculai PSD DA
77. Erdei Dolóczki István UDMR NU
78. Farago Petru UDMR NU
79. Florea Damian PSD DA
80. Florea Oana-Consuela PSD DA
81. Floroiu Ionel PSD DA
82. Furic Iarco Minoritati DA
83. Furtună Mirela PSD DA
84. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
85. Gavrilă Camelia PSD DA
86. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
87. Găină Mihăiță PSD DA
88. Georgescu Nicolae PSD DA
89. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
90. Gheorghe Tinel PNL NU
91. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
92. Gherman Dumitru PSD DA
93. Ghilea Găvrilă PNL DA
94. Ghinea Cristian USR NU
95. Gilia Claudia PSD DA
96. Giugea Nicolae PNL DA
97. Gudu Vasile PNL DA
98. Halici Nicușor PSD DA
99. Hărătău Elena PSD DA
100. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
101. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
102. Huncă Mihaela - Abținere
103. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
104. Iancu Iulian PSD DA
105. Iancu Marius-Ionel PSD DA
106. Ibram Iusein Minoritati DA
107. Iftimie Neculai PSD DA
108. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
109. Intotero Natalia-Elena PSD DA
110. Ion Stelian-Cristian USR NU
111. Ionescu George PNL DA
112. Ioniță Antoneta PNL Abținere
113. Iordache Florin PSD DA
114. Itu Cornel PSD DA
115. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
116. Korodi Attila UDMR NU
117. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
118. Longher Victoria Minoritati DA
119. Lovin Dumitru ALDE DA
120. Lungu Tudorița PNL DA
121. Lupașcu Costel PSD DA
122. Lupescu Dumitru USR NU
123. Macovei Silviu Nicu PSD DA
124. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
125. Mareș Mara PNL NU
126. Marica Petru-Sorin PSD DA
127. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
128. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
129. Mînzatu Roxana PSD DA
130. Mocanu Adrian ALDE NU
131. Mocioalcă Ion PSD DA
132. Mohaci Mihai PSD DA
133. Moldovan Sorin-Dan PNL Abținere
134. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
135. Movilă Petru PMP NU
136. Mușoiu Ștefan PSD DA
137. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
138. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
139. Neagu Nicolae PNL Abținere
140. Neață Eugen PSD DA
141. Nechifor Cătălin-Ioan - Abținere
142. Nicoară Romeo Florin PNL Abținere
143. Nicolae Andrei PSD DA
144. Nicolicea Eugen PSD DA
145. Nistor Laurențiu PSD DA
146. Niță Mihai ALDE DA
147. Niță Nicu PSD DA
148. Nosa Iuliu PSD DA
149. Olar Corneliu PNL DA
150. Oprea Dumitru PNL Abținere
151. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
152. Oros Nechita-Adrian PNL DA
153. Oteșanu Daniela PSD DA
154. Pambuccian Varujan Minoritati DA
155. Pană Adriana-Doina PSD DA
156. Paraschiv Rodica PSD DA
157. Pașcan Emil-Marius PMP NU
158. Pau Radu - Adrian PSD DA
159. Păle Dănuț PSD DA
160. Petcu Toma-Florin ALDE DA
161. Petrea Gabriel PSD DA
162. Petric Octavian PSD DA
163. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
164. Pistru Eusebiu-Manea ALDE DA
165. Podașcă Gabriela-Maria - Abținere
166. Ponta Victor-Viorel - NU
167. Pop Georgian PSD DA
168. Pop Tudor Rareș USR NU
169. Popa Florin PSD DA
170. Popa Mihai Valentin PSD DA
171. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
172. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
173. Preda Cezar-Florin PNL DA
174. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
175. Presură Alexandra PSD DA
176. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
177. Prună Cristina-Mădălina USR NU
178. Radu Anișoara PSD DA
179. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
180. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
181. Rădulescu Alexandru PSD DA
182. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
183. Răduț Violeta PSD DA
184. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
185. Roman Florin-Claudiu PNL DA
186. Roman Ioan Sorin PSD DA
187. Roșca Lucreția PSD DA
188. Rotaru Alexandru PSD DA
189. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
190. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
191. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP NU
192. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
193. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
194. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
195. Seres Dénes UDMR NU
196. Simionca Ionuț PMP NU
197. Simonis Alfred - Robert PSD DA
198. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
199. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
200. Solomon Adrian PSD DA
201. Spânu Ion PSD DA
202. Stamatian Vasile-Florin PNL Abținere
203. Stan Viorel PSD DA
204. Stancu Florinel PSD DA
205. Stănescu Alexandru PSD DA
206. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
207. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
208. Stroe Ionuț-Marian PNL Abținere
209. Suciu Matei PSD DA
210. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
211. Szabó Ödön UDMR NU
212. Șarapatin Elvira PSD DA
213. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
214. Șimon Gheorghe PSD DA
215. Șotcan Theodora PSD DA
216. Șovăială Constantin PNL DA
217. Ștefan Corneliu PSD DA
218. Știrbu Gigel-Sorinel PNL Abținere
219. Tabugan Ion ALDE DA
220. Teiș Alina PSD DA
221. Terea Ioan PSD DA
222. Tîlvăr Angel PSD DA
223. Todor Adrian PSD DA
224. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
225. Toma Ilie PSD DA
226. Trăilă Cristina PNL DA
227. Tripa Florin-Dan PSD DA
228. Tudor Beatrice PSD DA
229. Tudose Mihai PSD DA
230. Turcan Raluca PNL NU
231. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
232. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
233. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
234. Vasile Daniel Minoritati DA
235. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
236. Vass Levente UDMR NU
237. Velcea Nicolae PSD DA
238. Vexler Silviu Minoritati DA
239. Vîlceanu Dan PNL NU
240. Vîrză Mihăiță PSD DA
241. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
242. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
243. Voicu Mihai Alexandru PNL Abținere
244. Vosganian Varujan ALDE DA
245. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
246. Weber Mihai PSD DA
247. Zainea Cornel USR NU
248. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 6 decembrie 2019, 19:44
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro