Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.02.2019 > 12:13 Versiunea pentru printare
Vineri, 15 februarie 2019, ora 12:13

Subiect vot: PL-x 27/2019 - Anexa nr.2/04
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil. PSD PNL USR UDMR ALDE
- prezenți:371 134 54 22 16 19 4 14 1 63 18 8 8 10
- voturi pentru (DA):264 134 - - 16 19 - 14 - 63 - - 8 10
- voturi împotrivă (NU):107 - 54 22 - - 4 - 1 - 18 8 - -
- abțineri:0 - - - - - - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian deputat PNL NU
2. Adnagi Slavoliub deputat Minoritati DA
3. Alexandrescu Vlad-Tudor senator USR NU
4. Alexe Costel deputat PNL NU
5. Ambrus Izabella-Agnes deputat UDMR DA
6. Ampleev Andrian deputat Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma deputat PNL NU
8. Andronache Gabriel deputat PNL NU
9. Andrușcă Dănuț deputat PSD DA
10. Antal István-Loránt senator UDMR DA
11. Anton Anton deputat ALDE DA
12. Apjok Norbert deputat UDMR DA
13. Arcan Emilia senator PSD DA
14. Arcaș Viorel senator PSD DA
15. Ardelean Ben-Oni deputat PNL NU
16. Avram Constantin deputat ALDE DA
17. Avram Nicolae senator PSD DA
18. Axinte Vasile deputat PSD DA
19. Babuș Radu deputat PSD DA
20. Badea Viorel Riceard senator PNL NU
21. Balan Ioan deputat PNL NU
22. Balint Liviu-Ioan deputat PSD DA
23. Bădălău Niculae senator PSD DA
24. Bădulescu Dorin-Valeriu senator ALDE DA
25. Băișanu Ștefan-Alexandru deputat ALDE DA
26. Bălănescu Alexandru deputat PSD DA
27. Bârlădeanu Dragoș-Petruț deputat PSD DA
28. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
29. Bende Sándor deputat UDMR DA
30. Benea Adrian-Dragoș senator PSD DA
31. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
32. Benga Tudor - Vlad deputat USR NU
33. Benkő Erika deputat UDMR DA
34. Bica Dănuț deputat PNL NU
35. Birchall Ana deputat PSD DA
36. Biro Zsolt-Istvan deputat UDMR DA
37. Boboc Tudorița-Rodica deputat PSD DA
38. Boboc Valentin Gabriel deputat PSD DA
39. Bode Lucian Nicolae deputat PNL NU
40. Bodea Marius deputat PNL NU
41. Bodog Florian Dorel senator PSD DA
42. Bogdan Gheorghe-Dănuț deputat PSD DA
43. Bontea Vlad deputat PSD DA
44. Boroianu Aurel-Robert deputat PNL NU
45. Bota Marius Sorin-Ovidiu deputat PSD DA
46. Botez Mihai-Cătălin deputat USR NU
47. Bran Ioana deputat PSD DA
48. Breaz Valer-Daniel senator PSD DA
49. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
50. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
51. Buican Cristian deputat PNL NU
52. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
53. Bumb Sorin-Ioan deputat PNL NU
54. Burciu Cristina deputat PSD DA
55. Butunoi Ionel Daniel senator PSD DA
56. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL NU
57. Calotă Florică Ică deputat ALDE DA
58. Caracota Iancu senator PNL NU
59. Cazan Mircea-Vasile senator PNL NU
60. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
61. Căciulă Aurel deputat PSD DA
62. Călin Ion deputat PSD DA
63. Căprar Dorel-Gheorghe deputat PSD DA
64. Căruceru Aida-Cristina deputat PSD DA
65. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat ALDE DA
66. Cârciumaru Florin senator PSD DA
67. Cherecheș Florica deputat PNL NU
68. Cherecheș Viorica deputat PNL NU
69. Chichirău Cosette-Paula deputat USR NU
70. Chiriac Viorel deputat PSD DA
71. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL NU
72. Chisăliță Ioan Narcis senator PSD DA
73. Ciocan Dan deputat PSD DA
74. Ciofu Tamara-Dorina deputat PSD DA
75. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
76. Ciuhodaru Tudor deputat PSD DA
77. Cîtea Vasile deputat PSD DA
78. Cîțu Florin-Vasile senator PNL NU
79. Cobuz Maricela deputat PSD DA
80. Cocoș Vasile deputat PSD DA
81. Codreanu Constantin deputat PMP NU
82. Corlățean Titus senator PSD DA
83. Cosma Andreea deputat PSD DA
84. Cosma Lavinia-Corina deputat USR NU
85. Crețu Gabriela senator PSD DA
86. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
87. Cseke Attila-Zoltán senator UDMR DA
88. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
89. Csokany Petronela-Mihaela deputat Minoritati DA
90. Csoma Botond deputat UDMR DA
91. Cuc Alexandru-Răzvan deputat PSD DA
92. Cucșa Marian-Gheorghe deputat ALDE DA
93. Culeafă Mihai deputat PNL NU
94. Cupă Ion deputat ALDE DA
95. Dan Carmen Daniela senator PSD DA
96. Dehelean Silviu deputat USR NU
97. Deneș Ioan senator PSD DA
98. Derzsi Ákos senator UDMR DA
99. Diaconescu Renică senator PSD DA
100. Diaconu Adrian-Nicolae senator PSD DA
101. Dinică Silvia-Monica senator USR NU
102. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
103. Dîrzu Ioan deputat PSD DA
104. Dobre Victor Paul deputat PNL NU
105. Dobrică Ionela Viorela deputat PSD DA
106. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae deputat PSD DA
107. Dobrovie Matei-Adrian deputat PNL NU
108. Dogariu Eugen senator PSD DA
109. Dohotaru Adrian-Octavian deputat - NU
110. Dragnea Nicolae-Liviu deputat PSD DA
111. Drăghici Mircea-Gheorghe deputat PSD DA
112. Drulă Cătălin deputat USR NU
113. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
114. Dumitrescu Cristian-Sorin senator PSD DA
115. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
116. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
117. Duruș Vlad-Emanuel deputat USR NU
118. Erdei Dolóczki István deputat UDMR DA
119. Farago Petru deputat UDMR DA
120. Fălcoi Nicu senator USR NU
121. Federovici Doina Elena senator PSD DA
122. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL NU
123. Fifor Mihai-Viorel senator PSD DA
124. Filipescu Răducu-George senator PNL NU
125. Florea Damian deputat PSD DA
126. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
127. Floroiu Ionel deputat PSD DA
128. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela deputat PSD DA
129. Furic Iarco deputat Minoritati DA
130. Furtună Mirela deputat PSD DA
131. Ganea Ion senator PSD DA
132. Gavrilă Camelia deputat PSD DA
133. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat ALDE DA
134. Gavriliță Bianca - Miruna deputat PSD DA
135. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
136. Gerea Andrei Dominic deputat ALDE DA
137. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL NU
138. Gheorghe Tinel deputat PNL NU
139. Gheorghiu Bogdan deputat PNL NU
140. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
141. Gherman Dumitru deputat PSD DA
142. Ghilea Găvrilă deputat PNL NU
143. Gilia Claudia deputat PSD DA
144. Giugea Nicolae deputat PNL NU
145. Goga Octavian deputat PSD DA
146. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL NU
147. Goțiu Remus Mihai senator USR NU
148. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
149. Gudu Vasile deputat PNL NU
150. Hadârcă Ion senator ALDE DA
151. Havrici Emanuel-Iuliu deputat PSD DA
152. Hărătău Elena deputat PSD DA
153. Hărău Eleonora-Carmen senator PNL NU
154. Heiuș Lucian-Ovidiu deputat PNL NU
155. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
156. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
157. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
158. Iftimie Neculai deputat PSD DA
159. Ilea Vasile senator PSD DA
160. Ilie Viorel senator ALDE DA
161. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
162. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
163. Ion Stelian-Cristian deputat USR NU
164. Ionescu George deputat PNL NU
165. Ioniță Antoneta deputat PNL NU
166. Iordache Florin deputat PSD DA
167. Iordache Virginel senator PSD DA
168. Iriza Scarlat senator PSD DA
169. Itu Cornel deputat PSD DA
170. Iurișniți Cristina-Ionela deputat USR NU
171. Jivan Luminița-Maria deputat PSD DA
172. Kelemen Hunor deputat UDMR DA
173. Korodi Attila deputat UDMR DA
174. László Attila senator UDMR DA
175. Lazăr Sorin deputat PSD DA
176. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL NU
177. Leș Gabriel-Beniamin senator PSD DA
178. Longher Victoria deputat Minoritati DA
179. Lovin Dumitru deputat ALDE DA
180. Lungu Dan senator USR NU
181. Lungu Tudorița deputat PNL NU
182. Lupașcu Costel deputat PSD DA
183. Lupescu Dumitru deputat USR NU
184. Lupu Victorel senator PSD DA
185. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
186. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
187. Manda Iulian Claudiu senator PSD DA
188. Manole Petre-Florin deputat PSD DA
189. Manoliu Dan senator PSD DA
190. Marciu Ovidiu-Cristian-Dan senator PSD DA
191. Mareș Mara deputat PNL NU
192. Marica Petru-Sorin deputat PSD DA
193. Marin Gheorghe senator PSD DA
194. Marin Nicolae senator PSD DA
195. Matei Călin-Vasile-Andrei deputat PSD DA
196. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
197. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
198. Meleșcanu Teodor Viorel senator ALDE DA
199. Mihail Radu-Mihai senator USR NU
200. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD DA
201. Mihu Ștefan senator PSD DA
202. Mirea Siminica senator PSD DA
203. Mînzatu Roxana deputat PSD DA
204. Mocanu Adrian deputat ALDE DA
205. Moga Nicolae senator PSD DA
206. Mohaci Mihai deputat PSD DA
207. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL NU
208. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR NU
209. Movilă Petru deputat PMP NU
210. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
211. Nasra Gabriel-Horia deputat PSD DA
212. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR NU
213. Neață Eugen deputat PSD DA
214. Nicoară Marius Petre senator ALDE DA
215. Nicoară Romeo Florin deputat PNL NU
216. Nicolae Andrei deputat PSD DA
217. Nicolae Șerban senator PSD DA
218. Nistor Laurențiu deputat PSD DA
219. Niță Ilie senator ALDE DA
220. Niță Mihai deputat ALDE DA
221. Niță Nicu deputat PSD DA
222. Nosa Iuliu deputat PSD DA
223. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
224. Olar Corneliu deputat PNL NU
225. Olteanu Daniel deputat ALDE DA
226. Oprea Dumitru deputat PNL NU
227. Oprea Mario-Ovidiu senator PNL NU
228. Oprea Ștefan Radu senator PSD DA
229. Oprișcan Mihai Doru deputat ALDE DA
230. Oros Nechita-Adrian deputat PNL NU
231. Orțan Ovidiu-Florin senator PSD DA
232. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
233. Palăr Ionel deputat PNL NU
234. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
235. Pană Adriana-Doina deputat PSD DA
236. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
237. Pațurcă Roxana-Natalia senator PSD DA
238. Pauliuc Nicoleta senator PNL NU
239. Pavel Marian senator PSD DA
240. Păle Dănuț deputat PSD DA
241. Pănescu Doru-Adrian senator PSD DA
242. Pereș Alexandru senator PNL NU
243. Petcu Toma-Florin deputat ALDE DA
244. Petrea Gabriel deputat PSD DA
245. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
246. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
247. Pistru Eusebiu-Manea deputat ALDE DA
248. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian deputat PSD DA
249. Plumb Rovana deputat PSD DA
250. Pop Andrei deputat PSD DA
251. Pop Gheorghe senator PSD DA
252. Pop Liviu-Marian senator PSD DA
253. Popa Florin deputat PSD DA
254. Popa Ion senator ALDE DA
255. Popa Mihai Valentin deputat PSD DA
256. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
257. Popescu Mariana-Venera deputat Minoritati DA
258. Popescu Nicolae-Daniel deputat USR NU
259. Popescu-Tăriceanu Călin Constantin Anton senator ALDE DA
260. Preda Radu-Cosmin senator PSD DA
261. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL NU
262. Presadă Florina-Raluca senator USR NU
263. Presură Alexandra deputat PSD DA
264. Prisnel Adrian-Claudiu deputat USR NU
265. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL NU
266. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
267. Radu Anișoara deputat PSD DA
268. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin deputat PSD DA
269. Raețchi Ovidiu Alexandru deputat PNL NU
270. Răcuci Claudiu-Vasile deputat PNL NU
271. Rădulescu Alexandru deputat PSD DA
272. Rădulescu Cătălin-Marian deputat PSD DA
273. Rădulescu Dan-Răzvan deputat USR NU
274. Răduț Violeta deputat PSD DA
275. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
276. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR NU
277. Roman Florin-Claudiu deputat PNL NU
278. Roman Ioan Sorin deputat PSD DA
279. Romanescu Cristinel deputat PNL NU
280. Romașcanu Lucian senator PSD DA
281. Roșca Lucreția deputat PSD DA
282. Rotaru Alexandru deputat PSD DA
283. Rotaru Ion senator PSD DA
284. Rotaru Răzvan-Ilie deputat PSD DA
285. Salan Viorel senator PSD DA
286. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
287. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana deputat PNL NU
288. Sefer Cristian-George deputat PSD DA
289. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR NU
290. Seres Dénes deputat UDMR DA
291. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL NU
292. Silistru Doina senator PSD DA
293. Simion Lucian-Eduard deputat PSD DA
294. Simionca Ioan senator ALDE DA
295. Simionca Ionuț deputat PMP NU
296. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
297. Sitterli Ovidiu-Ioan deputat PNL NU
298. Smarandache Miron Alexandru senator PSD DA
299. Socotar Gheorghe-Dinu deputat PSD DA
300. Solomon Adrian deputat PSD DA
301. Soporan Aurel-Horea senator PSD DA
302. Stamatian Vasile-Florin deputat PNL NU
303. Stan Ioan senator PSD DA
304. Stan Viorel deputat PSD DA
305. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel deputat USR NU
306. Stancu Florinel deputat PSD DA
307. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
308. Stănescu Alexandru deputat PSD DA
309. Stănescu Paul senator PSD DA
310. Stângă George-Cătălin senator PNL NU
311. Steriu Valeriu-Andrei deputat PSD DA
312. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
313. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL NU
314. Suciu Matei deputat PSD DA
315. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
316. Surgent Marius-Gheorghe deputat ALDE DA
317. Szabó Ödön deputat UDMR DA
318. Șarapatin Elvira deputat PSD DA
319. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
320. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
321. Șișcu George deputat PNL NU
322. Șoptică Costel senator PNL NU
323. Șotcan Theodora deputat PSD DA
324. Șova Lucian deputat PSD DA
325. Șovăială Constantin deputat PNL NU
326. Ștefan Corneliu deputat PSD DA
327. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL NU
328. Tabugan Ion deputat ALDE DA
329. Tánczos Barna senator UDMR DA
330. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
331. Teiș Alina deputat PSD DA
332. Teodorovici Eugen Orlando senator PSD DA
333. Terea Ioan deputat PSD DA
334. Tîlvăr Angel deputat PSD DA
335. Todor Adrian deputat PSD DA
336. Todoran Adrian-Mihăiță deputat PMP NU
337. Toma Cătălin Dumitru senator PNL NU
338. Toma Ilie deputat PSD DA
339. Toma Vasilică senator PSD DA
340. Trăilă Cristina deputat PNL NU
341. Tripa Florin-Dan deputat PSD DA
342. Trufin Lucian senator PSD DA
343. Tudor Beatrice deputat PSD DA
344. Turcan Raluca deputat PNL NU
345. Turos Lóránd senator UDMR DA
346. Țapu Nazare Eugen senator PNL NU
347. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR NU
348. Ursu Răzvan-Ion deputat PSD DA
349. Valeca Șerban Constantin senator PSD DA
350. Varga Glad-Aurel deputat PNL NU
351. Vasile Daniel deputat Minoritati DA
352. Vasilescu Lia Olguța deputat PSD DA
353. Vasilică Radu Costin deputat PSD DA
354. Vass Levente deputat UDMR DA
355. Vela Ion-Marcel senator PNL NU
356. Velcea Nicolae deputat PSD DA
357. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
358. Vișan George-Gabriel deputat PSD DA
359. Vîlceanu Dan deputat PNL NU
360. Vîrză Mihăiță deputat PSD DA
361. Vlad Sergiu Cosmin deputat USR NU
362. Voicu Mihai Alexandru deputat PNL NU
363. Vosganian Varujan deputat ALDE DA
364. Vrăjitoru Sorinel-Marian deputat PSD DA
365. Vulpescu Ioan senator PSD DA
366. Weber Mihai deputat PSD DA
367. Wiener Adrian senator USR NU
368. Zainea Cornel deputat USR NU
369. Zamfir Daniel-Cătălin senator ALDE DA
370. Zamfira Constantin-Cătălin deputat PSD DA
371. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 9 decembrie 2019, 23:53
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro