Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.02.2019 > 12:13 Versiunea pentru printare
Vineri, 15 februarie 2019, ora 12:13

Subiect vot: PL-x 27/2019 - Anexa nr.3/04
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil. PSD PNL USR UDMR ALDE
- prezenți:387 137 58 24 18 18 5 14 1 64 24 7 7 10
- voturi pentru (DA):269 137 1 - 18 18 - 14 - 64 - - 7 10
- voturi împotrivă (NU):117 - 57 24 - - 4 - 1 - 24 7 - -
- abțineri:1 - - - - - 1 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub deputat Minoritati DA
2. Alexandrescu Vlad-Tudor senator USR NU
3. Alexe Costel deputat PNL NU
4. Ambrus Izabella-Agnes deputat UDMR DA
5. Ampleev Andrian deputat Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma deputat PNL NU
7. Andronache Gabriel deputat PNL NU
8. Andrușcă Dănuț deputat PSD DA
9. Antal István-János deputat UDMR DA
10. Antal István-Loránt senator UDMR DA
11. Anton Anton deputat ALDE DA
12. Apjok Norbert deputat UDMR DA
13. Arcan Emilia senator PSD DA
14. Arcaș Viorel senator PSD DA
15. Ardelean Ben-Oni deputat PNL NU
16. Avram Constantin deputat ALDE DA
17. Avram Nicolae senator PSD DA
18. Axinte Vasile deputat PSD DA
19. Babuș Radu deputat PSD DA
20. Badea Viorel Riceard senator PNL NU
21. Balan Ioan deputat PNL NU
22. Balint Liviu-Ioan deputat PSD DA
23. Bădălău Niculae senator PSD DA
24. Bădulescu Dorin-Valeriu senator ALDE DA
25. Băișanu Ștefan-Alexandru deputat ALDE DA
26. Bălănescu Alexandru deputat PSD DA
27. Bârlădeanu Dragoș-Petruț deputat PSD DA
28. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
29. Bende Sándor deputat UDMR DA
30. Benea Adrian-Dragoș senator PSD DA
31. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
32. Benga Tudor - Vlad deputat USR NU
33. Benkő Erika deputat UDMR DA
34. Bica Dănuț deputat PNL NU
35. Birchall Ana deputat PSD DA
36. Biro Zsolt-Istvan deputat UDMR DA
37. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
38. Boboc Tudorița-Rodica deputat PSD DA
39. Boboc Valentin Gabriel deputat PSD DA
40. Bode Lucian Nicolae deputat PNL NU
41. Bodea Marius deputat PNL NU
42. Bodog Florian Dorel senator PSD DA
43. Bogdan Gheorghe-Dănuț deputat PSD DA
44. Bontea Vlad deputat PSD DA
45. Boroianu Aurel-Robert deputat PNL NU
46. Botez Mihai-Cătălin deputat USR NU
47. Bran Ioana deputat PSD DA
48. Breaz Valer-Daniel senator PSD DA
49. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
50. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
51. Buican Cristian deputat PNL NU
52. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
53. Bulacu Romulus senator PNL NU
54. Bumb Sorin-Ioan deputat PNL NU
55. Burciu Cristina deputat PSD DA
56. Butunoi Ionel Daniel senator PSD DA
57. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL NU
58. Calotă Florică Ică deputat ALDE DA
59. Caracota Iancu senator PNL NU
60. Cazan Mircea-Vasile senator PNL NU
61. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
62. Căciulă Aurel deputat PSD DA
63. Călin Ion deputat PSD DA
64. Căprar Dorel-Gheorghe deputat PSD DA
65. Căruceru Aida-Cristina deputat PSD DA
66. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat ALDE DA
67. Cârciumaru Florin senator PSD DA
68. Cherecheș Florica deputat PNL NU
69. Chichirău Cosette-Paula deputat USR NU
70. Chiriac Viorel deputat PSD DA
71. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL NU
72. Chisăliță Ioan Narcis senator PSD DA
73. Ciocan Dan deputat PSD DA
74. Ciofu Tamara-Dorina deputat PSD DA
75. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
76. Ciuhodaru Tudor deputat PSD DA
77. Cîtea Vasile deputat PSD DA
78. Cîțu Florin-Vasile senator PNL NU
79. Cobuz Maricela deputat PSD DA
80. Cocoș Vasile deputat PSD DA
81. Codreanu Constantin deputat PMP NU
82. Corlățean Titus senator PSD DA
83. Cosma Andreea deputat PSD DA
84. Cosma Lavinia-Corina deputat USR NU
85. Craioveanu Elena-Lavinia senator PSD DA
86. Crețu Gabriela senator PSD DA
87. Cristache Cătălin deputat PMP NU
88. Cristina Ioan senator PNL NU
89. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
90. Cseke Attila-Zoltán senator UDMR DA
91. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
92. Csokany Petronela-Mihaela deputat Minoritati DA
93. Cuc Alexandru-Răzvan deputat PSD DA
94. Cucșa Marian-Gheorghe deputat ALDE DA
95. Culeafă Mihai deputat PNL NU
96. Cupă Ion deputat ALDE DA
97. Cupșa Ioan deputat PNL NU
98. Dan Carmen Daniela senator PSD DA
99. Dan Nicușor Daniel deputat USR NU
100. Dănăilă Leon senator PNL NU
101. Dehelean Silviu deputat USR NU
102. Deneș Ioan senator PSD DA
103. Derzsi Ákos senator UDMR DA
104. Diaconescu Renică senator PSD DA
105. Diaconu Adrian-Nicolae senator PSD DA
106. Dinică Silvia-Monica senator USR NU
107. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
108. Dîrzu Ioan deputat PSD DA
109. Dobre Victor Paul deputat PNL NU
110. Dobrică Ionela Viorela deputat PSD DA
111. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae deputat PSD DA
112. Dobrovie Matei-Adrian deputat PNL NU
113. Dogariu Eugen senator PSD DA
114. Dohotaru Adrian-Octavian deputat - NU
115. Dragnea Nicolae-Liviu deputat PSD DA
116. Drăghici Mircea-Gheorghe deputat PSD DA
117. Drulă Cătălin deputat USR NU
118. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
119. Dumitrescu Cristian-Sorin senator PSD DA
120. Dumitrescu Iulian senator PNL NU
121. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
122. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
123. Duruș Vlad-Emanuel deputat USR NU
124. Erdei Dolóczki István deputat UDMR DA
125. Farago Petru deputat UDMR DA
126. Fălcoi Nicu senator USR NU
127. Federovici Doina Elena senator PSD DA
128. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL NU
129. Fifor Mihai-Viorel senator PSD DA
130. Filipescu Răducu-George senator PNL NU
131. Florea Damian deputat PSD DA
132. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
133. Floroiu Ionel deputat PSD DA
134. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela deputat PSD DA
135. Furic Iarco deputat Minoritati DA
136. Furtună Mirela deputat PSD DA
137. Ganea Ion senator PSD DA
138. Gavrilă Camelia deputat PSD DA
139. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat ALDE DA
140. Gavriliță Bianca - Miruna deputat PSD DA
141. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
142. Gerea Andrei Dominic deputat ALDE DA
143. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL NU
144. Gheorghe Tinel deputat PNL NU
145. Gheorghiu Bogdan deputat PNL NU
146. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
147. Gherman Dumitru deputat PSD DA
148. Ghinea Cristian deputat USR NU
149. Gilia Claudia deputat PSD DA
150. Giugea Nicolae deputat PNL NU
151. Goga Octavian deputat PSD DA
152. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL NU
153. Goțiu Remus Mihai senator USR NU
154. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
155. Gudu Vasile deputat PNL DA
156. Hadârcă Ion senator ALDE DA
157. Havrici Emanuel-Iuliu deputat PSD DA
158. Hărătău Elena deputat PSD DA
159. Hărău Eleonora-Carmen senator PNL NU
160. Heiuș Lucian-Ovidiu deputat PNL NU
161. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
162. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL NU
163. Iancu Iulian deputat PSD DA
164. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
165. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
166. Iftimie Neculai deputat PSD DA
167. Ilea Vasile senator PSD DA
168. Ilie Viorel senator ALDE DA
169. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
170. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
171. Ion Stelian-Cristian deputat USR NU
172. Ionescu George deputat PNL NU
173. Ioniță Antoneta deputat PNL NU
174. Iordache Florin deputat PSD DA
175. Iordache Virginel senator PSD DA
176. Iriza Scarlat senator PSD DA
177. Itu Cornel deputat PSD DA
178. Iurișniți Cristina-Ionela deputat USR NU
179. Jivan Luminița-Maria deputat PSD DA
180. Kelemen Hunor deputat UDMR DA
181. Korodi Attila deputat UDMR DA
182. László Attila senator UDMR DA
183. Lazăr Sorin deputat PSD DA
184. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL NU
185. Leș Gabriel-Beniamin senator PSD DA
186. Longher Victoria deputat Minoritati DA
187. Lovin Dumitru deputat ALDE DA
188. Lungu Dan senator USR NU
189. Lungu Tudorița deputat PNL NU
190. Lupașcu Costel deputat PSD DA
191. Lupescu Dumitru deputat USR NU
192. Lupu Victorel senator PSD DA
193. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
194. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
195. Manda Iulian Claudiu senator PSD DA
196. Manole Petre-Florin deputat PSD DA
197. Manoliu Dan senator PSD DA
198. Marciu Ovidiu-Cristian-Dan senator PSD DA
199. Mareș Mara deputat PNL NU
200. Marica Petru-Sorin deputat PSD DA
201. Marin Gheorghe senator PSD DA
202. Marin Nicolae senator PSD DA
203. Matei Călin-Vasile-Andrei deputat PSD DA
204. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
205. Meleșcanu Teodor Viorel senator ALDE DA
206. Mihail Radu-Mihai senator USR NU
207. Mihalescul Dumitru deputat PNL NU
208. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD DA
209. Mihu Ștefan senator PSD DA
210. Mirea Siminica senator PSD DA
211. Mînzatu Roxana deputat PSD DA
212. Mocanu Adrian deputat ALDE DA
213. Moga Nicolae senator PSD DA
214. Mohaci Mihai deputat PSD DA
215. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL NU
216. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR NU
217. Movilă Petru deputat PMP NU
218. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
219. Nasra Gabriel-Horia deputat PSD DA
220. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR NU
221. Neagu Nicolae deputat PNL NU
222. Neață Eugen deputat PSD DA
223. Nicoară Marius Petre senator ALDE DA
224. Nicoară Romeo Florin deputat PNL NU
225. Nicolae Andrei deputat PSD DA
226. Nicolae Șerban senator PSD DA
227. Nicolicea Eugen deputat PSD DA
228. Nistor Laurențiu deputat PSD DA
229. Niță Ilie senator ALDE DA
230. Niță Mihai deputat ALDE DA
231. Niță Nicu deputat PSD DA
232. Nosa Iuliu deputat PSD DA
233. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
234. Olar Corneliu deputat PNL NU
235. Olteanu Daniel deputat ALDE DA
236. Oprea Mario-Ovidiu senator PNL NU
237. Oprea Ștefan Radu senator PSD DA
238. Oprișcan Mihai Doru deputat ALDE DA
239. Oros Nechita-Adrian deputat PNL NU
240. Orțan Ovidiu-Florin senator PSD DA
241. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
242. Palăr Ionel deputat PNL NU
243. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
244. Pană Adriana-Doina deputat PSD DA
245. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
246. Pațurcă Roxana-Natalia senator PSD DA
247. Pauliuc Nicoleta senator PNL NU
248. Pavel Marian senator PSD DA
249. Păle Dănuț deputat PSD DA
250. Pănescu Doru-Adrian senator PSD DA
251. Pereș Alexandru senator PNL NU
252. Petcu Toma-Florin deputat ALDE DA
253. Petrea Gabriel deputat PSD DA
254. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
255. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
256. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL NU
257. Pistru-Popa Eusebiu-Manea deputat ALDE DA
258. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian deputat PSD DA
259. Plumb Rovana deputat PSD DA
260. Pop Andrei deputat PSD DA
261. Pop Gheorghe senator PSD DA
262. Pop Liviu-Marian senator PSD DA
263. Popa Cornel senator PNL NU
264. Popa Florin deputat PSD DA
265. Popa Ion senator ALDE DA
266. Popa Mihai Valentin deputat PSD DA
267. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
268. Popescu Mariana-Venera deputat Minoritati DA
269. Popescu Nicolae-Daniel deputat USR NU
270. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL NU
271. Popescu-Tăriceanu Călin Constantin Anton senator ALDE DA
272. Preda Radu-Cosmin senator PSD DA
273. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL NU
274. Presadă Florina-Raluca senator USR NU
275. Presură Alexandra deputat PSD DA
276. Prisnel Adrian-Claudiu deputat USR NU
277. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL NU
278. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
279. Radu Anișoara deputat PSD DA
280. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin deputat PSD DA
281. Raețchi Ovidiu Alexandru deputat PNL NU
282. Răcuci Claudiu-Vasile deputat PNL NU
283. Rădulescu Alexandru deputat PSD DA
284. Rădulescu Cătălin-Marian deputat PSD DA
285. Rădulescu Dan-Răzvan deputat USR NU
286. Răduț Violeta deputat PSD DA
287. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
288. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR NU
289. Roman Florin-Claudiu deputat PNL NU
290. Roman Ioan Sorin deputat PSD DA
291. Romanescu Cristinel deputat PNL NU
292. Romașcanu Lucian senator PSD DA
293. Roșca Lucreția deputat PSD DA
294. Rotaru Alexandru deputat PSD DA
295. Rotaru Ion senator PSD DA
296. Rotaru Răzvan-Ilie deputat PSD DA
297. Salan Viorel senator PSD DA
298. Savin Emanoil senator PSD DA
299. Săftoiu Ana Adriana deputat PNL NU
300. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
301. Scântei Laura-Iuliana senator PNL NU
302. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana deputat PNL NU
303. Sebestyén Csaba-István deputat UDMR DA
304. Sefer Cristian-George deputat PSD DA
305. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR NU
306. Seres Dénes deputat UDMR DA
307. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL NU
308. Silistru Doina senator PSD DA
309. Simion Lucian-Eduard deputat PSD DA
310. Simionca Ioan senator ALDE DA
311. Simionca Ionuț deputat PMP NU
312. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
313. Sitterli Ovidiu-Ioan deputat PNL NU
314. Smarandache Miron Alexandru senator PSD DA
315. Socotar Gheorghe-Dinu deputat PSD DA
316. Solomon Adrian deputat PSD DA
317. Soporan Aurel-Horea senator PSD DA
318. Stamatian Vasile-Florin deputat PNL NU
319. Stan Ioan senator PSD DA
320. Stan Viorel deputat PSD DA
321. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel deputat USR NU
322. Stancu Florinel deputat PSD DA
323. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
324. Stănescu Alexandru deputat PSD DA
325. Stănescu Paul senator PSD DA
326. Stângă George-Cătălin senator PNL NU
327. Steriu Valeriu-Andrei deputat PSD DA
328. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
329. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL NU
330. Suciu Matei deputat PSD DA
331. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
332. Surgent Marius-Gheorghe deputat ALDE DA
333. Szabó Ödön deputat UDMR DA
334. Șarapatin Elvira deputat PSD DA
335. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
336. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
337. Șișcu George deputat PNL NU
338. Șoptică Costel senator PNL NU
339. Șotcan Theodora deputat PSD DA
340. Șova Lucian deputat PSD DA
341. Șovăială Constantin deputat PNL NU
342. Ștefan Corneliu deputat PSD DA
343. Ștefan Ion deputat PNL NU
344. Ștefan Viorel deputat PSD DA
345. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL NU
346. Tánczos Barna senator UDMR DA
347. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
348. Teiș Alina deputat PSD DA
349. Teodorovici Eugen Orlando senator PSD DA
350. Terea Ioan deputat PSD DA
351. Tîlvăr Angel deputat PSD DA
352. Todor Adrian deputat PSD DA
353. Todoran Adrian-Mihăiță deputat PMP Abținere
354. Toma Cătălin Dumitru senator PNL NU
355. Toma Ilie deputat PSD DA
356. Toma Vasilică senator PSD DA
357. Trăilă Cristina deputat PNL NU
358. Tripa Florin-Dan deputat PSD DA
359. Trufin Lucian senator PSD DA
360. Tudor Beatrice deputat PSD DA
361. Turcan Raluca deputat PNL NU
362. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
363. Țapu Nazare Eugen senator PNL NU
364. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR NU
365. Ursu Răzvan-Ion deputat PSD DA
366. Valeca Șerban Constantin senator PSD DA
367. Varga Glad-Aurel deputat PNL NU
368. Varga Vasile deputat PNL NU
369. Vasile Daniel deputat Minoritati DA
370. Vasilescu Lia Olguța deputat PSD DA
371. Vasilică Radu Costin deputat PSD DA
372. Vass Levente deputat UDMR DA
373. Vela Ion-Marcel senator PNL NU
374. Velcea Nicolae deputat PSD DA
375. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
376. Vișan George-Gabriel deputat PSD DA
377. Vîlceanu Dan deputat PNL NU
378. Vîrză Mihăiță deputat PSD DA
379. Vlad Sergiu Cosmin deputat USR NU
380. Vosganian Varujan deputat ALDE DA
381. Vrăjitoru Sorinel-Marian deputat PSD DA
382. Vulpescu Ioan senator PSD DA
383. Weber Mihai deputat PSD DA
384. Zainea Cornel deputat USR NU
385. Zamfir Daniel-Cătălin senator ALDE DA
386. Zamfira Constantin-Cătălin deputat PSD DA
387. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 19 septembrie 2019, 22:35
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro