Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.02.2019 > 12:14 Versiunea pentru printare
Vineri, 15 februarie 2019, ora 12:14

Subiect vot: PL-x 27/2019 - Anexa nr.5/04
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil. PSD PNL USR UDMR ALDE Neafil.
- prezenți:392 137 57 25 19 19 5 14 1 65 23 9 7 10 1
- voturi pentru (DA):271 137 - - 19 19 - 14 - 65 - - 7 10 -
- voturi împotrivă (NU):121 - 57 25 - - 5 - 1 - 23 9 - - 1
- abțineri:0 - - - - - - - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian deputat PNL NU
2. Adnagi Slavoliub deputat Minoritati DA
3. Alexandrescu Vlad-Tudor senator USR NU
4. Alexe Costel deputat PNL NU
5. Ambrus Izabella-Agnes deputat UDMR DA
6. Ampleev Andrian deputat Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma deputat PNL NU
8. Andronache Gabriel deputat PNL NU
9. Andrușcă Dănuț deputat PSD DA
10. Antal István-János deputat UDMR DA
11. Antal István-Loránt senator UDMR DA
12. Anton Anton deputat ALDE DA
13. Apjok Norbert deputat UDMR DA
14. Arcan Emilia senator PSD DA
15. Arcaș Viorel senator PSD DA
16. Ardelean Ben-Oni deputat PNL NU
17. Avram Constantin deputat ALDE DA
18. Avram Nicolae senator PSD DA
19. Axinte Vasile deputat PSD DA
20. Babuș Radu deputat PSD DA
21. Badea Viorel Riceard senator PNL NU
22. Balan Ioan deputat PNL NU
23. Balint Liviu-Ioan deputat PSD DA
24. Barna Ilie Dan deputat USR NU
25. Bădălău Niculae senator PSD DA
26. Bădulescu Dorin-Valeriu senator ALDE DA
27. Băișanu Ștefan-Alexandru deputat ALDE DA
28. Bălănescu Alexandru deputat PSD DA
29. Băsescu Traian senator - NU
30. Bârlădeanu Dragoș-Petruț deputat PSD DA
31. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
32. Bende Sándor deputat UDMR DA
33. Benea Adrian-Dragoș senator PSD DA
34. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
35. Benga Tudor - Vlad deputat USR NU
36. Benkő Erika deputat UDMR DA
37. Bica Dănuț deputat PNL NU
38. Birchall Ana deputat PSD DA
39. Biro Zsolt-Istvan deputat UDMR DA
40. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
41. Boboc Tudorița-Rodica deputat PSD DA
42. Boboc Valentin Gabriel deputat PSD DA
43. Bodea Marius deputat PNL NU
44. Bodog Florian Dorel senator PSD DA
45. Bogdan Gheorghe-Dănuț deputat PSD DA
46. Bontea Vlad deputat PSD DA
47. Bota Marius Sorin-Ovidiu deputat PSD DA
48. Botez Mihai-Cătălin deputat USR NU
49. Bran Ioana deputat PSD DA
50. Breaz Valer-Daniel senator PSD DA
51. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
52. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
53. Buican Cristian deputat PNL NU
54. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
55. Bulacu Romulus senator PNL NU
56. Bulai Iulian deputat USR NU
57. Bumb Sorin-Ioan deputat PNL NU
58. Burciu Cristina deputat PSD DA
59. Butunoi Ionel Daniel senator PSD DA
60. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL NU
61. Calotă Florică Ică deputat ALDE DA
62. Caracota Iancu senator PNL NU
63. Cazan Mircea-Vasile senator PNL NU
64. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
65. Căciulă Aurel deputat PSD DA
66. Călin Ion deputat PSD DA
67. Căprar Dorel-Gheorghe deputat PSD DA
68. Căruceru Aida-Cristina deputat PSD DA
69. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat ALDE DA
70. Cârciumaru Florin senator PSD DA
71. Cherecheș Florica deputat PNL NU
72. Cherecheș Viorica deputat PNL NU
73. Chichirău Cosette-Paula deputat USR NU
74. Chiriac Viorel deputat PSD DA
75. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL NU
76. Chisăliță Ioan Narcis senator PSD DA
77. Ciocan Dan deputat PSD DA
78. Ciofu Tamara-Dorina deputat PSD DA
79. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
80. Ciuhodaru Tudor deputat PSD DA
81. Cîtea Vasile deputat PSD DA
82. Cîțu Florin-Vasile senator PNL NU
83. Cobuz Maricela deputat PSD DA
84. Codreanu Constantin deputat PMP NU
85. Corlățean Titus senator PSD DA
86. Cosma Andreea deputat PSD DA
87. Cosma Lavinia-Corina deputat USR NU
88. Craioveanu Elena-Lavinia senator PSD DA
89. Crețu Gabriela senator PSD DA
90. Cristache Cătălin deputat PMP NU
91. Cristina Ioan senator PNL NU
92. Cseke Attila-Zoltán senator UDMR DA
93. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
94. Csokany Petronela-Mihaela deputat Minoritati DA
95. Csoma Botond deputat UDMR DA
96. Cuc Alexandru-Răzvan deputat PSD DA
97. Cucșa Marian-Gheorghe deputat ALDE DA
98. Culeafă Mihai deputat PNL NU
99. Cupă Ion deputat ALDE DA
100. Cupșa Ioan deputat PNL NU
101. Dan Carmen Daniela senator PSD DA
102. Dan Nicușor Daniel deputat USR NU
103. Dănăilă Leon senator PNL NU
104. Dehelean Silviu deputat USR NU
105. Deneș Ioan senator PSD DA
106. Derzsi Ákos senator UDMR DA
107. Diaconescu Renică senator PSD DA
108. Diaconu Adrian-Nicolae senator PSD DA
109. Dinică Silvia-Monica senator USR NU
110. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
111. Dîrzu Ioan deputat PSD DA
112. Dobre Victor Paul deputat PNL NU
113. Dobrică Ionela Viorela deputat PSD DA
114. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae deputat PSD DA
115. Dobrovie Matei-Adrian deputat PNL NU
116. Dogariu Eugen senator PSD DA
117. Dohotaru Adrian-Octavian deputat - NU
118. Dragnea Nicolae-Liviu deputat PSD DA
119. Drăghici Mircea-Gheorghe deputat PSD DA
120. Drulă Cătălin deputat USR NU
121. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
122. Dumitrescu Cristian-Sorin senator PSD DA
123. Dumitrescu Iulian senator PNL NU
124. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
125. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
126. Duruș Vlad-Emanuel deputat USR NU
127. Erdei Dolóczki István deputat UDMR DA
128. Farago Petru deputat UDMR DA
129. Fălcoi Nicu senator USR NU
130. Federovici Doina Elena senator PSD DA
131. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL NU
132. Fifor Mihai-Viorel senator PSD DA
133. Filipescu Răducu-George senator PNL NU
134. Florea Damian deputat PSD DA
135. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
136. Floroiu Ionel deputat PSD DA
137. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela deputat PSD DA
138. Furic Iarco deputat Minoritati DA
139. Furtună Mirela deputat PSD DA
140. Ganea Ion senator PSD DA
141. Gavrilă Camelia deputat PSD DA
142. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat ALDE DA
143. Gavriliță Bianca - Miruna deputat PSD DA
144. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
145. Gerea Andrei Dominic deputat ALDE DA
146. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL NU
147. Gheorghe Tinel deputat PNL NU
148. Gheorghiu Bogdan deputat PNL NU
149. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
150. Gherman Dumitru deputat PSD DA
151. Ghica Cristian senator USR NU
152. Ghilea Găvrilă deputat PNL NU
153. Gilia Claudia deputat PSD DA
154. Giugea Nicolae deputat PNL NU
155. Goga Octavian deputat PSD DA
156. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL NU
157. Goțiu Remus Mihai senator USR NU
158. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
159. Gudu Vasile deputat PNL NU
160. Hadârcă Ion senator ALDE DA
161. Havrici Emanuel-Iuliu deputat PSD DA
162. Hărătău Elena deputat PSD DA
163. Hărău Eleonora-Carmen senator PNL NU
164. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
165. Iancu Iulian deputat PSD DA
166. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
167. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
168. Iftimie Neculai deputat PSD DA
169. Ilea Vasile senator PSD DA
170. Ilie Viorel senator ALDE DA
171. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
172. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
173. Ion Stelian-Cristian deputat USR NU
174. Ionescu George deputat PNL NU
175. Ioniță Antoneta deputat PNL NU
176. Iordache Florin deputat PSD DA
177. Iordache Virginel senator PSD DA
178. Iriza Scarlat senator PSD DA
179. Itu Cornel deputat PSD DA
180. Iurișniți Cristina-Ionela deputat USR NU
181. Jivan Luminița-Maria deputat PSD DA
182. Kelemen Hunor deputat UDMR DA
183. Korodi Attila deputat UDMR DA
184. László Attila senator UDMR DA
185. Lazăr Sorin deputat PSD DA
186. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL NU
187. Leș Gabriel-Beniamin senator PSD DA
188. Longher Victoria deputat Minoritati DA
189. Lovin Dumitru deputat ALDE DA
190. Lungu Dan senator USR NU
191. Lungu Tudorița deputat PNL NU
192. Lupașcu Costel deputat PSD DA
193. Lupescu Dumitru deputat USR NU
194. Lupu Victorel senator PSD DA
195. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
196. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
197. Manda Iulian Claudiu senator PSD DA
198. Manole Petre-Florin deputat PSD DA
199. Manoliu Dan senator PSD DA
200. Marciu Ovidiu-Cristian-Dan senator PSD DA
201. Mareș Mara deputat PNL NU
202. Marica Petru-Sorin deputat PSD DA
203. Marin Gheorghe senator PSD DA
204. Marin Nicolae senator PSD DA
205. Matei Călin-Vasile-Andrei deputat PSD DA
206. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
207. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
208. Meleșcanu Teodor Viorel senator ALDE DA
209. Mihail Radu-Mihai senator USR NU
210. Mihalescul Dumitru deputat PNL NU
211. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD DA
212. Mihu Ștefan senator PSD DA
213. Mirea Siminica senator PSD DA
214. Mînzatu Roxana deputat PSD DA
215. Mocanu Adrian deputat ALDE DA
216. Moga Nicolae senator PSD DA
217. Mohaci Mihai deputat PSD DA
218. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL NU
219. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR NU
220. Movilă Petru deputat PMP NU
221. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
222. Nasra Gabriel-Horia deputat PSD DA
223. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR NU
224. Neagu Nicolae deputat PNL NU
225. Neață Eugen deputat PSD DA
226. Nicoară Marius Petre senator ALDE DA
227. Nicoară Romeo Florin deputat PNL NU
228. Nicolae Andrei deputat PSD DA
229. Nicolae Șerban senator PSD DA
230. Nicolicea Eugen deputat PSD DA
231. Nistor Laurențiu deputat PSD DA
232. Niță Ilie senator ALDE DA
233. Niță Mihai deputat ALDE DA
234. Niță Nicu deputat PSD DA
235. Nosa Iuliu deputat PSD DA
236. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
237. Olar Corneliu deputat PNL NU
238. Olteanu Daniel deputat ALDE DA
239. Oprea Dumitru deputat PNL NU
240. Oprea Mario-Ovidiu senator PNL NU
241. Oprea Ștefan Radu senator PSD DA
242. Oprișcan Mihai Doru deputat ALDE DA
243. Oros Nechita-Adrian deputat PNL NU
244. Orțan Ovidiu-Florin senator PSD DA
245. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
246. Palăr Ionel deputat PNL NU
247. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
248. Pană Adriana-Doina deputat PSD DA
249. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
250. Pațurcă Roxana-Natalia senator PSD DA
251. Pauliuc Nicoleta senator PNL NU
252. Pavel Marian senator PSD DA
253. Păle Dănuț deputat PSD DA
254. Pănescu Doru-Adrian senator PSD DA
255. Pereș Alexandru senator PNL NU
256. Petcu Toma-Florin deputat ALDE DA
257. Petrea Gabriel deputat PSD DA
258. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
259. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
260. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL NU
261. Pistru-Popa Eusebiu-Manea deputat ALDE DA
262. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian deputat PSD DA
263. Plumb Rovana deputat PSD DA
264. Pop Andrei deputat PSD DA
265. Pop Gheorghe senator PSD DA
266. Pop Liviu-Marian senator PSD DA
267. Popa Cornel senator PNL NU
268. Popa Florin deputat PSD DA
269. Popa Ion senator ALDE DA
270. Popa Mihai Valentin deputat PSD DA
271. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
272. Popescu Mariana-Venera deputat Minoritati DA
273. Popescu Nicolae-Daniel deputat USR NU
274. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL NU
275. Popescu-Tăriceanu Călin Constantin Anton senator ALDE DA
276. Preda Radu-Cosmin senator PSD DA
277. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL NU
278. Presadă Florina-Raluca senator USR NU
279. Presură Alexandra deputat PSD DA
280. Prisnel Adrian-Claudiu deputat USR NU
281. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL NU
282. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
283. Radu Anișoara deputat PSD DA
284. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin deputat PSD DA
285. Raețchi Ovidiu Alexandru deputat PNL NU
286. Răcuci Claudiu-Vasile deputat PNL NU
287. Rădulescu Alexandru deputat PSD DA
288. Rădulescu Cătălin-Marian deputat PSD DA
289. Rădulescu Dan-Răzvan deputat USR NU
290. Răduț Violeta deputat PSD DA
291. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
292. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR NU
293. Roman Florin-Claudiu deputat PNL NU
294. Roman Ioan Sorin deputat PSD DA
295. Romanescu Cristinel deputat PNL NU
296. Romașcanu Lucian senator PSD DA
297. Roșca Lucreția deputat PSD DA
298. Rotaru Alexandru deputat PSD DA
299. Rotaru Ion senator PSD DA
300. Rotaru Răzvan-Ilie deputat PSD DA
301. Salan Viorel senator PSD DA
302. Savin Emanoil senator PSD DA
303. Săftoiu Ana Adriana deputat PNL NU
304. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
305. Scântei Laura-Iuliana senator PNL NU
306. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana deputat PNL NU
307. Sebestyén Csaba-István deputat UDMR DA
308. Sefer Cristian-George deputat PSD DA
309. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR NU
310. Seres Dénes deputat UDMR DA
311. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL NU
312. Silistru Doina senator PSD DA
313. Simion Lucian-Eduard deputat PSD DA
314. Simionca Ioan senator ALDE DA
315. Simionca Ionuț deputat PMP NU
316. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
317. Sitterli Ovidiu-Ioan deputat PNL NU
318. Smarandache Miron Alexandru senator PSD DA
319. Socotar Gheorghe-Dinu deputat PSD DA
320. Solomon Adrian deputat PSD DA
321. Soporan Aurel-Horea senator PSD DA
322. Stamatian Vasile-Florin deputat PNL NU
323. Stan Ioan senator PSD DA
324. Stan Viorel deputat PSD DA
325. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel deputat USR NU
326. Stancu Florinel deputat PSD DA
327. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
328. Stănescu Alexandru deputat PSD DA
329. Stănescu Paul senator PSD DA
330. Steriu Valeriu-Andrei deputat PSD DA
331. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
332. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL NU
333. Suciu Matei deputat PSD DA
334. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
335. Surgent Marius-Gheorghe deputat ALDE DA
336. Szabó Ödön deputat UDMR DA
337. Șarapatin Elvira deputat PSD DA
338. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
339. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
340. Șișcu George deputat PNL NU
341. Șoptică Costel senator PNL NU
342. Șotcan Theodora deputat PSD DA
343. Șova Lucian deputat PSD DA
344. Șovăială Constantin deputat PNL NU
345. Ștefan Corneliu deputat PSD DA
346. Ștefan Ion deputat PNL NU
347. Ștefan Viorel deputat PSD DA
348. Tabugan Ion deputat ALDE DA
349. Tánczos Barna senator UDMR DA
350. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
351. Teiș Alina deputat PSD DA
352. Teodorovici Eugen Orlando senator PSD DA
353. Terea Ioan deputat PSD DA
354. Tîlvăr Angel deputat PSD DA
355. Todor Adrian deputat PSD DA
356. Todoran Adrian-Mihăiță deputat PMP NU
357. Toma Cătălin Dumitru senator PNL NU
358. Toma Ilie deputat PSD DA
359. Toma Vasilică senator PSD DA
360. Trăilă Cristina deputat PNL NU
361. Tripa Florin-Dan deputat PSD DA
362. Trufin Lucian senator PSD DA
363. Tudor Beatrice deputat PSD DA
364. Turcan Raluca deputat PNL NU
365. Turos Lóránd senator UDMR DA
366. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
367. Țapu Nazare Eugen senator PNL NU
368. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR NU
369. Ursu Răzvan-Ion deputat PSD DA
370. Valeca Șerban Constantin senator PSD DA
371. Varga Vasile deputat PNL NU
372. Vasile Daniel deputat Minoritati DA
373. Vasilescu Lia Olguța deputat PSD DA
374. Vasilică Radu Costin deputat PSD DA
375. Vass Levente deputat UDMR DA
376. Vela Ion-Marcel senator PNL NU
377. Velcea Nicolae deputat PSD DA
378. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
379. Vișan George-Gabriel deputat PSD DA
380. Vîlceanu Dan deputat PNL NU
381. Vîrză Mihăiță deputat PSD DA
382. Vlad Sergiu Cosmin deputat USR NU
383. Voicu Mihai Alexandru deputat PNL NU
384. Vosganian Varujan deputat ALDE DA
385. Vrăjitoru Sorinel-Marian deputat PSD DA
386. Vulpescu Ioan senator PSD DA
387. Weber Mihai deputat PSD DA
388. Wiener Adrian senator USR NU
389. Zainea Cornel deputat USR NU
390. Zamfir Daniel-Cătălin senator ALDE DA
391. Zamfira Constantin-Cătălin deputat PSD DA
392. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 17 septembrie 2019, 11:54
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro