Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.02.2019 > 12:14 Versiunea pentru printare
Vineri, 15 februarie 2019, ora 12:14

Subiect vot: PL-x 27/2019 - Anexa nr.4/04
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil. PSD PNL USR UDMR ALDE Neafil.
- prezenți:395 138 59 24 19 18 6 14 1 65 23 9 7 10 2
- voturi pentru (DA):271 138 - - 19 18 - 14 - 65 - - 7 10 -
- voturi împotrivă (NU):123 - 58 24 - - 6 - 1 - 23 9 - - 2
- abțineri:1 - 1 - - - - - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian deputat PNL NU
2. Adnagi Slavoliub deputat Minoritati DA
3. Alexandrescu Vlad-Tudor senator USR NU
4. Alexe Costel deputat PNL NU
5. Ambrus Izabella-Agnes deputat UDMR DA
6. Ampleev Andrian deputat Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma deputat PNL NU
8. Andronache Gabriel deputat PNL NU
9. Andrușcă Dănuț deputat PSD DA
10. Antal István-János deputat UDMR DA
11. Anton Anton deputat ALDE DA
12. Apjok Norbert deputat UDMR DA
13. Arcan Emilia senator PSD DA
14. Arcaș Viorel senator PSD DA
15. Ardelean Ben-Oni deputat PNL NU
16. Avram Constantin deputat ALDE DA
17. Avram Nicolae senator PSD DA
18. Axinte Vasile deputat PSD DA
19. Babuș Radu deputat PSD DA
20. Badea Viorel Riceard senator PNL NU
21. Balan Ioan deputat PNL NU
22. Balint Liviu-Ioan deputat PSD DA
23. Bădălău Niculae senator PSD DA
24. Bădulescu Dorin-Valeriu senator ALDE DA
25. Băișanu Ștefan-Alexandru deputat ALDE DA
26. Bălănescu Alexandru deputat PSD DA
27. Băsescu Traian senator - NU
28. Bârlădeanu Dragoș-Petruț deputat PSD DA
29. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
30. Bende Sándor deputat UDMR DA
31. Benea Adrian-Dragoș senator PSD DA
32. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
33. Benga Tudor - Vlad deputat USR NU
34. Benkő Erika deputat UDMR DA
35. Bica Dănuț deputat PNL NU
36. Birchall Ana deputat PSD DA
37. Biro Zsolt-Istvan deputat UDMR DA
38. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
39. Boboc Tudorița-Rodica deputat PSD DA
40. Boboc Valentin Gabriel deputat PSD DA
41. Bode Lucian Nicolae deputat PNL NU
42. Bodea Marius deputat PNL NU
43. Bodog Florian Dorel senator PSD DA
44. Bogdan Gheorghe-Dănuț deputat PSD DA
45. Bontea Vlad deputat PSD DA
46. Boroianu Aurel-Robert deputat PNL NU
47. Bota Marius Sorin-Ovidiu deputat PSD DA
48. Botez Mihai-Cătălin deputat USR NU
49. Bran Ioana deputat PSD DA
50. Breaz Valer-Daniel senator PSD DA
51. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
52. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
53. Buican Cristian deputat PNL NU
54. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
55. Bulacu Romulus senator PNL NU
56. Bulai Iulian deputat USR NU
57. Bumb Sorin-Ioan deputat PNL NU
58. Burciu Cristina deputat PSD DA
59. Butunoi Ionel Daniel senator PSD DA
60. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL NU
61. Calotă Florică Ică deputat ALDE DA
62. Caracota Iancu senator PNL NU
63. Cazan Mircea-Vasile senator PNL NU
64. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
65. Căciulă Aurel deputat PSD DA
66. Călin Ion deputat PSD DA
67. Căprar Dorel-Gheorghe deputat PSD DA
68. Căruceru Aida-Cristina deputat PSD DA
69. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat ALDE DA
70. Cârciumaru Florin senator PSD DA
71. Cherecheș Florica deputat PNL NU
72. Cherecheș Viorica deputat PNL NU
73. Chichirău Cosette-Paula deputat USR NU
74. Chiriac Viorel deputat PSD DA
75. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL NU
76. Chisăliță Ioan Narcis senator PSD DA
77. Ciocan Dan deputat PSD DA
78. Ciofu Tamara-Dorina deputat PSD DA
79. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
80. Ciuhodaru Tudor deputat PSD DA
81. Cîtea Vasile deputat PSD DA
82. Cîțu Florin-Vasile senator PNL NU
83. Cobuz Maricela deputat PSD DA
84. Cocoș Vasile deputat PSD DA
85. Codreanu Constantin deputat PMP NU
86. Corlățean Titus senator PSD DA
87. Cosma Andreea deputat PSD DA
88. Cosma Lavinia-Corina deputat USR NU
89. Covaciu Severica-Rodica senator - NU
90. Craioveanu Elena-Lavinia senator PSD DA
91. Crețu Gabriela senator PSD DA
92. Cristache Cătălin deputat PMP NU
93. Cristina Ioan senator PNL NU
94. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
95. Cseke Attila-Zoltán senator UDMR DA
96. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
97. Csokany Petronela-Mihaela deputat Minoritati DA
98. Csoma Botond deputat UDMR DA
99. Cuc Alexandru-Răzvan deputat PSD DA
100. Cucșa Marian-Gheorghe deputat ALDE DA
101. Culeafă Mihai deputat PNL NU
102. Cupă Ion deputat ALDE DA
103. Cupșa Ioan deputat PNL NU
104. Dan Carmen Daniela senator PSD DA
105. Dan Nicușor Daniel deputat USR NU
106. Dănăilă Leon senator PNL NU
107. Dehelean Silviu deputat USR NU
108. Deneș Ioan senator PSD DA
109. Derzsi Ákos senator UDMR DA
110. Diaconescu Renică senator PSD DA
111. Diaconu Adrian-Nicolae senator PSD DA
112. Dinică Silvia-Monica senator USR NU
113. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
114. Dîrzu Ioan deputat PSD DA
115. Dobre Victor Paul deputat PNL NU
116. Dobrică Ionela Viorela deputat PSD DA
117. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae deputat PSD DA
118. Dobrovie Matei-Adrian deputat PNL NU
119. Dogariu Eugen senator PSD DA
120. Dohotaru Adrian-Octavian deputat - NU
121. Dragnea Nicolae-Liviu deputat PSD DA
122. Drăghici Mircea-Gheorghe deputat PSD DA
123. Drulă Cătălin deputat USR NU
124. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
125. Dumitrescu Cristian-Sorin senator PSD DA
126. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
127. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
128. Duruș Vlad-Emanuel deputat USR NU
129. Erdei Dolóczki István deputat UDMR DA
130. Farago Petru deputat UDMR DA
131. Fălcoi Nicu senator USR NU
132. Federovici Doina Elena senator PSD DA
133. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL NU
134. Fifor Mihai-Viorel senator PSD DA
135. Filipescu Răducu-George senator PNL NU
136. Florea Damian deputat PSD DA
137. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
138. Floroiu Ionel deputat PSD DA
139. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela deputat PSD DA
140. Furic Iarco deputat Minoritati DA
141. Furtună Mirela deputat PSD DA
142. Ganea Ion senator PSD DA
143. Gavrilă Camelia deputat PSD DA
144. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat ALDE DA
145. Gavriliță Bianca - Miruna deputat PSD DA
146. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
147. Gerea Andrei Dominic deputat ALDE DA
148. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL NU
149. Gheorghe Tinel deputat PNL NU
150. Gheorghiu Bogdan deputat PNL NU
151. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
152. Gherman Dumitru deputat PSD DA
153. Ghica Cristian senator USR NU
154. Ghilea Găvrilă deputat PNL NU
155. Gilia Claudia deputat PSD DA
156. Giugea Nicolae deputat PNL NU
157. Goga Octavian deputat PSD DA
158. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL NU
159. Goțiu Remus Mihai senator USR NU
160. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
161. Gudu Vasile deputat PNL NU
162. Hadârcă Ion senator ALDE DA
163. Havrici Emanuel-Iuliu deputat PSD DA
164. Hărătău Elena deputat PSD DA
165. Hărău Eleonora-Carmen senator PNL NU
166. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
167. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL NU
168. Iancu Iulian deputat PSD DA
169. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
170. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
171. Iftimie Neculai deputat PSD DA
172. Ilea Vasile senator PSD DA
173. Ilie Viorel senator ALDE DA
174. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
175. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
176. Ion Stelian-Cristian deputat USR NU
177. Ionescu George deputat PNL NU
178. Ioniță Antoneta deputat PNL NU
179. Iordache Florin deputat PSD DA
180. Iordache Virginel senator PSD DA
181. Iriza Scarlat senator PSD DA
182. Itu Cornel deputat PSD DA
183. Iurișniți Cristina-Ionela deputat USR NU
184. Jivan Luminița-Maria deputat PSD DA
185. Kelemen Hunor deputat UDMR DA
186. Korodi Attila deputat UDMR DA
187. László Attila senator UDMR DA
188. Lazăr Sorin deputat PSD DA
189. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL NU
190. Leș Gabriel-Beniamin senator PSD DA
191. Longher Victoria deputat Minoritati DA
192. Lovin Dumitru deputat ALDE DA
193. Lungu Dan senator USR NU
194. Lungu Tudorița deputat PNL Abținere
195. Lupașcu Costel deputat PSD DA
196. Lupescu Dumitru deputat USR NU
197. Lupu Victorel senator PSD DA
198. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
199. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
200. Manda Iulian Claudiu senator PSD DA
201. Manole Petre-Florin deputat PSD DA
202. Manoliu Dan senator PSD DA
203. Marciu Ovidiu-Cristian-Dan senator PSD DA
204. Mareș Mara deputat PNL NU
205. Marica Petru-Sorin deputat PSD DA
206. Marin Gheorghe senator PSD DA
207. Marin Nicolae senator PSD DA
208. Matei Călin-Vasile-Andrei deputat PSD DA
209. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
210. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
211. Meleșcanu Teodor Viorel senator ALDE DA
212. Mihail Radu-Mihai senator USR NU
213. Mihalescul Dumitru deputat PNL NU
214. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD DA
215. Mihu Ștefan senator PSD DA
216. Mirea Siminica senator PSD DA
217. Mînzatu Roxana deputat PSD DA
218. Mocanu Adrian deputat ALDE DA
219. Moga Nicolae senator PSD DA
220. Mohaci Mihai deputat PSD DA
221. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL NU
222. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR NU
223. Movilă Petru deputat PMP NU
224. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
225. Nasra Gabriel-Horia deputat PSD DA
226. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR NU
227. Neagu Nicolae deputat PNL NU
228. Neață Eugen deputat PSD DA
229. Nicoară Marius Petre senator ALDE DA
230. Nicoară Romeo Florin deputat PNL NU
231. Nicolae Andrei deputat PSD DA
232. Nicolae Șerban senator PSD DA
233. Nicolicea Eugen deputat PSD DA
234. Nistor Laurențiu deputat PSD DA
235. Niță Ilie senator ALDE DA
236. Niță Nicu deputat PSD DA
237. Nosa Iuliu deputat PSD DA
238. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
239. Olar Corneliu deputat PNL NU
240. Olteanu Daniel deputat ALDE DA
241. Oprea Dumitru deputat PNL NU
242. Oprea Mario-Ovidiu senator PNL NU
243. Oprea Ștefan Radu senator PSD DA
244. Oprișcan Mihai Doru deputat ALDE DA
245. Oros Nechita-Adrian deputat PNL NU
246. Orțan Ovidiu-Florin senator PSD DA
247. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
248. Palăr Ionel deputat PNL NU
249. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
250. Pană Adriana-Doina deputat PSD DA
251. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
252. Pașcan Emil-Marius deputat PMP NU
253. Pațurcă Roxana-Natalia senator PSD DA
254. Pauliuc Nicoleta senator PNL NU
255. Pavel Marian senator PSD DA
256. Păle Dănuț deputat PSD DA
257. Pănescu Doru-Adrian senator PSD DA
258. Pereș Alexandru senator PNL NU
259. Petcu Toma-Florin deputat ALDE DA
260. Petrea Gabriel deputat PSD DA
261. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
262. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
263. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL NU
264. Pistru-Popa Eusebiu-Manea deputat ALDE DA
265. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian deputat PSD DA
266. Plumb Rovana deputat PSD DA
267. Pop Andrei deputat PSD DA
268. Pop Gheorghe senator PSD DA
269. Pop Liviu-Marian senator PSD DA
270. Popa Cornel senator PNL NU
271. Popa Florin deputat PSD DA
272. Popa Ion senator ALDE DA
273. Popa Mihai Valentin deputat PSD DA
274. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
275. Popescu Mariana-Venera deputat Minoritati DA
276. Popescu Nicolae-Daniel deputat USR NU
277. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL NU
278. Popescu-Tăriceanu Călin Constantin Anton senator ALDE DA
279. Preda Radu-Cosmin senator PSD DA
280. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL NU
281. Presadă Florina-Raluca senator USR NU
282. Presură Alexandra deputat PSD DA
283. Prisnel Adrian-Claudiu deputat USR NU
284. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL NU
285. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
286. Radu Anișoara deputat PSD DA
287. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin deputat PSD DA
288. Raețchi Ovidiu Alexandru deputat PNL NU
289. Răcuci Claudiu-Vasile deputat PNL NU
290. Rădulescu Alexandru deputat PSD DA
291. Rădulescu Cătălin-Marian deputat PSD DA
292. Rădulescu Dan-Răzvan deputat USR NU
293. Răduț Violeta deputat PSD DA
294. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
295. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR NU
296. Roman Florin-Claudiu deputat PNL NU
297. Roman Ioan Sorin deputat PSD DA
298. Romanescu Cristinel deputat PNL NU
299. Romașcanu Lucian senator PSD DA
300. Roșca Lucreția deputat PSD DA
301. Rotaru Alexandru deputat PSD DA
302. Rotaru Ion senator PSD DA
303. Rotaru Răzvan-Ilie deputat PSD DA
304. Salan Viorel senator PSD DA
305. Savin Emanoil senator PSD DA
306. Săftoiu Ana Adriana deputat PNL NU
307. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
308. Scântei Laura-Iuliana senator PNL NU
309. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana deputat PNL NU
310. Sebestyén Csaba-István deputat UDMR DA
311. Sefer Cristian-George deputat PSD DA
312. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR NU
313. Seres Dénes deputat UDMR DA
314. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL NU
315. Silistru Doina senator PSD DA
316. Simion Lucian-Eduard deputat PSD DA
317. Simionca Ioan senator ALDE DA
318. Simionca Ionuț deputat PMP NU
319. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
320. Sitterli Ovidiu-Ioan deputat PNL NU
321. Smarandache Miron Alexandru senator PSD DA
322. Socotar Gheorghe-Dinu deputat PSD DA
323. Solomon Adrian deputat PSD DA
324. Soporan Aurel-Horea senator PSD DA
325. Stan Ioan senator PSD DA
326. Stan Viorel deputat PSD DA
327. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel deputat USR NU
328. Stancu Florinel deputat PSD DA
329. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
330. Stănescu Alexandru deputat PSD DA
331. Stănescu Paul senator PSD DA
332. Stângă George-Cătălin senator PNL NU
333. Steriu Valeriu-Andrei deputat PSD DA
334. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
335. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL NU
336. Suciu Matei deputat PSD DA
337. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
338. Surgent Marius-Gheorghe deputat ALDE DA
339. Szabó Ödön deputat UDMR DA
340. Șarapatin Elvira deputat PSD DA
341. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
342. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
343. Șișcu George deputat PNL NU
344. Șoptică Costel senator PNL NU
345. Șotcan Theodora deputat PSD DA
346. Șova Lucian deputat PSD DA
347. Șovăială Constantin deputat PNL NU
348. Ștefan Corneliu deputat PSD DA
349. Ștefan Ion deputat PNL NU
350. Ștefan Viorel deputat PSD DA
351. Tabugan Ion deputat ALDE DA
352. Tánczos Barna senator UDMR DA
353. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
354. Teiș Alina deputat PSD DA
355. Teodorovici Eugen Orlando senator PSD DA
356. Terea Ioan deputat PSD DA
357. Tîlvăr Angel deputat PSD DA
358. Todor Adrian deputat PSD DA
359. Todoran Adrian-Mihăiță deputat PMP NU
360. Toma Cătălin Dumitru senator PNL NU
361. Toma Ilie deputat PSD DA
362. Toma Vasilică senator PSD DA
363. Tripa Florin-Dan deputat PSD DA
364. Trufin Lucian senator PSD DA
365. Tudor Beatrice deputat PSD DA
366. Turcan Raluca deputat PNL NU
367. Turos Lóránd senator UDMR DA
368. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
369. Țapu Nazare Eugen senator PNL NU
370. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR NU
371. Ursu Răzvan-Ion deputat PSD DA
372. Valeca Șerban Constantin senator PSD DA
373. Varga Glad-Aurel deputat PNL NU
374. Varga Vasile deputat PNL NU
375. Vasile Daniel deputat Minoritati DA
376. Vasilescu Lia Olguța deputat PSD DA
377. Vasilică Radu Costin deputat PSD DA
378. Vass Levente deputat UDMR DA
379. Vela Ion-Marcel senator PNL NU
380. Velcea Nicolae deputat PSD DA
381. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
382. Vișan George-Gabriel deputat PSD DA
383. Vîlceanu Dan deputat PNL NU
384. Vîrză Mihăiță deputat PSD DA
385. Vlad Sergiu Cosmin deputat USR NU
386. Voicu Mihai Alexandru deputat PNL NU
387. Vosganian Varujan deputat ALDE DA
388. Vrăjitoru Sorinel-Marian deputat PSD DA
389. Vulpescu Ioan senator PSD DA
390. Weber Mihai deputat PSD DA
391. Wiener Adrian senator USR NU
392. Zainea Cornel deputat USR NU
393. Zamfir Daniel-Cătălin senator ALDE DA
394. Zamfira Constantin-Cătălin deputat PSD DA
395. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 22 septembrie 2019, 23:51
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro