Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.12.2018 > 13:06 Versiunea pentru printare
Miercuri, 12 decembrie 2018, ora 13:06

Poziție pe
ordinea de zi:
17,3
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 405/2018 pentru modificarea și completarea unor acte normative din domeniul ordinii și siguranței publice
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:192 136 1 - 18 17 - 15 5
- voturi pentru (DA):190 135 - - 18 17 - 15 5
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:1 1 - - - - - - -
- nu au votat:1 - 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Ampleev Andrian Minoritati DA
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
5. Andrușcă Dănuț PSD DA
6. Antal István-János UDMR DA
7. Anton Anton ALDE DA
8. Apjok Norbert UDMR DA
9. Avram Constantin ALDE DA
10. Axinte Vasile PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Balint Liviu-Ioan PSD DA
13. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
14. Bălănescu Alexandru PSD DA
15. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Benedek Zacharie UDMR DA
18. Benkő Erika UDMR DA
19. Birchall Ana PSD DA
20. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
21. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
22. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
23. Bogaciu Alexandra-Corina - DA
24. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
25. Bontea Vlad PSD DA
26. Borza Remus-Adrian - DA
27. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
28. Bran Ioana PSD DA
29. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
30. Budăi Marius-Constantin PSD DA
31. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
32. Burciu Cristina PSD DA
33. Calotă Florică Ică ALDE DA
34. Căciulă Aurel PSD DA
35. Călin Ion PSD DA
36. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
37. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
38. Chiriac Viorel PSD DA
39. Ciocan Dan PSD DA
40. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
41. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
42. Ciuhodaru Tudor PSD DA
43. Cîtea Vasile PSD DA
44. Cobuz Maricela PSD DA
45. Cocoș Vasile PSD DA
46. Cosma Andreea PSD DA
47. Csép Éva-Andrea UDMR DA
48. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
49. Csoma Botond UDMR DA
50. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
51. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
52. Cupă Ion ALDE DA
53. Dinu Cristina-Elena PSD DA
54. Dîrzu Ioan PSD DA
55. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
56. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
57. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
58. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
59. Dunava Costel Neculai PSD DA
60. Erdei Dolóczki István UDMR DA
61. Farago Petru UDMR DA
62. Florea Damian PSD DA
63. Florea Oana-Consuela PSD DA
64. Floroiu Ionel PSD DA
65. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
66. Furic Iarco Minoritati DA
67. Furtună Mirela PSD DA
68. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
69. Gavrilă Camelia PSD DA
70. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
71. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
72. Găină Mihăiță PSD DA
73. Georgescu Nicolae PSD DA
74. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
75. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
76. Gherman Dumitru PSD DA
77. Gilia Claudia PSD DA
78. Goga Octavian PSD DA
79. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
80. Halici Nicușor PSD DA
81. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
82. Hărătău Elena PSD DA
83. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
84. Huncă Mihaela - DA
85. Iancu Iulian PSD DA
86. Iancu Marius-Ionel PSD DA
87. Ibram Iusein Minoritati DA
88. Iftimie Neculai PSD DA
89. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
90. Intotero Natalia-Elena PSD DA
91. Iordache Florin PSD DA
92. Itu Cornel PSD DA
93. Jivan Luminița-Maria PSD DA
94. Kelemen Hunor UDMR DA
95. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
96. Lazăr Sorin PSD DA
97. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL -
98. Longher Victoria Minoritati DA
99. Lovin Dumitru ALDE DA
100. Lupașcu Costel PSD DA
101. Macovei Silviu Nicu PSD DA
102. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
103. Manole Petre-Florin PSD DA
104. Marica Petru-Sorin PSD DA
105. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
106. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
107. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
108. Mînzatu Roxana PSD DA
109. Mocanu Adrian ALDE DA
110. Mușoiu Ștefan PSD DA
111. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
112. Neață Eugen PSD DA
113. Nechifor Cătălin-Ioan - DA
114. Nicolae Andrei PSD DA
115. Nicolicea Eugen PSD DA
116. Nistor Laurențiu PSD DA
117. Niță Mihai ALDE DA
118. Niță Nicu PSD DA
119. Nosa Iuliu PSD DA
120. Olteanu Daniel ALDE DA
121. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
122. Oteșanu Daniela PSD DA
123. Pambuccian Varujan Minoritati DA
124. Pană Adriana-Doina PSD DA
125. Paraschiv Rodica PSD DA
126. Pau Radu - Adrian PSD DA
127. Păle Dănuț PSD DA
128. Petcu Toma-Florin ALDE DA
129. Petrea Gabriel PSD DA
130. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
131. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
132. Plumb Rovana PSD DA
133. Pop Georgian PSD DA
134. Popa Florin PSD DA
135. Popa Mihai Valentin - DA
136. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
137. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
138. Presură Alexandra PSD DA
139. Radu Anișoara PSD DA
140. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
141. Rădulescu Alexandru PSD DA
142. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
143. Răduț Violeta PSD DA
144. Roman Ioan Sorin PSD DA
145. Roșca Lucreția PSD DA
146. Rotaru Alexandru PSD DA
147. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
148. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
149. Sefer Cristian-George PSD DA
150. Seres Dénes UDMR DA
151. Simion Lucian-Eduard PSD DA
152. Simonis Alfred - Robert PSD DA
153. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
154. Solomon Adrian PSD DA
155. Stan Viorel PSD DA
156. Stancu Florinel PSD DA
157. Stativă Irinel Ioan PSD DA
158. Stănescu Alexandru PSD DA
159. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
160. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
161. Suciu Matei PSD DA
162. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
163. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
164. Szabó Ödön UDMR DA
165. Șarapatin Elvira PSD DA
166. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
167. Șimon Gheorghe PSD DA
168. Șotcan Theodora PSD DA
169. Șova Lucian PSD DA
170. Ștefan Corneliu PSD DA
171. Tabugan Ion ALDE DA
172. Teiș Alina PSD DA
173. Terea Ioan PSD DA
174. Tîlvăr Angel PSD DA
175. Todor Adrian PSD DA
176. Toma Ilie PSD DA
177. Tripa Florin-Dan PSD DA
178. Tudor Beatrice PSD DA
179. Tușa Adriana Diana PSD DA
180. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
181. Vasile Daniel Minoritati DA
182. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
183. Vasilică Radu Costin PSD Abținere
184. Vass Levente UDMR DA
185. Velcea Nicolae PSD DA
186. Vișan George-Gabriel PSD DA
187. Vîrză Mihăiță PSD DA
188. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
189. Vosganian Varujan ALDE DA
190. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
191. Weber Mihai PSD DA
192. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 16 iunie 2019, 4:01
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro