Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.02.2019 > 12:02 Versiunea pentru printare
Vineri, 15 februarie 2019, ora 12:02

Subiect vot: PL-x 27/2019 - Anexa nr. 2/03
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil. PSD PNL USR UDMR ALDE Neafil.
- prezenți:390 131 62 26 17 19 8 14 1 64 21 8 6 11 2
- voturi pentru (DA):263 131 1 - 17 19 - 14 - 64 - - 6 11 -
- voturi împotrivă (NU):127 - 61 26 - - 8 - 1 - 21 8 - - 2
- abțineri:0 - - - - - - - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian deputat PNL NU
2. Adnagi Slavoliub deputat Minoritati DA
3. Alexe Costel deputat PNL NU
4. Ambrus Izabella-Agnes deputat UDMR DA
5. Ampleev Andrian deputat Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma deputat PNL NU
7. Andronache Gabriel deputat PNL NU
8. Andrușcă Dănuț deputat PSD DA
9. Antal István-János deputat UDMR DA
10. Anton Anton deputat ALDE DA
11. Apjok Norbert deputat UDMR DA
12. Arcan Emilia senator PSD DA
13. Arcaș Viorel senator PSD DA
14. Ardelean Ben-Oni deputat PNL NU
15. Avram Constantin deputat ALDE DA
16. Avram Nicolae senator PSD DA
17. Axinte Vasile deputat PSD DA
18. Babuș Radu deputat PSD DA
19. Balan Ioan deputat PNL NU
20. Balint Liviu-Ioan deputat PSD DA
21. Barna Ilie Dan deputat USR NU
22. Bădălău Niculae senator PSD DA
23. Bădulescu Dorin-Valeriu senator ALDE DA
24. Băișanu Ștefan-Alexandru deputat ALDE DA
25. Bălănescu Alexandru deputat PSD DA
26. Băsescu Traian senator - NU
27. Bârlădeanu Dragoș-Petruț deputat PSD DA
28. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
29. Bende Sándor deputat UDMR DA
30. Benea Adrian-Dragoș senator PSD DA
31. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
32. Benga Tudor - Vlad deputat USR NU
33. Benkő Erika deputat UDMR DA
34. Bica Dănuț deputat PNL NU
35. Bichineț Corneliu deputat PMP NU
36. Birchall Ana deputat PSD DA
37. Biro Zsolt-Istvan deputat UDMR DA
38. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
39. Boboc Tudorița-Rodica deputat PSD DA
40. Boboc Valentin Gabriel deputat PSD DA
41. Bode Lucian Nicolae deputat PNL NU
42. Bodea Marius deputat PNL NU
43. Bodog Florian Dorel senator PSD DA
44. Bogdan Gheorghe-Dănuț deputat PSD DA
45. Bontea Vlad deputat PSD DA
46. Boroianu Aurel-Robert deputat PNL NU
47. Bota Marius Sorin-Ovidiu deputat PSD DA
48. Botez Mihai-Cătălin deputat USR NU
49. Bran Ioana deputat PSD DA
50. Breaz Valer-Daniel senator PSD DA
51. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
52. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
53. Buican Cristian deputat PNL NU
54. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
55. Bulacu Romulus senator PNL NU
56. Bulai Iulian deputat USR NU
57. Bumb Sorin-Ioan deputat PNL NU
58. Burciu Cristina deputat PSD DA
59. Butunoi Ionel Daniel senator PSD DA
60. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL NU
61. Calotă Florică Ică deputat ALDE DA
62. Caracota Iancu senator PNL NU
63. Cazan Mircea-Vasile senator PNL NU
64. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
65. Căciulă Aurel deputat PSD DA
66. Călin Ion deputat PSD DA
67. Căprar Dorel-Gheorghe deputat PSD DA
68. Căruceru Aida-Cristina deputat PSD DA
69. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat ALDE DA
70. Cârciumaru Florin senator PSD DA
71. Cherecheș Florica deputat PNL NU
72. Cherecheș Viorica deputat PNL NU
73. Chichirău Cosette-Paula deputat USR NU
74. Chiriac Viorel deputat PSD DA
75. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL NU
76. Chisăliță Ioan Narcis senator PSD DA
77. Ciocan Dan deputat PSD DA
78. Ciofu Tamara-Dorina deputat PSD DA
79. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
80. Ciuhodaru Tudor deputat PSD DA
81. Cîtea Vasile deputat PSD DA
82. Cîțu Florin-Vasile senator PNL NU
83. Cobuz Maricela deputat PSD DA
84. Cocoș Vasile deputat PSD DA
85. Codreanu Constantin deputat PMP NU
86. Corlățean Titus senator PSD DA
87. Cosma Andreea deputat PSD DA
88. Cosma Lavinia-Corina deputat USR NU
89. Covaciu Severica-Rodica senator - NU
90. Craioveanu Elena-Lavinia senator PSD DA
91. Crețu Gabriela senator PSD DA
92. Cristina Ioan senator PNL NU
93. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
94. Cseke Attila-Zoltán senator UDMR DA
95. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
96. Csokany Petronela-Mihaela deputat Minoritati DA
97. Cuc Alexandru-Răzvan deputat PSD DA
98. Cucșa Marian-Gheorghe deputat ALDE DA
99. Culeafă Mihai deputat PNL NU
100. Cupă Ion deputat ALDE DA
101. Cupșa Ioan deputat PNL NU
102. Dan Carmen Daniela senator PSD DA
103. Dan Nicușor Daniel deputat USR NU
104. Dănăilă Leon senator PNL NU
105. Dehelean Silviu deputat USR NU
106. Deneș Ioan senator PSD DA
107. Derzsi Ákos senator UDMR DA
108. Diaconescu Renică senator PSD DA
109. Diaconu Adrian-Nicolae senator PSD DA
110. Dinică Silvia-Monica senator USR NU
111. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
112. Dîrzu Ioan deputat PSD DA
113. Dobre Victor Paul deputat PNL NU
114. Dobrică Ionela Viorela deputat PSD DA
115. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae deputat PSD DA
116. Dobrovie Matei-Adrian deputat PNL DA
117. Dogariu Eugen senator PSD DA
118. Dohotaru Adrian-Octavian deputat - NU
119. Drăghici Mircea-Gheorghe deputat PSD DA
120. Drulă Cătălin deputat USR NU
121. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
122. Dumitrescu Cristian-Sorin senator PSD DA
123. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
124. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
125. Duruș Vlad-Emanuel deputat USR NU
126. Erdei Dolóczki István deputat UDMR DA
127. Farago Petru deputat UDMR DA
128. Fălcoi Nicu senator USR NU
129. Federovici Doina Elena senator PSD DA
130. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL NU
131. Fifor Mihai-Viorel senator PSD DA
132. Filipescu Răducu-George senator PNL NU
133. Florea Damian deputat PSD DA
134. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
135. Floroiu Ionel deputat PSD DA
136. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela deputat PSD DA
137. Furic Iarco deputat Minoritati DA
138. Furtună Mirela deputat PSD DA
139. Ganea Ion senator PSD DA
140. Gavrilă Camelia deputat PSD DA
141. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat ALDE DA
142. Gavriliță Bianca - Miruna deputat PSD DA
143. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
144. Gerea Andrei Dominic deputat ALDE DA
145. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL NU
146. Gheorghe Tinel deputat PNL NU
147. Gheorghiu Bogdan deputat PNL NU
148. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
149. Gherman Dumitru deputat PSD DA
150. Ghica Cristian senator USR NU
151. Ghilea Găvrilă deputat PNL NU
152. Gilia Claudia deputat PSD DA
153. Giugea Nicolae deputat PNL NU
154. Goga Octavian deputat PSD DA
155. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL NU
156. Goțiu Remus Mihai senator USR NU
157. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
158. Gudu Vasile deputat PNL NU
159. Hadârcă Ion senator ALDE DA
160. Havrici Emanuel-Iuliu deputat PSD DA
161. Hărătău Elena deputat PSD DA
162. Hărău Eleonora-Carmen senator PNL NU
163. Heiuș Lucian-Ovidiu deputat PNL NU
164. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
165. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL NU
166. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
167. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
168. Iftimie Neculai deputat PSD DA
169. Ilea Vasile senator PSD DA
170. Ilie Viorel senator ALDE DA
171. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
172. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
173. Ion Stelian-Cristian deputat USR NU
174. Ionescu George deputat PNL NU
175. Ioniță Antoneta deputat PNL NU
176. Iordache Florin deputat PSD DA
177. Iordache Virginel senator PSD DA
178. Iriza Scarlat senator PSD DA
179. Itu Cornel deputat PSD DA
180. Iurișniți Cristina-Ionela deputat USR NU
181. Jivan Luminița-Maria deputat PSD DA
182. Korodi Attila deputat UDMR DA
183. László Attila senator UDMR DA
184. Lazăr Sorin deputat PSD DA
185. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL NU
186. Leș Gabriel-Beniamin senator PSD DA
187. Longher Victoria deputat Minoritati DA
188. Lovin Dumitru deputat ALDE DA
189. Lungu Dan senator USR NU
190. Lungu Tudorița deputat PNL NU
191. Lupașcu Costel deputat PSD DA
192. Lupescu Dumitru deputat USR NU
193. Lupu Victorel senator PSD DA
194. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
195. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
196. Manda Iulian Claudiu senator PSD DA
197. Manole Petre-Florin deputat PSD DA
198. Manoliu Dan senator PSD DA
199. Marciu Ovidiu-Cristian-Dan senator PSD DA
200. Mareș Mara deputat PNL NU
201. Marica Petru-Sorin deputat PSD DA
202. Marin Gheorghe senator PSD DA
203. Marin Nicolae senator PSD DA
204. Matei Călin-Vasile-Andrei deputat PSD DA
205. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
206. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
207. Meleșcanu Teodor Viorel senator ALDE DA
208. Mihail Radu-Mihai senator USR NU
209. Mihalescul Dumitru deputat PNL NU
210. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD DA
211. Mihu Ștefan senator PSD DA
212. Mirea Siminica senator PSD DA
213. Mînzatu Roxana deputat PSD DA
214. Mocanu Adrian deputat ALDE DA
215. Moga Nicolae senator PSD DA
216. Mohaci Mihai deputat PSD DA
217. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL NU
218. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR NU
219. Movilă Petru deputat PMP NU
220. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
221. Nasra Gabriel-Horia deputat PSD DA
222. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR NU
223. Neagu Nicolae deputat PNL NU
224. Neață Eugen deputat PSD DA
225. Nicoară Marius Petre senator ALDE DA
226. Nicoară Romeo Florin deputat PNL NU
227. Nicolae Andrei deputat PSD DA
228. Nicolae Șerban senator PSD DA
229. Nicolicea Eugen deputat PSD DA
230. Nistor Laurențiu deputat PSD DA
231. Niță Ilie senator ALDE DA
232. Niță Mihai deputat ALDE DA
233. Niță Nicu deputat PSD DA
234. Nosa Iuliu deputat PSD DA
235. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
236. Olar Corneliu deputat PNL NU
237. Olteanu Daniel deputat ALDE DA
238. Oprea Dumitru deputat PNL NU
239. Oprea Mario-Ovidiu senator PNL NU
240. Oprea Ștefan Radu senator PSD DA
241. Oprișcan Mihai Doru deputat ALDE DA
242. Oros Nechita-Adrian deputat PNL NU
243. Orțan Ovidiu-Florin senator PSD DA
244. Palăr Ionel deputat PNL NU
245. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
246. Pană Adriana-Doina deputat PSD DA
247. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
248. Pașcan Emil-Marius deputat PMP NU
249. Pațurcă Roxana-Natalia senator PSD DA
250. Pauliuc Nicoleta senator PNL NU
251. Pavel Marian senator PSD DA
252. Păle Dănuț deputat PSD DA
253. Pănescu Doru-Adrian senator PSD DA
254. Pereș Alexandru senator PNL NU
255. Petcu Toma-Florin deputat ALDE DA
256. Petrea Gabriel deputat PSD DA
257. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
258. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
259. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL NU
260. Pistru Eusebiu-Manea deputat ALDE DA
261. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian deputat PSD DA
262. Pop Andrei deputat PSD DA
263. Pop Gheorghe senator PSD DA
264. Pop Liviu-Marian senator PSD DA
265. Pop Tudor Rareș deputat USR NU
266. Popa Cornel senator PNL NU
267. Popa Florin deputat PSD DA
268. Popa Ion senator ALDE DA
269. Popa Mihai Valentin deputat PSD DA
270. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
271. Popescu Mariana-Venera deputat Minoritati DA
272. Popescu Nicolae-Daniel deputat USR NU
273. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL NU
274. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL NU
275. Presadă Florina-Raluca senator USR NU
276. Presură Alexandra deputat PSD DA
277. Prisnel Adrian-Claudiu deputat USR NU
278. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL NU
279. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
280. Radu Anișoara deputat PSD DA
281. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin deputat PSD DA
282. Raețchi Ovidiu Alexandru deputat PNL NU
283. Răcuci Claudiu-Vasile deputat PNL NU
284. Rădulescu Cătălin-Marian deputat PSD DA
285. Rădulescu Dan-Răzvan deputat USR NU
286. Răduț Violeta deputat PSD DA
287. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
288. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR NU
289. Roman Florin-Claudiu deputat PNL NU
290. Roman Ioan Sorin deputat PSD DA
291. Romanescu Cristinel deputat PNL NU
292. Romașcanu Lucian senator PSD DA
293. Rotaru Alexandru deputat PSD DA
294. Rotaru Ion senator PSD DA
295. Rotaru Răzvan-Ilie deputat PSD DA
296. Ruse Mihai senator ALDE DA
297. Salan Viorel senator PSD DA
298. Savin Emanoil senator PSD DA
299. Săftoiu Ana Adriana deputat PNL NU
300. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
301. Scântei Laura-Iuliana senator PNL NU
302. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana deputat PNL NU
303. Sebestyén Csaba-István deputat UDMR DA
304. Sefer Cristian-George deputat PSD DA
305. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR NU
306. Seres Dénes deputat UDMR DA
307. Sibinescu Ionuț senator ALDE DA
308. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL NU
309. Silistru Doina senator PSD DA
310. Simion Lucian-Eduard deputat PSD DA
311. Simionca Ioan senator ALDE DA
312. Simionca Ionuț deputat PMP NU
313. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
314. Sitterli Ovidiu-Ioan deputat PNL NU
315. Smarandache Miron Alexandru senator PSD DA
316. Socotar Gheorghe-Dinu deputat PSD DA
317. Solomon Adrian deputat PSD DA
318. Soporan Aurel-Horea senator PSD DA
319. Stamatian Vasile-Florin deputat PNL NU
320. Stan Ioan senator PSD DA
321. Stan Viorel deputat PSD DA
322. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel deputat USR NU
323. Stancu Florinel deputat PSD DA
324. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
325. Stănescu Alexandru deputat PSD DA
326. Stănescu Paul senator PSD DA
327. Stângă George-Cătălin senator PNL NU
328. Steriu Valeriu-Andrei deputat PSD DA
329. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
330. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL NU
331. Suciu Matei deputat PSD DA
332. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
333. Surgent Marius-Gheorghe deputat ALDE DA
334. Szabó Ödön deputat UDMR DA
335. Șarapatin Elvira deputat PSD DA
336. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
337. Șișcu George deputat PNL NU
338. Șoptică Costel senator PNL NU
339. Șotcan Theodora deputat PSD DA
340. Șova Lucian deputat PSD DA
341. Șovăială Constantin deputat PNL NU
342. Ștefan Corneliu deputat PSD DA
343. Ștefan Ion deputat PNL NU
344. Ștefan Viorel deputat PSD DA
345. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL NU
346. Tabugan Ion deputat ALDE DA
347. Tánczos Barna senator UDMR DA
348. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
349. Teiș Alina deputat PSD DA
350. Teodorovici Eugen Orlando senator PSD DA
351. Terea Ioan deputat PSD DA
352. Tîlvăr Angel deputat PSD DA
353. Todor Adrian deputat PSD DA
354. Todoran Adrian-Mihăiță deputat PMP NU
355. Toma Cătălin Dumitru senator PNL NU
356. Toma Ilie deputat PSD DA
357. Toma Vasilică senator PSD DA
358. Tomac Eugen deputat PMP NU
359. Trăilă Cristina deputat PNL NU
360. Tripa Florin-Dan deputat PSD DA
361. Trufin Lucian senator PSD DA
362. Tudor Beatrice deputat PSD DA
363. Turcan Raluca deputat PNL NU
364. Turcescu Robert-Nicolae deputat PMP NU
365. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
366. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR NU
367. Ursu Răzvan-Ion deputat PSD DA
368. Valeca Șerban Constantin senator PSD DA
369. Varga Glad-Aurel deputat PNL NU
370. Vasile Daniel deputat Minoritati DA
371. Vasilescu Lia Olguța deputat PSD DA
372. Vasilică Radu Costin deputat PSD DA
373. Vass Levente deputat UDMR DA
374. Vela Ion-Marcel senator PNL NU
375. Velcea Nicolae deputat PSD DA
376. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
377. Vișan George-Gabriel deputat PSD DA
378. Vîlceanu Dan deputat PNL NU
379. Vîrză Mihăiță deputat PSD DA
380. Vlad Sergiu Cosmin deputat USR NU
381. Voicu Mihai Alexandru deputat PNL NU
382. Vosganian Varujan deputat ALDE DA
383. Vrăjitoru Sorinel-Marian deputat PSD DA
384. Vulpescu Ioan senator PSD DA
385. Weber Mihai deputat PSD DA
386. Wiener Adrian senator USR NU
387. Zainea Cornel deputat USR NU
388. Zamfir Daniel-Cătălin senator ALDE DA
389. Zamfira Constantin-Cătălin deputat PSD DA
390. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 8 decembrie 2019, 20:01
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro