Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.12.2018 > 13:05 Versiunea pentru printare
Miercuri, 12 decembrie 2018, ora 13:05

Poziție pe
ordinea de zi:
15
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 73/2018 pentru modificarea și completarea unor acte normative în domeniul educației
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:193 137 1 - 19 17 - 14 5
- voturi pentru (DA):191 137 - - 19 17 - 14 4
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:1 - - - - - - - 1
- nu au votat:1 - 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Ampleev Andrian Minoritati DA
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
5. Andrușcă Dănuț PSD DA
6. Antal István-János UDMR DA
7. Anton Anton ALDE DA
8. Apjok Norbert UDMR DA
9. Avram Constantin ALDE DA
10. Axinte Vasile PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Balint Liviu-Ioan PSD DA
13. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
14. Bălănescu Alexandru PSD DA
15. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Bende Sándor UDMR DA
18. Benedek Zacharie UDMR DA
19. Benkő Erika UDMR DA
20. Birchall Ana PSD DA
21. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
22. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
23. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
24. Bogaciu Alexandra-Corina - DA
25. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
26. Bontea Vlad PSD DA
27. Borza Remus-Adrian - Abținere
28. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
29. Bran Ioana PSD DA
30. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
31. Budăi Marius-Constantin PSD DA
32. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
33. Burciu Cristina PSD DA
34. Calotă Florică Ică ALDE DA
35. Căciulă Aurel PSD DA
36. Călin Ion PSD DA
37. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
38. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
39. Chiriac Viorel PSD DA
40. Ciocan Dan PSD DA
41. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
42. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
43. Ciuhodaru Tudor PSD DA
44. Cîtea Vasile PSD DA
45. Cobuz Maricela PSD DA
46. Cocoș Vasile PSD DA
47. Cosma Andreea PSD DA
48. Csép Éva-Andrea UDMR DA
49. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
50. Csoma Botond UDMR DA
51. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
52. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
53. Cupă Ion ALDE DA
54. Dinu Cristina-Elena PSD DA
55. Dîrzu Ioan PSD DA
56. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
57. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
58. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
59. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
60. Dunava Costel Neculai PSD DA
61. Erdei Dolóczki István UDMR DA
62. Farago Petru UDMR DA
63. Florea Damian PSD DA
64. Florea Oana-Consuela PSD DA
65. Floroiu Ionel PSD DA
66. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
67. Furic Iarco Minoritati DA
68. Furtună Mirela PSD DA
69. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
70. Gavrilă Camelia PSD DA
71. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
72. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
73. Găină Mihăiță PSD DA
74. Georgescu Nicolae PSD DA
75. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
76. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
77. Gherman Dumitru PSD DA
78. Gilia Claudia PSD DA
79. Goga Octavian PSD DA
80. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
81. Halici Nicușor PSD DA
82. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
83. Hărătău Elena PSD DA
84. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
85. Huncă Mihaela - DA
86. Iancu Iulian PSD DA
87. Iancu Marius-Ionel PSD DA
88. Ibram Iusein Minoritati DA
89. Iftimie Neculai PSD DA
90. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
91. Intotero Natalia-Elena PSD DA
92. Iordache Florin PSD DA
93. Itu Cornel PSD DA
94. Jivan Luminița-Maria PSD DA
95. Kelemen Hunor UDMR DA
96. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
97. Lazăr Sorin PSD DA
98. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL -
99. Longher Victoria Minoritati DA
100. Lovin Dumitru ALDE DA
101. Lupașcu Costel PSD DA
102. Macovei Silviu Nicu PSD DA
103. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
104. Manole Petre-Florin PSD DA
105. Marica Petru-Sorin PSD DA
106. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
107. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
108. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
109. Mînzatu Roxana PSD DA
110. Mocanu Adrian ALDE DA
111. Mohaci Mihai - DA
112. Mușoiu Ștefan PSD DA
113. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
114. Neață Eugen PSD DA
115. Nechifor Cătălin-Ioan - DA
116. Nicolae Andrei PSD DA
117. Nicolicea Eugen PSD DA
118. Nistor Laurențiu PSD DA
119. Niță Mihai ALDE DA
120. Niță Nicu PSD DA
121. Nosa Iuliu PSD DA
122. Olteanu Daniel ALDE DA
123. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
124. Oteșanu Daniela PSD DA
125. Pană Adriana-Doina PSD DA
126. Paraschiv Rodica PSD DA
127. Pau Radu - Adrian PSD DA
128. Păle Dănuț PSD DA
129. Petcu Toma-Florin ALDE DA
130. Petrea Gabriel PSD DA
131. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
132. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
133. Plumb Rovana PSD DA
134. Pop Georgian PSD DA
135. Popa Florin PSD DA
136. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
137. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
138. Presură Alexandra PSD DA
139. Radu Anișoara PSD DA
140. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
141. Rădulescu Alexandru PSD DA
142. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
143. Răduț Violeta PSD DA
144. Roman Ioan Sorin PSD DA
145. Roșca Lucreția PSD DA
146. Rotaru Alexandru PSD DA
147. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
148. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
149. Sefer Cristian-George PSD DA
150. Seres Dénes UDMR DA
151. Simion Lucian-Eduard PSD DA
152. Simonis Alfred - Robert PSD DA
153. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
154. Solomon Adrian PSD DA
155. Stan Viorel PSD DA
156. Stancu Florinel PSD DA
157. Stativă Irinel Ioan PSD DA
158. Stănescu Alexandru PSD DA
159. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
160. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
161. Suciu Matei PSD DA
162. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
163. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
164. Szabó Ödön UDMR DA
165. Șarapatin Elvira PSD DA
166. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
167. Șimon Gheorghe PSD DA
168. Șotcan Theodora PSD DA
169. Șova Lucian PSD DA
170. Ștefan Corneliu PSD DA
171. Tabugan Ion ALDE DA
172. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
173. Teiș Alina PSD DA
174. Terea Ioan PSD DA
175. Tîlvăr Angel PSD DA
176. Todor Adrian PSD DA
177. Toma Ilie PSD DA
178. Tripa Florin-Dan PSD DA
179. Tudor Beatrice PSD DA
180. Tușa Adriana Diana PSD DA
181. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
182. Vasile Daniel Minoritati DA
183. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
184. Vasilică Radu Costin PSD DA
185. Vass Levente UDMR DA
186. Velcea Nicolae PSD DA
187. Vișan George-Gabriel PSD DA
188. Vîrză Mihăiță PSD DA
189. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
190. Vosganian Varujan ALDE DA
191. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
192. Weber Mihai PSD DA
193. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 23 aprilie 2019, 15:59
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro