Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.12.2018 > 13:04 Versiunea pentru printare
Miercuri, 12 decembrie 2018, ora 13:04

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 612/2018 pentru aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.83/2018 privind acordarea unei măsuri de protecție socială persoanelor concediate din cadrul societăților din sectorul crescătorilor de suine a căror activitate a fost afectată de virusul pestei porcine africane
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:190 134 - - 19 17 - 14 6
- voturi pentru (DA):189 134 - - 18 17 - 14 6
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:1 - - - 1 - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Ampleev Andrian Minoritati DA
4. Andrușcă Dănuț PSD DA
5. Antal István-János UDMR DA
6. Anton Anton ALDE DA
7. Apjok Norbert UDMR DA
8. Avram Constantin ALDE DA
9. Axinte Vasile PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Balint Liviu-Ioan PSD DA
12. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
13. Bălănescu Alexandru PSD DA
14. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Bende Sándor UDMR DA
17. Benedek Zacharie UDMR DA
18. Benkő Erika UDMR DA
19. Birchall Ana PSD DA
20. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
21. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
22. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
23. Bogaciu Alexandra-Corina - DA
24. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
25. Bontea Vlad PSD DA
26. Borza Remus-Adrian - DA
27. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
28. Bran Ioana PSD DA
29. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
30. Budăi Marius-Constantin PSD DA
31. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
32. Burciu Cristina PSD DA
33. Calotă Florică Ică ALDE DA
34. Căciulă Aurel PSD DA
35. Călin Ion PSD DA
36. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
37. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
38. Chiriac Viorel PSD DA
39. Ciocan Dan PSD DA
40. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
41. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
42. Ciuhodaru Tudor PSD DA
43. Cîtea Vasile PSD DA
44. Cobuz Maricela PSD DA
45. Cocoș Vasile PSD DA
46. Cosma Andreea PSD DA
47. Csép Éva-Andrea UDMR DA
48. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
49. Csoma Botond UDMR DA
50. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
51. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
52. Cupă Ion ALDE DA
53. Dinu Cristina-Elena PSD DA
54. Dîrzu Ioan PSD DA
55. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
56. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
57. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
58. Dunava Costel Neculai PSD DA
59. Erdei Dolóczki István UDMR DA
60. Farago Petru UDMR DA
61. Florea Damian PSD DA
62. Florea Oana-Consuela PSD DA
63. Floroiu Ionel PSD DA
64. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
65. Furic Iarco Minoritati DA
66. Furtună Mirela PSD DA
67. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
68. Gavrilă Camelia PSD DA
69. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
70. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
71. Găină Mihăiță PSD DA
72. Georgescu Nicolae PSD DA
73. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
74. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
75. Gherman Dumitru PSD DA
76. Gilia Claudia PSD DA
77. Goga Octavian PSD DA
78. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
79. Halici Nicușor PSD DA
80. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
81. Hărătău Elena PSD DA
82. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
83. Huncă Mihaela - DA
84. Iancu Iulian PSD DA
85. Iancu Marius-Ionel PSD DA
86. Ibram Iusein Minoritati DA
87. Iftimie Neculai PSD DA
88. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
89. Intotero Natalia-Elena PSD DA
90. Iordache Florin PSD DA
91. Itu Cornel PSD DA
92. Jivan Luminița-Maria PSD DA
93. Kelemen Hunor UDMR DA
94. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
95. Lazăr Sorin PSD DA
96. Longher Victoria Minoritati DA
97. Lovin Dumitru ALDE DA
98. Lupașcu Costel PSD DA
99. Macovei Silviu Nicu PSD DA
100. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
101. Manole Petre-Florin PSD DA
102. Marica Petru-Sorin PSD DA
103. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
104. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
105. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
106. Mînzatu Roxana PSD DA
107. Mocanu Adrian ALDE DA
108. Mohaci Mihai - DA
109. Mușoiu Ștefan PSD DA
110. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
111. Neață Eugen PSD DA
112. Nechifor Cătălin-Ioan - DA
113. Nicolae Andrei PSD DA
114. Nicolicea Eugen PSD DA
115. Nistor Laurențiu PSD DA
116. Niță Mihai ALDE DA
117. Niță Nicu PSD DA
118. Nosa Iuliu PSD DA
119. Olteanu Daniel ALDE DA
120. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
121. Oteșanu Daniela PSD DA
122. Pană Adriana-Doina PSD DA
123. Paraschiv Rodica PSD DA
124. Pau Radu - Adrian PSD DA
125. Păle Dănuț PSD DA
126. Petcu Toma-Florin ALDE DA
127. Petrea Gabriel PSD DA
128. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
129. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
130. Plumb Rovana PSD DA
131. Pop Georgian PSD DA
132. Popa Florin PSD DA
133. Popa Mihai Valentin - DA
134. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
135. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
136. Presură Alexandra PSD DA
137. Radu Anișoara PSD DA
138. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
139. Rădulescu Alexandru PSD DA
140. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
141. Răduț Violeta PSD DA
142. Roman Ioan Sorin PSD DA
143. Roșca Lucreția PSD DA
144. Rotaru Alexandru PSD DA
145. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
146. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
147. Sefer Cristian-George PSD DA
148. Seres Dénes UDMR DA
149. Simion Lucian-Eduard PSD DA
150. Simonis Alfred - Robert PSD DA
151. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
152. Solomon Adrian PSD DA
153. Stan Viorel PSD DA
154. Stancu Florinel PSD DA
155. Stativă Irinel Ioan PSD DA
156. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
157. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
158. Suciu Matei PSD DA
159. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
160. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
161. Szabó Ödön UDMR DA
162. Șarapatin Elvira PSD DA
163. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
164. Șimon Gheorghe PSD DA
165. Șotcan Theodora PSD DA
166. Șova Lucian PSD DA
167. Ștefan Corneliu PSD DA
168. Tabugan Ion ALDE DA
169. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
170. Teiș Alina PSD DA
171. Terea Ioan PSD DA
172. Tîlvăr Angel PSD DA
173. Todor Adrian PSD DA
174. Toma Ilie PSD DA
175. Tripa Florin-Dan PSD DA
176. Tudor Beatrice PSD DA
177. Tușa Adriana Diana PSD DA
178. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
179. Vasile Daniel Minoritati DA
180. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
181. Vasilică Radu Costin PSD DA
182. Vass Levente UDMR DA
183. Velcea Nicolae PSD DA
184. Vișan George-Gabriel PSD DA
185. Vîrză Mihăiță PSD DA
186. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
187. Vosganian Varujan ALDE DA
188. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
189. Weber Mihai PSD DA
190. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 26 februarie 2020, 13:36
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro