Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.02.2019 > 12:02 Versiunea pentru printare
Vineri, 15 februarie 2019, ora 12:02

Subiect vot: PL-x 27/2019 - Anexa nr. 3/03
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil. PSD PNL USR UDMR ALDE Neafil.
- prezenți:388 131 60 26 16 19 7 14 1 63 22 8 8 11 2
- voturi pentru (DA):263 131 - - 16 19 1 14 - 63 - - 8 11 -
- voturi împotrivă (NU):125 - 60 26 - - 6 - 1 - 22 8 - - 2
- abțineri:0 - - - - - - - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian deputat PNL NU
2. Adnagi Slavoliub deputat Minoritati DA
3. Alexe Costel deputat PNL NU
4. Ambrus Izabella-Agnes deputat UDMR DA
5. Ampleev Andrian deputat Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma deputat PNL NU
7. Andronache Gabriel deputat PNL NU
8. Andrușcă Dănuț deputat PSD DA
9. Antal István-János deputat UDMR DA
10. Antal István-Loránt senator UDMR DA
11. Anton Anton deputat ALDE DA
12. Apjok Norbert deputat UDMR DA
13. Arcan Emilia senator PSD DA
14. Arcaș Viorel senator PSD DA
15. Ardelean Ben-Oni deputat PNL NU
16. Avram Constantin deputat ALDE DA
17. Avram Nicolae senator PSD DA
18. Axinte Vasile deputat PSD DA
19. Babuș Radu deputat PSD DA
20. Balan Ioan deputat PNL NU
21. Balint Liviu-Ioan deputat PSD DA
22. Barna Ilie Dan deputat USR NU
23. Bădălău Niculae senator PSD DA
24. Bădulescu Dorin-Valeriu senator ALDE DA
25. Băișanu Ștefan-Alexandru deputat ALDE DA
26. Bălănescu Alexandru deputat PSD DA
27. Băsescu Traian senator - NU
28. Bârlădeanu Dragoș-Petruț deputat PSD DA
29. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
30. Bende Sándor deputat UDMR DA
31. Benea Adrian-Dragoș senator PSD DA
32. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
33. Benga Tudor - Vlad deputat USR NU
34. Benkő Erika deputat UDMR DA
35. Bica Dănuț deputat PNL NU
36. Bichineț Corneliu deputat PMP NU
37. Birchall Ana deputat PSD DA
38. Biro Zsolt-Istvan deputat UDMR DA
39. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
40. Boboc Tudorița-Rodica deputat PSD DA
41. Boboc Valentin Gabriel deputat PSD DA
42. Bode Lucian Nicolae deputat PNL NU
43. Bodea Marius deputat PNL NU
44. Bodog Florian Dorel senator PSD DA
45. Bogdan Gheorghe-Dănuț deputat PSD DA
46. Bontea Vlad deputat PSD DA
47. Boroianu Aurel-Robert deputat PNL NU
48. Bota Marius Sorin-Ovidiu deputat PSD DA
49. Botez Mihai-Cătălin deputat USR NU
50. Bran Ioana deputat PSD DA
51. Breaz Valer-Daniel senator PSD DA
52. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
53. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
54. Buican Cristian deputat PNL NU
55. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
56. Bulacu Romulus senator PNL NU
57. Bulai Iulian deputat USR NU
58. Bumb Sorin-Ioan deputat PNL NU
59. Burciu Cristina deputat PSD DA
60. Butunoi Ionel Daniel senator PSD DA
61. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL NU
62. Calotă Florică Ică deputat ALDE DA
63. Caracota Iancu senator PNL NU
64. Cazan Mircea-Vasile senator PNL NU
65. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
66. Căciulă Aurel deputat PSD DA
67. Călin Ion deputat PSD DA
68. Căprar Dorel-Gheorghe deputat PSD DA
69. Căruceru Aida-Cristina deputat PSD DA
70. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat ALDE DA
71. Cârciumaru Florin senator PSD DA
72. Cherecheș Florica deputat PNL NU
73. Cherecheș Viorica deputat PNL NU
74. Chichirău Cosette-Paula deputat USR NU
75. Chiriac Viorel deputat PSD DA
76. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL NU
77. Chisăliță Ioan Narcis senator PSD DA
78. Ciocan Dan deputat PSD DA
79. Ciofu Tamara-Dorina deputat PSD DA
80. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
81. Ciuhodaru Tudor deputat PSD DA
82. Cîtea Vasile deputat PSD DA
83. Cîțu Florin-Vasile senator PNL NU
84. Cobuz Maricela deputat PSD DA
85. Cocoș Vasile deputat PSD DA
86. Codreanu Constantin deputat PMP NU
87. Corlățean Titus senator PSD DA
88. Cosma Andreea deputat PSD DA
89. Cosma Lavinia-Corina deputat USR NU
90. Covaciu Severica-Rodica senator - NU
91. Craioveanu Elena-Lavinia senator PSD DA
92. Crețu Gabriela senator PSD DA
93. Cristache Cătălin deputat PMP NU
94. Cristina Ioan senator PNL NU
95. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
96. Cseke Attila-Zoltán senator UDMR DA
97. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
98. Csokany Petronela-Mihaela deputat Minoritati DA
99. Cuc Alexandru-Răzvan deputat PSD DA
100. Cucșa Marian-Gheorghe deputat ALDE DA
101. Culeafă Mihai deputat PNL NU
102. Cupă Ion deputat ALDE DA
103. Cupșa Ioan deputat PNL NU
104. Dan Carmen Daniela senator PSD DA
105. Dan Nicușor Daniel deputat USR NU
106. Dănăilă Leon senator PNL NU
107. Dehelean Silviu deputat USR NU
108. Deneș Ioan senator PSD DA
109. Derzsi Ákos senator UDMR DA
110. Diaconescu Renică senator PSD DA
111. Diaconu Adrian-Nicolae senator PSD DA
112. Dinică Silvia-Monica senator USR NU
113. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
114. Dîrzu Ioan deputat PSD DA
115. Dobre Victor Paul deputat PNL NU
116. Dobrică Ionela Viorela deputat PSD DA
117. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae deputat PSD DA
118. Dobrovie Matei-Adrian deputat PNL NU
119. Dogariu Eugen senator PSD DA
120. Dohotaru Adrian-Octavian deputat - NU
121. Drăghici Mircea-Gheorghe deputat PSD DA
122. Drulă Cătălin deputat USR NU
123. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
124. Dumitrescu Cristian-Sorin senator PSD DA
125. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
126. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
127. Duruș Vlad-Emanuel deputat USR NU
128. Erdei Dolóczki István deputat UDMR DA
129. Farago Petru deputat UDMR DA
130. Fălcoi Nicu senator USR NU
131. Federovici Doina Elena senator PSD DA
132. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL NU
133. Fifor Mihai-Viorel senator PSD DA
134. Filipescu Răducu-George senator PNL NU
135. Florea Damian deputat PSD DA
136. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
137. Floroiu Ionel deputat PSD DA
138. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela deputat PSD DA
139. Furic Iarco deputat Minoritati DA
140. Furtună Mirela deputat PSD DA
141. Ganea Ion senator PSD DA
142. Gavrilă Camelia deputat PSD DA
143. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat ALDE DA
144. Gavriliță Bianca - Miruna deputat PSD DA
145. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
146. Gerea Andrei Dominic deputat ALDE DA
147. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL NU
148. Gheorghe Tinel deputat PNL NU
149. Gheorghiu Bogdan deputat PNL NU
150. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
151. Gherman Dumitru deputat PSD DA
152. Ghica Cristian senator USR NU
153. Ghilea Găvrilă deputat PNL NU
154. Gilia Claudia deputat PSD DA
155. Giugea Nicolae deputat PNL NU
156. Goga Octavian deputat PSD DA
157. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL NU
158. Goțiu Remus Mihai senator USR NU
159. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
160. Gudu Vasile deputat PNL NU
161. Hadârcă Ion senator ALDE DA
162. Havrici Emanuel-Iuliu deputat PSD DA
163. Hărătău Elena deputat PSD DA
164. Hărău Eleonora-Carmen senator PNL NU
165. Heiuș Lucian-Ovidiu deputat PNL NU
166. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
167. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
168. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
169. Iftimie Neculai deputat PSD DA
170. Ilea Vasile senator PSD DA
171. Ilie Viorel senator ALDE DA
172. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
173. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
174. Ion Stelian-Cristian deputat USR NU
175. Ionescu George deputat PNL NU
176. Ioniță Antoneta deputat PNL NU
177. Iordache Florin deputat PSD DA
178. Iordache Virginel senator PSD DA
179. Iriza Scarlat senator PSD DA
180. Itu Cornel deputat PSD DA
181. Iurișniți Cristina-Ionela deputat USR NU
182. Jivan Luminița-Maria deputat PSD DA
183. Korodi Attila deputat UDMR DA
184. László Attila senator UDMR DA
185. Lazăr Sorin deputat PSD DA
186. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL NU
187. Leș Gabriel-Beniamin senator PSD DA
188. Longher Victoria deputat Minoritati DA
189. Lovin Dumitru deputat ALDE DA
190. Lungu Dan senator USR NU
191. Lungu Tudorița deputat PNL NU
192. Lupașcu Costel deputat PSD DA
193. Lupescu Dumitru deputat USR NU
194. Lupu Victorel senator PSD DA
195. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
196. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
197. Manda Iulian Claudiu senator PSD DA
198. Manole Petre-Florin deputat PSD DA
199. Manoliu Dan senator PSD DA
200. Marciu Ovidiu-Cristian-Dan senator PSD DA
201. Mareș Mara deputat PNL NU
202. Marica Petru-Sorin deputat PSD DA
203. Marin Gheorghe senator PSD DA
204. Marin Nicolae senator PSD DA
205. Matei Călin-Vasile-Andrei deputat PSD DA
206. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
207. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
208. Meleșcanu Teodor Viorel senator ALDE DA
209. Mihail Radu-Mihai senator USR NU
210. Mihalescul Dumitru deputat PNL NU
211. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD DA
212. Mihu Ștefan senator PSD DA
213. Mirea Siminica senator PSD DA
214. Mînzatu Roxana deputat PSD DA
215. Mocanu Adrian deputat ALDE DA
216. Moga Nicolae senator PSD DA
217. Mohaci Mihai deputat PSD DA
218. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL NU
219. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR NU
220. Movilă Petru deputat PMP NU
221. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
222. Nasra Gabriel-Horia deputat PSD DA
223. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR NU
224. Neagu Nicolae deputat PNL NU
225. Neață Eugen deputat PSD DA
226. Nicoară Marius Petre senator ALDE DA
227. Nicoară Romeo Florin deputat PNL NU
228. Nicolae Andrei deputat PSD DA
229. Nicolae Șerban senator PSD DA
230. Nicolicea Eugen deputat PSD DA
231. Nistor Laurențiu deputat PSD DA
232. Niță Ilie senator ALDE DA
233. Niță Mihai deputat ALDE DA
234. Niță Nicu deputat PSD DA
235. Nosa Iuliu deputat PSD DA
236. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
237. Olar Corneliu deputat PNL NU
238. Olteanu Daniel deputat ALDE DA
239. Oprea Dumitru deputat PNL NU
240. Oprea Mario-Ovidiu senator PNL NU
241. Oprea Ștefan Radu senator PSD DA
242. Oprișcan Mihai Doru deputat ALDE DA
243. Oros Nechita-Adrian deputat PNL NU
244. Orțan Ovidiu-Florin senator PSD DA
245. Palăr Ionel deputat PNL NU
246. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
247. Pană Adriana-Doina deputat PSD DA
248. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
249. Pașcan Emil-Marius deputat PMP NU
250. Pațurcă Roxana-Natalia senator PSD DA
251. Pauliuc Nicoleta senator PNL NU
252. Pavel Marian senator PSD DA
253. Păle Dănuț deputat PSD DA
254. Pănescu Doru-Adrian senator PSD DA
255. Pereș Alexandru senator PNL NU
256. Petcu Toma-Florin deputat ALDE DA
257. Petrea Gabriel deputat PSD DA
258. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
259. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
260. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL NU
261. Pistru Eusebiu-Manea deputat ALDE DA
262. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian deputat PSD DA
263. Pop Andrei deputat PSD DA
264. Pop Gheorghe senator PSD DA
265. Pop Liviu-Marian senator PSD DA
266. Pop Tudor Rareș deputat USR NU
267. Popa Cornel senator PNL NU
268. Popa Florin deputat PSD DA
269. Popa Ion senator ALDE DA
270. Popa Mihai Valentin deputat PSD DA
271. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
272. Popescu Mariana-Venera deputat Minoritati DA
273. Popescu Nicolae-Daniel deputat USR NU
274. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL NU
275. Presadă Florina-Raluca senator USR NU
276. Presură Alexandra deputat PSD DA
277. Prisnel Adrian-Claudiu deputat USR NU
278. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL NU
279. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
280. Radu Anișoara deputat PSD DA
281. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin deputat PSD DA
282. Raețchi Ovidiu Alexandru deputat PNL NU
283. Răcuci Claudiu-Vasile deputat PNL NU
284. Rădulescu Cătălin-Marian deputat PSD DA
285. Rădulescu Dan-Răzvan deputat USR NU
286. Răduț Violeta deputat PSD DA
287. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
288. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR NU
289. Roman Florin-Claudiu deputat PNL NU
290. Roman Ioan Sorin deputat PSD DA
291. Romanescu Cristinel deputat PNL NU
292. Rotaru Alexandru deputat PSD DA
293. Rotaru Ion senator PSD DA
294. Rotaru Răzvan-Ilie deputat PSD DA
295. Ruse Mihai senator ALDE DA
296. Salan Viorel senator PSD DA
297. Savin Emanoil senator PSD DA
298. Săftoiu Ana Adriana deputat PNL NU
299. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
300. Scântei Laura-Iuliana senator PNL NU
301. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana deputat PNL NU
302. Sefer Cristian-George deputat PSD DA
303. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR NU
304. Seres Dénes deputat UDMR DA
305. Sibinescu Ionuț senator ALDE DA
306. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL NU
307. Silistru Doina senator PSD DA
308. Simion Lucian-Eduard deputat PSD DA
309. Simionca Ioan senator ALDE DA
310. Simionca Ionuț deputat PMP NU
311. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
312. Sitterli Ovidiu-Ioan deputat PNL NU
313. Smarandache Miron Alexandru senator PSD DA
314. Socotar Gheorghe-Dinu deputat PSD DA
315. Solomon Adrian deputat PSD DA
316. Soporan Aurel-Horea senator PSD DA
317. Stamatian Vasile-Florin deputat PNL NU
318. Stan Ioan senator PSD DA
319. Stan Viorel deputat PSD DA
320. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel deputat USR NU
321. Stancu Florinel deputat PSD DA
322. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
323. Stănescu Alexandru deputat PSD DA
324. Stănescu Paul senator PSD DA
325. Stângă George-Cătălin senator PNL NU
326. Steriu Valeriu-Andrei deputat PSD DA
327. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
328. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL NU
329. Suciu Matei deputat PSD DA
330. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
331. Surgent Marius-Gheorghe deputat ALDE DA
332. Szabó Ödön deputat UDMR DA
333. Șarapatin Elvira deputat PSD DA
334. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
335. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
336. Șișcu George deputat PNL NU
337. Șoptică Costel senator PNL NU
338. Șotcan Theodora deputat PSD DA
339. Șova Lucian deputat PSD DA
340. Șovăială Constantin deputat PNL NU
341. Ștefan Corneliu deputat PSD DA
342. Ștefan Ion deputat PNL NU
343. Ștefan Viorel deputat PSD DA
344. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL NU
345. Tabugan Ion deputat ALDE DA
346. Tánczos Barna senator UDMR DA
347. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
348. Teiș Alina deputat PSD DA
349. Teodorovici Eugen Orlando senator PSD DA
350. Terea Ioan deputat PSD DA
351. Tîlvăr Angel deputat PSD DA
352. Todor Adrian deputat PSD DA
353. Toma Cătălin Dumitru senator PNL NU
354. Toma Ilie deputat PSD DA
355. Toma Vasilică senator PSD DA
356. Trăilă Cristina deputat PNL NU
357. Tripa Florin-Dan deputat PSD DA
358. Trufin Lucian senator PSD DA
359. Tudor Beatrice deputat PSD DA
360. Turcan Raluca deputat PNL NU
361. Turcescu Robert-Nicolae deputat PMP DA
362. Turos Lóránd senator UDMR DA
363. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
364. Țapu Nazare Eugen senator PNL NU
365. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR NU
366. Valeca Șerban Constantin senator PSD DA
367. Varga Glad-Aurel deputat PNL NU
368. Vasile Daniel deputat Minoritati DA
369. Vasilescu Lia Olguța deputat PSD DA
370. Vasilică Radu Costin deputat PSD DA
371. Vass Levente deputat UDMR DA
372. Vela Ion-Marcel senator PNL NU
373. Velcea Nicolae deputat PSD DA
374. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
375. Vișan George-Gabriel deputat PSD DA
376. Vîlceanu Dan deputat PNL NU
377. Vîrză Mihăiță deputat PSD DA
378. Vlad Sergiu Cosmin deputat USR NU
379. Voicu Mihai Alexandru deputat PNL NU
380. Vosganian Varujan deputat ALDE DA
381. Vrăjitoru Sorinel-Marian deputat PSD DA
382. Vulpescu Ioan senator PSD DA
383. Weber Mihai deputat PSD DA
384. Wiener Adrian senator USR NU
385. Zainea Cornel deputat USR NU
386. Zamfir Daniel-Cătălin senator ALDE DA
387. Zamfira Constantin-Cătălin deputat PSD DA
388. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 14 decembrie 2019, 12:06
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro