Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.12.2018 > 12:42 Versiunea pentru printare
Miercuri, 12 decembrie 2018, ora 12:42

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 613/2018 privind aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.85/2018 pentru abrogarea unor dispoziții legale în domeniul investițiilor finanțate din fonduri publice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:202 139 - - 19 18 - 15 11
- voturi pentru (DA):193 138 - - 19 18 - 14 4
- voturi împotrivă (NU):3 - - - - - - - 3
- abțineri:6 1 - - - - - 1 4
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Ampleev Andrian Minoritati DA
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
5. Andrușcă Dănuț PSD DA
6. Antal István-János UDMR DA
7. Anton Anton ALDE DA
8. Apjok Norbert UDMR DA
9. Avram Constantin ALDE DA
10. Axinte Vasile PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Balint Liviu-Ioan PSD DA
13. Banias Mircea Marius - Abținere
14. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
15. Bălănescu Alexandru PSD DA
16. Bănicioiu Nicolae - Abținere
17. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Bende Sándor UDMR DA
20. Benedek Zacharie UDMR DA
21. Benkő Erika UDMR DA
22. Birchall Ana PSD DA
23. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
24. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bogaciu Alexandra-Corina - DA
27. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
28. Bontea Vlad PSD DA
29. Borza Remus-Adrian - NU
30. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
31. Bran Ioana PSD DA
32. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
33. Budăi Marius-Constantin PSD DA
34. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
35. Burciu Cristina PSD DA
36. Calotă Florică Ică ALDE DA
37. Căciulă Aurel PSD DA
38. Călin Ion PSD DA
39. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
40. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
41. Chiriac Viorel PSD DA
42. Ciocan Dan PSD DA
43. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
44. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
45. Ciuhodaru Tudor PSD DA
46. Cîtea Vasile PSD DA
47. Cobuz Maricela PSD DA
48. Cocoș Vasile PSD DA
49. Cosma Andreea PSD DA
50. Csép Éva-Andrea UDMR DA
51. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
52. Csoma Botond UDMR DA
53. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
54. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
55. Cupă Ion ALDE DA
56. Dinu Cristina-Elena PSD DA
57. Dîrzu Ioan PSD DA
58. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
59. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
60. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
61. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
62. Dunava Costel Neculai PSD DA
63. Erdei Dolóczki István UDMR DA
64. Farago Petru UDMR DA
65. Florea Damian PSD DA
66. Florea Oana-Consuela PSD DA
67. Floroiu Ionel PSD DA
68. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
69. Furic Iarco Minoritati DA
70. Furtună Mirela PSD DA
71. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
72. Gavrilă Camelia PSD DA
73. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
74. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
75. Găină Mihăiță PSD DA
76. Georgescu Nicolae PSD DA
77. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
78. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
79. Gherman Dumitru PSD DA
80. Gilia Claudia PSD DA
81. Goga Octavian PSD DA
82. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
83. Halici Nicușor PSD DA
84. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
85. Hărătău Elena PSD DA
86. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
87. Huncă Mihaela - Abținere
88. Iancu Iulian PSD DA
89. Iancu Marius-Ionel PSD DA
90. Ibram Iusein Minoritati DA
91. Iftimie Neculai PSD DA
92. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
93. Intotero Natalia-Elena PSD DA
94. Iordache Florin PSD DA
95. Itu Cornel PSD DA
96. Jivan Luminița-Maria PSD DA
97. Kelemen Hunor UDMR DA
98. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
99. Lazăr Sorin PSD DA
100. Longher Victoria Minoritati DA
101. Lovin Dumitru ALDE DA
102. Lupașcu Costel PSD DA
103. Macovei Silviu Nicu PSD DA
104. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
105. Manole Petre-Florin PSD DA
106. Marica Petru-Sorin PSD DA
107. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
108. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
109. Meiroșu Marilena-Emilia - DA
110. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
111. Mînzatu Roxana PSD DA
112. Mocanu Adrian ALDE DA
113. Mocioalcă Ion PSD Abținere
114. Mohaci Mihai - DA
115. Mușoiu Ștefan PSD DA
116. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
117. Neață Eugen PSD DA
118. Nechifor Cătălin-Ioan - NU
119. Nicolae Andrei PSD DA
120. Nicolicea Eugen PSD DA
121. Nistor Laurențiu PSD DA
122. Niță Mihai ALDE DA
123. Niță Nicu PSD DA
124. Nosa Iuliu PSD DA
125. Olteanu Daniel ALDE DA
126. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
127. Oteșanu Daniela PSD DA
128. Pambuccian Varujan Minoritati DA
129. Pană Adriana-Doina PSD DA
130. Paraschiv Rodica PSD DA
131. Pau Radu - Adrian PSD DA
132. Păle Dănuț PSD DA
133. Petcu Toma-Florin ALDE DA
134. Petrea Gabriel PSD DA
135. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
136. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
137. Pistru Eusebiu-Manea ALDE DA
138. Plumb Rovana PSD DA
139. Podașcă Gabriela-Maria - Abținere
140. Ponta Victor-Viorel - NU
141. Pop Georgian PSD DA
142. Popa Florin PSD DA
143. Popa Mihai Valentin - DA
144. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
145. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
146. Presură Alexandra PSD DA
147. Radu Anișoara PSD DA
148. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
149. Rădulescu Alexandru PSD DA
150. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
151. Răduț Violeta PSD DA
152. Roman Ioan Sorin PSD DA
153. Roșca Lucreția PSD DA
154. Rotaru Alexandru PSD DA
155. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
156. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
157. Sefer Cristian-George PSD DA
158. Seres Dénes UDMR DA
159. Simion Lucian-Eduard PSD DA
160. Simonis Alfred - Robert PSD DA
161. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
162. Solomon Adrian PSD DA
163. Stan Viorel PSD DA
164. Stancu Florinel PSD DA
165. Stativă Irinel Ioan PSD DA
166. Stănescu Alexandru PSD DA
167. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
168. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
169. Suciu Matei PSD DA
170. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
171. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
172. Szabó Ödön UDMR DA
173. Șarapatin Elvira PSD DA
174. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
175. Șimon Gheorghe PSD DA
176. Șotcan Theodora PSD DA
177. Șova Lucian PSD DA
178. Ștefan Corneliu PSD DA
179. Tabugan Ion ALDE DA
180. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
181. Teiș Alina PSD DA
182. Terea Ioan PSD DA
183. Tîlvăr Angel PSD DA
184. Todor Adrian PSD DA
185. Toma Ilie PSD DA
186. Tripa Florin-Dan PSD DA
187. Tudor Beatrice PSD DA
188. Tudose Mihai PSD DA
189. Tușa Adriana Diana PSD DA
190. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
191. Vasile Daniel Minoritati DA
192. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
193. Vasilică Radu Costin PSD DA
194. Vass Levente UDMR DA
195. Velcea Nicolae PSD DA
196. Vișan George-Gabriel PSD DA
197. Vîrză Mihăiță PSD DA
198. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
199. Vosganian Varujan ALDE DA
200. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
201. Weber Mihai PSD DA
202. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 28 martie 2020, 12:01
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro